Skip to main content

Zapomnij o bliznach – zabieg RF Pixel

Opis dla: Zapomnij o bliznach – zabieg RF Pixel

CZYM JEST ZABIEG RF Laser frakcyjny?

Fraksyjna mikroplazma RF Pixel to zaawansowana technologia, której działanie opiera się o wykorzystanie fal radiowych i równoczesne działanie głowicy fraksyjnej co daje efekt mikrouszkodzeń naskórka oraz skóry właściwej. Następnie odbywa się proces naprawy i regeneracji skóry, co najprościej rzecz ujmując polega na wymianie starych komórek na nowe. Uszkodzenia odbudowywane są w przeciągu 48 do 96 godzin. Strefa urazu termicznego wiąże się z przebudową i obkurczeniem włókien kolagenowych – dzięki temu powstaje efekt liftingu. Głowica frakcyjna ma postać wałeczka – rollera wyposażonego w setki mikroelektrod co umożliwia równomierną aplikację na obszarze skóry poddawanemu terapii. Jest to niezwykle przydatne przy zabiegu na duże obszary, takie jak brzuch, pośladki, czy uda.

 

JAKIE SĄ EFEKTY ZABIEGU RF Laser frakcyjny?

 • Usunięcie blizn i rozstępów;
 • Odmłodzenie wiotkiej skóry;
 • Wygładzenie zmarszczek,
 • Napięta i jędrna skóra;
 • Poprawa konturów twarzy;
 • Usunięcie trądziki i blizn potrądzikowych;
 • Wyrównanie kolorytu skóry.

JAKI JEST PRZEBIEG ZABIEGU RF Laser frakcyjny?

Należy podkreślić, że zarówno średnica, jak i grubość strefy poddawanej obróbce termicznej są starannie dobierane przez lekarza i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przybliżony czas zabiegu to 30 – 45 minut. Na godzinę przed zabiegiem podawane jest znieczulenie w postaci maści.

Zabieg można podzielić na następujące etapy:

Oczyszczenie i dezynfekcja skóry;
Dokumentacja fotograficzna – służy udokumentowaniu postępów terapii;
Znieczulenie leczonego obszaru poprzez aplikację specjalistycznego kremu;
Dynamiczne przesuwanie, lub statyczne przykładanie aplikatura RF Pixel do skóry oraz jednoczesne chłodzenie specjalistycznym urządzeniem.
Czy są jakiekolwiek skutki uboczne przeprowadzenia zabiegu RF Pixel?

Jedynym niepożądanym efektem zabiegu jest zaczerwienienie skóry, które można porównać do nadmiernej jej ekspozycji na słońce. Pacjent może poczuć ciepło i lekkie pieczenie obszarów poddanych leczeniu. Znieczulenie i chłodzenie skóry podczas zabiegu oraz odprowadzanie dymu, który uwalnia się podczas jego trwania podnosi znacznie komfort pacjenta i sprawa, że jest on bezbolesny.

Proces gojenia uzależniony jest od stopnia nasilenia zabiegu i trwa od 2 do 4 dni, wtedy znika obrzęk i zaczerwienienie skóry. Należy też spodziewać się delikatnego złuszczania naskórka.

JAKI JEST SCHEMAT TERAPII RF Laser frakcyjny I KIEDY BĘDĄ WIDOCZNE EFEKTY?

Efekty zabiegu są widoczne są już po pierwszej sesji, kiedy to obserwuje się poprawę napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek. Kuracja postępuje w czasie, dlatego pełen efekt można zobaczyć dopiero po upływie przynajmniej miesiąca od zabiegu i zwykle trwa do 6 miesięcy. Ten czas jest potrzebny na powstanie nowych włókien kolagenowych i odbudowę komórkową, czego następstwem jest widoczny lifting, poprawa gęstości oraz usunięcie zmarszczek, blizn i rozstępów.

Optymalna terapia obejmuje 3 do 5 sesji zabiegowych, które przeprowadza się w odstępach 15 – 30 dni od poprzedniego zabiegu. Warto podkreślić, że proces gojenia po każdej, kolejnej sesji jest coraz krótszy, a dolegliwości powodują dużo mniejszy dyskomfort.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU RF Laser frakcyjny

 • Okres ciąży;
 • Aktywne infekcje skórne – bakteryjne i wirusowe w tym opryszczka;
 • Schorzenia ogólnoustrojowe – choroba niedokrwienna serca, niewydolność nerek, cukrzyca;
 • Choroby nowotworowe;
 • Wszczepiony rozrusznik serca i kardiowerter;
 • Świeża opalenizna – całkowity zakaz opalania 4 tygodnie przed zabiegiem.

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-