Skip to main content

Smart Graft, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o przeszczepie włosów!

Opis dla: Smart Graft, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o przeszczepie …

System do przeszczepu włosów Smart Graft – w czym tkwi jego sekret?

Smart Graft to obecnie najnowocześniejszy, najmniej inwazyjny i najbezpieczniejszy system do przeszczepu włosów, który pozwala przywrócić fryzurze dawny wygląd w szybki i skuteczny sposób. System został zaprojektowany przez lekarzy, naukowców i inżynierów z myślą o łysiejących pacjentach, którzy oczekują naturalnych i długotrwałych efektów pod postacią gęstych i równomiernych włosów. Ale jak to wygląda w praktyce?

Smart Graft pracuje w zaawansowanym systemie pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych, co czyni go minimalnie inwazyjną metodą zabiegową i odróżnia od starszych systemów transplantacyjnych. Zaawansowana i wspomagana elektrycznie głowica urządzenia pozwala na precyzyjne pobranie pojedynczych zespołów mieszkowych (zawierających od 1 do 4 mieszków włosowych), które następnie urządzenie automatycznie przesyła do sterylnych komór. To bardzo ważny etap zabiegu przeprowadzanego metodą Smart Graft, bo w jednej z tych komór pobrane grafty ulegają nawilżeniu w odpowiednio dostosowanym środowisku, co ostatecznie zwiększa przeżywalność przeszczepionych włosów nawet do 98%. To wynik, który przewyższa wszystkie pozostałe metody przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów Smart Graft – czy to boli?

To jedno z częstszych pytań, jakie zadają nasi pacjenci przed przystąpieniem do zabiegu przeszczepu włosów. Możemy jednak zapewnić, że zarówno proces pobierania, jak i przeszczepiania mieszków włosowych jest praktycznie bezbolesny. Ponadto, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wykwalifikowany zespół chirurgów z Bieńkowscy Clinic zwraca bardzo dużą uwagę na indywidualne odczucia pacjenta podczas zabiegu, aby móc zapewnić mu jak najwyższy komfort podczas procedury zabiegowej.

Transplantacja włosów krok po kroku – jak wygląda zabieg Smart Graft?

Na początku pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, które po upływie kilkudziesięciu minut pozwala na wykonanie niemalże bezbolesnego zabiegu. Przy pomocy precyzyjnej głowicy roboczej specjaliści delikatnie pobierają przeszczepy z miejsc, z których włosy rosną prawidłowo – w przypadku metody Smart Graft możliwe jest pobieranie implantów do przeszczepu nie tylko z tyłu głowy, lecz także m.in. klatki piersiowej. Następnie włosy przeszczepia się w łysiejące fragmenty skóry. Warto zaznaczyć, że metoda Smart Graft pozwala nie tylko na przywrócenie prawidłowej kondycji włosom na głowie, lecz także m.in. na naturalne zagęszczenie brwi. Procedura zabiegowa trwa zazwyczaj od 4 do 6 godzin (w zależności od ilości przeszczepionych włosów), zaś po zabiegu pacjent może bezpośrednio wrócić do domu.

Zagęszczanie włosów – efekty są imponujące!

Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie łysienia metodą Smart Graft są zazwyczaj pod wielkim wrażeniem uzyskanych efektów przeszczepu, a mówiąc dokładniej, ich naturalnością – linia przeszczepionych włosów nie wygląda sztucznie i stanowi integralną część fryzury. Oczywiście, na ostateczne efekty trzeba będzie trochę poczekać – pierwsze rezultaty pojawią się 2-3 miesiące po zabiegu, zaś ostateczne efekty uzyskamy po upływie około 12-16 miesięcy.

Więcej informacji na temat zabiegu Smart Graft znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-