Skip to main content

Zakola u kobiet – jak walczyć z łysieniem typu męskiego u kobiet?

Opis dla: Zakola u kobiet – jak walczyć z łysieniem typu męskiego u kob…

 Zakola u kobiet, czyli łysienie androgenowe typu męskiego

Zakola to problem, który leży u podstaw łysienia androgenowego, czyli tzw. łysienia typu męskiego. Łysienie to może dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiet – szacuje się, że łysienie androgenowe odpowiada za 95% wszystkich zdiagnozowanych przypadków łysienia, co oznacza, że to dość powszechne schorzenie skóry głowy. Trzeba jednak przyznać, że zupełnie inaczej odbieramy łysienie u kobiet i mężczyzn – podczas gdy wzmożone wypadanie włosów u panów nikogo nie dziwi, tak u pań widoczne przerzedzenie włosów czy zakola zwracają bardzo dużą uwagę. Łysienie to bardzo często źródło poważnych kompleksów u kobiet, dlatego nie należy zwlekać z podjęciem odpowiedniego leczenia. Co jeśli wszelkie metody farmakologiczne lub kosmetyczne zawodzą w walce z zakolami? Mamy na to jedno bardzo dobre rozwiązanie – mało inwazyjny, prosty i skuteczny zabieg przeszczepu włosów Smart Graft, który cieszy się szerokim uznaniem nie tylko wśród lekarzy z naszej kliniki, lecz także specjalistów z całego świata.

Przeszczep włosów – sposób na łysienie typu męskiego u kobiet

Jeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie pozbyć się zakoli w okolicy czoła, zabieg Smart Graft będzie tu idealnym rozwiązaniem. To innowacyjny, amerykański system odbudowy włosów, który pozwala uzyskać nie tylko widoczne, lecz także długotrwałe efekty przeszczepionych włosów. Zamknięty system pobierania i przechowywania włosów w stanie wilgotnym, sprawia, że przeżywalność włosów po przeszczepie sięga nawet 98% – to wynik, który przewyższa wszystkie inne metody leczenia łysienia, jak również starsze systemy transplantacyjne. Zabieg może trwać kilka godzin, jednak dzięki zastosowanemu wcześniej znieczuleniu jest dla pacjenta komfortowy i praktycznie bezbolesny. Bardzo ważne jest to, że już na drugi dzień pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Efekty terapii pojawiają się stopniowo w przeciągu roku od zakończonej terapii, dzięki czemu włosy wyglądają bardzo naturalnie – linia przeszczepionych włosów w żaden sposób nie odróżnia się od pozostałej części fryzury, jak miało to miejsce w przypadku starszych systemów przeszczepu.

Łysienie u kobiet – terapie łączone

System Smart Graft to obecnie jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z łysieniem u kobiet i mężczyzn. W celu optymalizacji efektów przeszczepu włosów, specjaliści z naszej kliniki polecają łączenie przeszczepu włosów z innymi technikami dostępnymi w Bieńkowscy Clinic. W przypadku redukcji zakoli u kobiet i mężczyzn, w szczególności polecamy połączenie metody Smart Graft z Regenera activa – opatentowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek progenitorowych. Wykorzystanie potencjału tych komórek pomoże skutecznie zredukować objawy łysienia androgenowego, przede wszystkim na czubku głowy i właśnie na zakolach.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu przeszczepu włosów Smart Graft oraz innych metod leczenia łysienia? Zapraszamy na konsultacje w Bieńkowscy Clinic!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-