Skip to main content

Laserowe usuwanie przebarwień – pozbądź się nieestetycznych pozostałości po letniej opaleniźnie!

Opis dla: Laserowe usuwanie przebarwień – pozbądź się nieestetycznych p…

nieestetyczne przebarwienia na twarzy to problem, z którym my kobiety bardzo często musimy walczyć jesienią. Kiedy z twarzy całkowicie schodzi letnia opalenizna, brązowe plamki na twarzy wyraźnie odróżniają się od pozostałej struktury skóry. Choć większość z nas ma nadzieję, że po czasie przebarwienia znikną same, to prawda jest taka, że zdarza się to bardzo rzadko. Zazwyczaj trzeba sięgnąć po bardziej specjalistyczne narzędzia walki z przebarwieniami, aby pozbyć się ich raz na zawsze. Obecnie specjaliści najczęściej proponują swoim pacjentom zabieg laserowego usuwania przebarwień. Dlaczego to dziś najpopularniejsza metoda walki z przebarwieniami? I jaki laser na przebarwienia jest prawdziwym liderem w tej kategorii?

Laserowe usuwanie przebarwień – zabiegi laserowe remedium na każdą zmianę skórną

Zabiegi laserowe stanowią metodę, którą specjaliści coraz częściej wykorzystują nie tylko przy usuwaniu przebarwień, lecz także wszelkich zmian skórnych, które jeszcze do niedawna wymagały zastosowania bardziej inwazyjnych metod leczenia. Przy pomocy leczenia laserowego możemy pozbyć się dziś zarówno zmian pigmentacyjnych na skórze, jak i znacznie trudniejszych w usuwaniu blizn, rozstępów, tatuaży czy żylaków. Dlaczego to dziś tak chętnie stosowana przez specjalistów metoda walki z różnymi niedoskonałościami? Przede wszystkim ze względu na minimalną inwazyjność procedury zabiegowej i wysoką precyzję działania – w przypadku terapii przebarwień światło lasera bardzo skutecznie rozbija barwnik na mikroskopijnej wielkości elementy, które nasz organizm jest w stanie samoistnie usunąć w wyniku naturalnych procesów oczyszczania. Koncentracja impulsu w miejscu, w którym znajduje się nadmiar barwnika, sprawia, że urządzenie działa bezpośrednio na niechciane przebarwienie. Wspomniana precyzja działania sprawia też, że metoda ta nie powoduje poważniejszych uszkodzeń na powierzchni skóry, co odróżnia ją od starszych sposobów usuwania przebarwień, np. peelingów złuszczających czy krioterapii.

Jaki laser na przebarwienia? Skuteczny zabieg na przebarwienia z technologią pikosekundową

Przy usuwaniu przebarwień, jak również wszelkich innych zmian skórnych, bardzo duże znaczenie ma rodzaj zastosowanego podczas leczenia urządzenia laserowego. Najistotniejszym kryterium jego dobru jest w tym przypadku zdecydowanie jego moc – im mocniejszy laser, tym wyższa skuteczność w usuwaniu przebarwień. Należy jednak pamiętać o tym, że laser powinien charakteryzować się nie tylko wysoką skutecznością działania, lecz także bezpieczeństwem, w związku z czym warto zwrócić uwagę na lasery z możliwie jak najkrótszym impulsem świetlnym, który uchroni nas przed szeregiem niepożądanych skutków ubocznych. Do takich urządzeń możemy dziś zaliczyć przede wszystkim innowacyjne lasery pikosekundowe, w tym posiadany przez nas laser Cutera Enlighten Triplex, którym wykonujemy terapię leczenia przebarwień Pico Genesis. To zdecydowanie wyjątkowe urządzenie na rynku medycznym, które charakteryzuje wysoka moc, a jednocześnie delikatność działania. Laser, który wykorzystuje innowacyjną technologię pikosekundową, oddziałuje na barwnik z bardzo dużą energią, ale jednocześnie nie narusza tkanek wokół leczonego obszaru. To sprawia, że pacjent po przeprowadzonym zabiegu może błyskawicznie wrócić do formy i swoich codziennych zajęć.

Laserowe leczenie przebarwień – czy zabieg jest bolesny?

Tym, co wyróżnia laser pikosekundowy Cutera Enlighten Triplex na tle innych urządzeń, to nie tylko wysoka skuteczność i bezpieczeństwo działania, lecz także minimalizacja odczuć bólowych podczas zabiegu. Krótki czas oddziaływania światła laserowego na skórę przekłada się bezpośrednio na wyższy komfort pacjenta podczas terapii. Zarówno specjaliści medycyny estetycznej, jak i pacjenci mający wcześniej do czynienia z innymi laserami potwierdzają, że technologia pikosekundowa to w tej chwili najmniej bolesne rozwiązanie w dziedzinie usuwania przebarwień.

Laser Cutera Enlighten Triplex Pico – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat laserowego usuwania przebarwień i laserów pikosekundowych.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-