Skip to main content

Pozbądź się zmarszczek dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym PRP

Opis dla: Pozbądź się zmarszczek dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym PRP

zmarszczki to zmora każdego z nas. Pojawiają się już ok. 25 roku życia, a ich powstawanie jest ściśle związane z utratą zdolności skóry do wiązania wody. Z wiekiem spada ilość kwasu hialuronowego, skóra staje się wiotka, mniej elastyczna i podatna na powstawanie coraz to nowych zmarszczek. Dodatkowo, stres, zła dieta, brak ruchu – to wszystko wpływa na wygląd naszej skóry. Codzienna pielęgnacja, dobra suplementacja, a także przestrzeganie diety to podstawa, ale co zrobić, gdy jednak te metody zawodzą? Dowiedz się więcej na temat terapii przeciwzmarszczkowej osoczem bogatopłytkowym.

Osocze bogatopłytkowe – podstawowe informacje

Terapia skóry osoczem bogatopłytkowym to jedna z najnowocześniejszych technik odmładzania. Ma na celu stymulacje i regenerację komórek, z wykorzystaniem własnego osocza pacjenta. Metoda ta jest stosunkowo nowa, jednak została dokładnie zbadana zarówno w Polsce, jak i za granicą, a jej efekty są rzetelnie udokumentowane. Zadowolenie pacjentów z terapii jest niezwykle wysokie, ponieważ ta metoda daje nie tylko widoczne, lecz także wszechstronne rezultaty. Oprócz terapii przeciwzmarszczkowej, zabieg stosuje się również na takie problemy, jak blizny czy rozstępy.

Na czym polega terapia zmarszczek osoczem bogatopłytkowym?

Metoda polega na pobraniu od pacjenta krwi, która jest bogata w niezwykle cenne komórki macierzyste. Następnie krew poddawana jest obróbce w specjalnym urządzeniu – zostaje odwirowana, oczyszczona z erytrocytów i leukocytów. W procesie tym powstaje, tzw. koncentrat bogatopłytkowy. Tak przygotowane komórki są podawane wprost do skóry pacjenta, przy pomocy cieniutkiej igły. Cała procedura powinna trwać od ok. 20 do 60 minut – w zależności od obszaru zabiegowego – tłumaczą nasi specjaliści.

 

Dlaczego osocze bogatopłytkowe?

Warto zastanowić się, dlaczego ten zabieg jest tak polecany w terapii zmarszczek. Niezależnie od tego, czy są to zmarszczki palacza, pierwsze zmarszczki, czy też te ,,starsze”, terapia ta jest niezwykle skuteczna. Dzieje się tak z kilku powodów. Osocze bogatopłytkowe PRP zawiera czynnik wzrostu, odpowiedzialny za stymulację tworzenia nowych komórek, a także białka. Dzięki temu możliwa jest:

 • stymulacja wzrostu naczyń krwionośnych,
 • replikacja komórek,
 • gojenie ran,
 • tworzenie się nowych naczyń krwionośnych,
 • wzrost komórek specjalistycznych.

Wszystko to ma niezmiernie dobry wpływ na wygląd naszej skóry i pozwala odzyskać młody wygląd.

Efekty terapii zmarszczek osoczem bogatopłytkowym PRP

Dzięki wyżej wymienionym procesom, które zachodzą w skórze, pod wpływem zabiegu, możemy zaobserwować wymierne efekty w naszym wyglądzie. Oto one:

 • znaczne wygładzenie skóry,
 • biorewitalizacja,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • poprawa napięcia i elastyczności,
 • widoczna poprawa gęstości,
 • lepsze ukrwienie,
 • wygładzenie zmarszczek, a nawet fałd.

Osocze bogatopłytkowe PRP  – dowiedz się więcej o zabiegu i umów się na wizytę już dziś!

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-