Skip to main content

A Ty, co byś w sobie zmieniła? Poznaj metodę Lipofillingu i zdecyduj się na zmianę!

Opis dla: A Ty, co byś w sobie zmieniła? Poznaj metodę Lipofillingu i zdecydu…

Odsysanie i przeszczep tłuszczu

Zabieg Lipofillingu polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca na ciele (brzuch, uda, ramiona, biodra), a następnie przeszczepieniu pobranego materiału (po odpowiednim przygotowaniu) w miejsce, które jest pozbawione objętości – najczęściej piersi, policzki czy pośladki. Zabieg jest możliwy dzięki unikalnym właściwościom naszego własnego tłuszczu, który stanowi jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych wypełniaczy, wykorzystywanych przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Przeszczep tłuszczu do biustu – jakie właściwości posiada tłuszcz?

W naszym własnym tłuszczu zawarte są przede wszystkim żywe komórki macierzyste, które poza odbudową objętości i wypełnianiem wszelkich ubytków, zapewniają też skuteczną regenerację i biorewitalizację otaczających tkanek, czego efektem jest lifting skóry, poprawa jej sprężystości i redukcja uszkodzeń. Dlatego materiał tłuszczowy wykorzystywany jest przez lekarzy również wtedy, gdy zachodzi potrzeba poprawy jakości skóry, np. przy redukcji blizn czy terapiach odmładzających.

Największą zaletą własnego tłuszczu wykorzystanego przy zabiegu lipotransferu jest 100% biokompatybilności z naszym organizmem i brak toksyczności, co chroni nas przed reakcją alergiczną oraz szeregiem innych, niepożądanych skutków ubocznych. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, wykonany w profesjonalnej klinice i przez wykwalifikowanych specjalistów, zapewnia maksymalne korzyści i uzyskanie naturalnych efektów, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Nie tylko ciało, czyli przeszczep tłuszczu w twarz

Lipofilling pozwala nie tylko zmienić proporcje naszego ciała, lecz także poprawić wygląd twarzy, która zmienia się najbardziej wraz z wiekiem lub zmianami naszej wagi. Dzięki lipotransferowi możemy odessać nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na brodzie i szyi, tzw. podwójny podbródek, a następnie przeszczepić pobrany materiał w okolice policzków, które wraz z wiekiem mają skłonność do zapadania się. Pobrany i poddany odwirowaniu tłuszcz można jednak także wykorzystać do wypełnienia fałd nosowo-wargowych lub ust.

Lipofilling – efekty

Zabieg Lipofillingu pozwala na uzyskanie dwóch rodzajów efektów – przemijającego i trwałego. Przemijający efekt to poprawa jakości i odżywienia skóry, która jest wynikiem absorpcji części przeszczepionej tkanki tłuszczowej. Efekt trwały uzależniony jest natomiast od wgojenia się części komórek tłuszczowych i podjęcia przez nie nowych funkcji. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów specjaliści zalecają przeprowadzenie tego zabiegu 2-3 razy, w odstępstwie 6-12 miesięcy. Zapewni to widoczną, długotrwałą i naturalnie wyglądającą zmianę kształtu oraz objętości leczonego obszaru, a także zauważalną poprawę jakości skóry.

Więcej informacji na temat zabiegu i zdjęcia pacjentów przed zabiegiem i po nim znajdziesz na stronie: Lipofilling – Bieńkowscy Clinic.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-