Skip to main content
Leczenie ginekomastii – z jakich metod warto korzystać?

Leczenie ginekomastii – z jakich metod warto korzystać?

Opis dla: Leczenie ginekomastii – z jakich metod warto korzystać?

Leczenie ginekomastii prawdziwej i rzekomej to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej u mężczyzn odwiedzających naszą Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy.

Nic w tym dziwnego, gdyż powiększenie gruczołu sutkowego – bez względu na przyczynę odbiera pewność siebie i wpływa niekorzystnie na wygląd ogólny pacjenta. Jakie metody leczenia ginekomastii dają najlepsze rezultaty?

 

Spis treści:

 

Leczenie ginekomastii – nowoczesna liposukcja N.I.L.

Operacyjne leczenie ginekomastii – podstawowe informacje

Farmakologiczne leczenie ginekomastii – podstawowe informacje

 

Leczenie ginekomastii – nowoczesna liposukcja N.I.L.

Jednym ze sposobów leczenia ginekomastii jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L., która za pomocą pneumatycznej głowicy LIPOMATIC i kaniuli wprowadzonej w ruch nutacyjny 3D pozwala specjaliście odessać niechcianą tkankę tłuszczową z męskich piersi (technologia N.I.L. pozwala wszczepić odessany tłuszcz w inne miejsca ciała). Rozmiar i rodzaj kaniuli jest dobierany indywidualnie do każdego przypadku. Oczywiście wcześniej obszar zabiegowy zostaje znieczulony, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu podczas pracy lekarza. Jednorazowo z każdej piersi można odessać tą metodą do 400 ml zbędnej tkanki tłuszczowej. Po zakończeniu procedury pacjent musi nosić przez jakiś czas specjalny pas uciskowy.

Wiele osób zainteresowanych tym zabiegiem zastanawia się, ile trwa leczenie ginekomastii za pomocą technologii N.I.L.? Około 60 minut, a jeśli lekarz zdecyduje się usunąć również gruczoł piersiowy – dodatkowe 30 minut. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu, ryzyko obrzęku, zasinień czy nierówności po zabiegu jest ograniczone do minimum. Liposukcja daje świetny efekt kosmetyczny, skóra jest gładka, dzięki czemu pacjent odzyskuje pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Operacyjne leczenie ginekomastii – podstawowe informacje

Zabieg operacyjny jest tradycyjną, najbardziej inwazyjną metodą leczenia ginekomastii, w związku z czym wiąże się z najdłuższym okresem rekonwalescencji. Klasyczna operacja najczęściej jest wykonywana przy ginekomastii gruczołowej, która jest stanem przed nowotworowym i bezwzględnie wymaga interwencji chirurgicznej. Operacyjne leczenie ginekomastii jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym i zwykle wiąże się z jednodniową hospitalizacją. Warto wspomnieć, że zabieg chirurgiczny poprzedza odpowiednie przygotowanie pacjenta, w tym poddanie go szeregowi badań, takich jak np.:

  • morfologia,
  • OB,
  • poziom glukozy i elektrolitów,
  • kreatynina,
  • wskaźniki krzepnięcia krwi.

Warto podkreślić, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje operacyjnego leczenia ginekomastii, chyba że od zabiegu zależy życie pacjenta (są to wyjątkowe przypadki).

Farmakologiczne leczenie ginekomastii – podstawowe informacje

Kolejną metodą leczenia ginekomastii jest podawanie pacjentowi środków farmakologicznych, które mają na celu wyregulować stężenie testosteronu i estradiolu w organizmie mężczyzny. Najczęściej są to inhibitory aromatazy, antyestrogeny. Tego typu terapię podejmuje się czasami, gdy nie uda się ustalić przyczyny przerostu męskich gruczołów piersiowych (mówimy wówczas o tzw. ginekomastii idiopatycznej).

Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem ginekomastii za pomocą liposukcji i chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat najskuteczniejszych procedur zabiegowych, zachęcamy do umówienia się na wstępną konsultację z jednym z naszych ekspertów. Zajmujemy się leczeniem przerostu gruczołu sutkowego u mężczyzn w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy od lat. Efekty zabiegów są naprawdę spektakularne, czego najlepszym dowodem są rekomendacje usatysfakcjonowanych pacjentów.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-