Skip to main content
Osocze bogatopłytkowe – remedium na słabe włosy

Osocze bogatopłytkowe – remedium na słabe włosy

Opis dla: Osocze bogatopłytkowe – remedium na słabe włosy

Nadmierne wypadanie włosów, utrata blasku i łamliwość kosmyków to problem, który dotyczy wielu kobiet.

Jakie są przyczyny tego stanu rzeczy i dlaczego warto spróbować terapii osoczem bogatopłytkowym PRP, która wchodzi w skład oferty naszej bydgoskiej kliniki?

 

Spis treści:

 

Osocze bogatopłytkowe a przyczyny słabej kondycji włosów

Zabieg osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy – komu pomoże?

Terapia osoczem PRP – jakich efektów można oczekiwać?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym na włosy – czynniki wykluczające

Osocze bogatopłytkowe a przyczyny słabej kondycji włosów

Zanim wyjaśnimy zalety kuracji osoczem bogatopłytkowym z cennymi czynnikami wzrostu, warto przypomnieć, jakie nawyki mogą powodować osłabienie kondycji włosów? Często źródłem problemu są zbyt agresywne zabiegi fryzjerskie (trwała ondulacja, wielokrotne rozjaśnianie). U części kobiet drastyczne wypadanie pasm ma związek z:

  • ubogoskładnikową dietą (niedobory witaminowe),
  • zmianami hormonalnymi,
  • chronicznym stresem,
  • ciążą i karmieniem piersią.

Pogorszony stan pasm może wynikać również z nadużywania kosmetyków do stylizacji włosów (pianek, lakierów, żeli) i stosowania prostownicy, suszarki lub lokówki bez zapewnienia kosmykom termoochrony w postaci specjalnych preparatów. Jak widać, osłabione, wypadające włosy często są przykrą konsekwencją naszych złych nawyków żywieniowych lub pielęgnacyjnych.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy – komu pomoże?

Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym PRP to zabieg, który powstał z myślą o pacjentkach walczących z intensywną utratą włosów i zaburzeniami ich wzrostu. Wskazaniem do terapii jest również łysienie androgenowe i plackowate. Mezoterapia, która wykorzystuje osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi własnej (tzw. materiał autologiczny), może być przeprowadzona u kobiet w każdym wieku (oraz u mężczyzn). Jeśli nie mamy poważnych problemów z kosmykami, warto potraktować zabieg wstrzykiwania owłosionej skóry głowy jak element działań profilaktycznych, poddając się co około 6 miesięcy.

Warto wspomnieć, że w przypadku łysienia warto rozważyć również skorzystanie z zabiegu przeszczepu włosów metodą Smart Graft, który pozwala odzyskać utracone włosy w minimalnie inwazyjny sposób.

Terapia osoczem PRP – jakich efektów można oczekiwać?

Kompleksowa kuracja osoczem bogatopłytkowym gwarantuje dogłębną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów.  Żywe komórki osocza sprawiają, że cebulki zostają odżywione, dzięki czemu zaczynają intensywnie rosnąć. Poza zwiększonym przyrostem poprawia się też ukrwienie skóry głowy. Zahamowany zostaje proces nadmiernej utraty pasm, zmniejsza się też ich łamliwość. Włosy odzyskują pierwotny, zdrowy blask, a my pozbywamy się kompleksów spowodowanych przerzedzoną, niezbyt atrakcyjną fryzurą.

Zaletą zabiegu jest krótki czas trwania (około 20 minut), brak okresu rekonwalescencji i skutków ubocznych (liczba sesji jest dobierana indywidualnie). Pamiętajmy, że przez tydzień po terapii osoczem PRP należy unikać gorących kąpieli i sauny – o wszystkich zaleceniach pozabiegowych poinformuje nas lekarz prowadzący.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym na włosy – czynniki wykluczające

Jakie czynniki uniemożliwiają skorzystanie z tej rewolucyjnej kuracji autologicznej? Do podstawowych przeciwwskazań zaliczana jest:

  • ciąża i laktacja,
  • choroba nowotworowa,
  • stany zapalne,
  • aktywna opryszczka,
  • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze,
  • przewlekłe choroby wątroby, nerek, płuc.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o zabiegach na włosy z użyciem osocza bogatopłytkowego, nasi specjaliści z przyjemnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Skontaktuj się z nami już dziś i umów na wstępną konsultację z jednym z ekspertów medycyny estetycznej. Terapie wykonywane w naszej Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy są bezpieczne, skuteczne i dobierane indywidualnie do każdego przypadku.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-