Skip to main content

Pękające naczynka – dzięki laserowi Cutera Excel V to już nie problem!

Opis dla: Pękające naczynka – dzięki laserowi Cutera Excel V to już nie…

teleangiektazje, określane potocznie jako ,,popękane naczynka” lub ,,pajączki”, to problem, który może dotknąć każdą osobę narażoną na działanie niekorzystnej pogody, zbyt niskich czy wysokich temperatur lub te o cerze naczynkowej. Bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka, jednak gdy problem już się pojawił, warto wziąć pod uwagę specjalistyczne leczenie. W Klinice Bieńkowscy polecamy terapię laserem Cutera Excel V.

Jakie są przyczyny popękanych naczynek? Dla kogo zabieg?

Ze względu na przyczyny powstawania pajączków, wyróżnia się teleangiektazje pierwotne, związane z chorobami skóry czy narządów, oraz teleangiektazje nabyte, zależne w szczególności od czynników zewnętrznych lub chorób ogólnych. Czynniki, które mocno wpływają na powstawanie pajączków, to przede wszystkim częste korzystanie z kąpieli słonecznych lub solarium, duża wilgotność powietrza, wiatr, ekstremalne temperatury, a także stosowanie maści sterydowych lub nieodpowiednia pielęgnacja, jak na przykład używanie zbyt mocnych peelingów mechanicznych niedostosowanych do typu cery. Same pajączki mogą występować na twarzy, kończynach górnych i dolnych, a także – choć rzadziej – na innych częściach ciała. teleangiektazje nie powstają nagle – pierwszym etapem jest wystąpienie rumienia. Nieleczony może pozostać na skórze na stałe, w wyniku czego dochodzi do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych, które prześwitują przez skórę w postaci cienkich czerwonych nitek.

Najważniejszą kwestią jest odpowiednia profilaktyka w postaci dobranej indywidualnie pielęgnacji – gdy zauważymy u siebie tendencję do powstawania rozszerzonych naczynek lub gdy mamy skórę naczynkową, należy używać kosmetyków specjalnie do niej przeznaczonych, tak aby wspomóc obkurczanie naczyń krwionośnych. Ważna jest także ochrona UV – stosowanie na co dzień kremów z wysokim filtrem oraz unikanie opalania! Osoby ze skłonnościami do pękających naczynek powinny także dbać o suplementację witamin głównie B2, PP i C.

Gdy popękane naczynka już się pojawiły, warto zadbać o ich leczenie, w którym pomóc mogą jedynie zabiegi medycyny estetycznej. W zależności od problemu i indywidualnych potrzeb w Bieńkowscy Clinic lekarz dobierze zabieg odpowiedni do pacjenta. Wśród nich są: skleroterapia, kriochirurgia, elektroliza, termoliza, elektrokoagulacja, jednak bezpośrednio na problem popękanych naczynek na twarzy i ciele, a także rumień, blizny i przebarwienia, polecamy najbardziej laseroterapię z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V.

Przebieg terapii laserowej Cutera Excel V

Laser Cutera Excel V to rozwiązanie mało inwazyjne, niemal bezbolesne i w pełni bezpieczne. To najnowocześniejszy obecnie laser naczyniowy na rynku, który jest udoskonaloną formą starszego systemu laserowego długofalowego, dzięki czemu jest jeszcze bardziej skuteczny. Działanie Cutera Excel V charakteryzuje się wysoką mocą, której parametry można dostosowywać odpowiednio do problemu i stanu skóry pacjenta, a także podwójną długością fali 532/1064 nm, co sprawia, że laser działa terapeutycznie nawet na najgłębsze problemy o podłożu naczyniowym, a także żylaki kończyn dolnych, naczyniaki płaskie, rumień, przebarwienia, blizny i brodawki wirusowe. Zabieg wykonuje się nie tylko na skórze twarzy, lecz także stosuje się go w okolicach szyi, dekoltu oraz ciała.

Urządzenie emituje impuls laserowy, który dociera do hemoglobiny obecnej w rozszerzonych naczyniach krwionośnych, tam zmienia się w ciepło, powodujące obkurczanie i trwałe zamknięcie popękanych pajączków. Następnie zachodzi proces odbudowy skóry – rozszerzone naczynie wchłania się i nie jest dłużej widoczne.

Przed zabiegiem lekarz dokładnie oczyszcza i odtłuszcza skórę pacjenta. Sama procedura jest krótka, ponieważ trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut i jest w pełni komfortowa. Podczas zabiegu dyskomfort zredukowany jest do minimum ze względu na wykorzystanie specjalnego systemu chłodzącego – Zimmer. Po przeprowadzeniu laseroterapii lekarz wmasowuje w skórę pacjenta krem łagodzący i ochronny.

Efekty zabiegu

Efekty widoczne są już po pierwszej sesji, jednak dla pełnych rezultatów, w zależności od problemu i typu skóry pacjenta, polecamy powtórzenie zabiegu w odstępach 4-6 tygodniowych. Należy wziąć pod uwagę także, że osoby mające skłonności do pękających naczynek powinny szczególnie zadbać o profilaktykę – laser nie jest w stanie usunąć tych predyspozycji, może jedynie wyeliminować już widoczny problem, dlatego warto powtarzać zabieg co pewien czas.

Laser Cutera Excel V skutecznie usuwa przypadłości, takie jak: pajączki naczyniowe, teleangiektazje, znamiona, rumień czy zmiany barwnikowe. To zabieg, który szybko i skutecznie pomaga w leczeniu wspomnianych chorób. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie ma także dużego ryzyka wystąpienia blizn czy oparzeń. Terapia laserem Cutera Excel V w Bieńkowscy Clinic przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu jest bezpieczna i w pełni komfortowa dla pacjenta.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-