Skip to main content
Leczenie naczyniaków laserem Cutera Excel V

Leczenie naczyniaków laserem Cutera Excel V

Opis dla: Leczenie naczyniaków laserem Cutera Excel V

Naczyniaki są zmianami nowotworowymi, które mogą być łagodne, ale mogą też stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Poza tym stanowią defekt estetyczny, który dla wielu z nas jest kompleksem. Dlatego dla własnego zdrowia oraz komfortu psychicznego należy zadbać o nie i zgłosić się do doświadczonych specjalistów po pomoc. Nasza Klinika posiada najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser Cutera Excel V, który w rękach doświadczonego lekarza Marcina Bieńkowskiego potrafi zdziałać cuda.

Jak działa laser Cutera Excel V?

Leczenie naczyniaków trwa krótko, maksymalnie kilkanaście minut. Jednocześnie jest bardzo skuteczne oraz bezpieczne. Przed rozpoczęciem zabiegu nasz lekarz musi dokładnie oczyścić leczony obszar skóry oraz nałożyć na niego żel zabiegowy. Następnie do skóry jest przystawiana głowica lasera, która emituje promieniowanie. Jego zadaniem jest uszkodzenie naczyń, które w rezultacie zostaną samoistnie wchłonięte i znikną. Aby czuć się komfortowo na fotelu zabiegowym, podczas trwania terapii nasza skóra jest schładzana przez specjalne urządzenie – Zimmer. Dzięki temu jakiekolwiek odczucia bólowe są zredukowane do minimum. Po zakończonej terapii skóra musi zostać zabezpieczona kremem łagodzącym.

Dla kogo jest przeznaczona terapia Laserem Cutera excel V?

Laseroterapia urządzeniem Cutera Excel V jest dedykowana osobom, które na swoim ciele, a w szczególności na twarzy, szyi lub dekolcie zauważają poniższe zmiany skórne:

  • teleangiektazje skóry twarzy i ciała (pajączki naczyniowe),
  • żylaki kończyn dolnych (III CEAP),
  • naczyniaki płaskie (różowe, czerwone, purpurowe),
  • rumień i rozproszone zaczerwienienie,
  • przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry,
  • blizny,
  • nierówna tekstura skóry,
  • brodawki wirusowe.

Trzeba jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do zabiegu: ciąża lub karmienie piersią, aktywne infekcje skórne, opryszczka, bielactwo, łuszczyca, mocna opalenizna, spożywanie alkoholu w dniu zabiegu.

Jakich efektów można spodziewać się po terapii leczenia naczyniaków?

Leczenie laserem Cutera Excel V charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz szybkimi postępami. Laseroterapia jest bezpieczna i nie wymaga od nas długiego okresu rekonwalescencji. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji, jednak nasi specjaliści zalecają przeprowadzenie kilku, aby zmiany skórne zniknęły całkowicie. Rezultaty są trwałe, usunięty naczyniak nie powróci. Należy jednak wziąć pod uwagę własne predyspozycje do powstawania zmian skórnych, z nimi terapia niestety nie wygra. Warto jednak zrobić wszystko, aby pozbyć się brzydkich naczyniaków. Laser Cutera Excel V jest najlepszym rozwiązaniem. Po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć, trzeba jedynie pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji leczonego obszaru skóry. Nasza Klinika posiada specjalne kosmetyki, które pomagają przyspieszyć leczenie oraz dbają o zdrowy wygląd skóry. Dodatkowo, należy przez miesiąc powstrzymać się od korzystania z sauny i brania gorących kąpieli, ponieważ rozszerza to naczynia, co nie jest wskazane po takim zabiegu. Przez około 10 dni należy również unikać intensywnego wysiłku, aby skóra mogła odpowiednio się zregenerować.

Czy są jakieś skutki uboczne leczenia laserem Cutera V?

Terapia jest jedną z najbezpieczniejszych, dlatego nie trzeba się obawiać skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas ma inny typ skóry, który różnie reaguje na leczenie. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia, strupki, pęcherzyki lub przebarwienia skóry. W takiej sytuacji należy odczekać kilka dni, aby zmiany same zniknęły. Jeśli tak się nie stanie, prosimy o zgłoszenie się do Naszej Kliniki, gdzie wraz ze specjalistami zadbamy o piękny i zdrowy wygląd skóry.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-