Skip to main content

LIFTING WARGI GÓRNEJ – LIP LIFT

Opis dla LIFTING WARGI GÓRNEJ – LIP LIFT

CZYM JEST LIFTING UST

Lifting ust – to małoinwazyjna procedura chirurgiczna dotycząca najczęściej wargi górnej. Jej celem jest przeciwdziałanie zmianom struktury ust i tkanek w ich otoczeniu z upływem lat.

JAK STARZEJĄ SIĘ USTA

W procesie starzenia dochodzi do utraty objętości, ścieńczenia, zwiotczenia warg i spadku ich sprężystości. Zmiany dotyczą zarówno części skórnej warg jak i czerwieni wargowej.

Pojawiają się zmarszczki (tzw zmarszczki palacza),  nawarstwienie zrogowaciałego naskórka.

Stopniowe zmniejszenie objętości warg wynika zarówno z zaników tkanki tłuszczowej i mięśnia okrężnego ust jak i ze zmian osteoporotycznych w kościach łuków zębodołowych i często braków w uzębieniu.

Analizując całościowo proces starzenia ust, problem występujący u danego pacjenta jest zawsze wypadkową wielu czynników:

  • warunków anatomicznych
  • procesów wiotczenia
  • zaników objętości tkanek

 

JAK WYGLĄDA KWALIFIKACJA DO ODPOWIEDNICH ZABIEGÓW – SKĄD WZIĘŁO SIĘ POJĘCIE KACZYCH UST

Warga osoby młodej ma z profilu kształt litery J.
Jest dobrze ukrwiona, jędrna i sprężysta o wyraźnym profilu.
Wysokość wargi górnej od nasady nosa do brzegu czerwieni wargowej waha się od 11 do 13 mm. Opisana wyżej utrata sprężystości oraz zaniki tkanek miękkich i kości prowadzą do wydłużenia i spłaszczenia warg. Wysokość wargi opisana wyżej rośnie i gdy przekracza 14 mm warga wydaje się płaska i długa, a usta wydają się małe nawet jeśli nie uległy zanikowi. Dlaczego? -albowiem czerwień wargowa opadającej wiotkiej wargi zawija się do środka.

Wydłużenie wargi objawia się z kolei przesłonięciem przednich zębów – siekaczy podczas normalnej mowy. Zęby są widoczne jedynie przy dużym uśmiechu, gdy mięśnie unoszące wargę górną skurczą się, skracając ją.

Prawidłowo już przy lekko rozchylonych ustach widoczne powinno być około 2-3 mm przednich zębów.

DLACZEGO POWIĘKSZANIE UST NIE ZAWSZE JEST WSKAZANE

Warga w procesie starzenia wydłuża się i opadając zawija czerwień wargową do środka ust przez co twarz wygląda nieatrakcyjnie, a czerwień wargowa jest wąska co mylnie może być odczytywane jako wskazanie do powiększenia ust.

Taki pacjent jest idealnym kandydatem do zabiegu LIP LIFT polegającym na mikrochirurgicznym skróceniu wysokości wargi górnej, delikatnym wywinięciu czerwieni wargowej na zewnątrz– dzięki czemu przywracany jest naturalny młodzieńczy kształt i profil ust.

W rzeczywistości niestety częstokroć dzieje się inaczej. Dlaczego? Jakiekolwiek próby powiększenia ust u pacjenta z opadnięciem i zanikiem objętości wargi górnej zamiast prowadzić do odzyskania młodzieńczego wyglądu i zmysłowych ust  – kończą się karykaturalnie zmienionymi wargami w postaci tzw: kaczych ust czy jeszcze większego opadania warg pod wpływem ciężaru gęstego preparatu kwasu hialuronowego. Każdy z nas widział „celebrytów” wyglądających w ten sposób. Internet przepełniony jest obrazami takich nieudanych metamorfoz.

 

ZASADY TERAPII STARZEJĄCYCH SIĘ UST – WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA

Zmianę jakości skóry i czerwieni wargowej można korygować różnymi metodami np. zabiegami laserowymi, HIFU  chemicznymi, nawilżaniem kwasem hialuronowym czy rewitalizacją osoczem

Utratę objętości ust niweluje się przywracającymi wolumetrię – przeszczepami tkanki tłuszczowej czy wypełniaczami opartymi na kwasie hialuronowym.

Warunkiem sukcesu przy zabiegach wolumetrycznych jest odpowiednia sprężystość tkanek ust i brak opadania wargi.

Jeżeli stwierdzamy taki problem – niezbędne staje się działanie przyczynowe – a więc skrócenie wargi i dopiero w dalszym etapie restytucja objętości. Sprzeniewierzenie się tym zasadom prowadzi do oszpecenia i nienaturalnego wyglądu.

Wydłużenie i spłaszczenie wargi oraz zmniejszenie czerwieni wargowej, należy umiejętnie zdiagnozować i odpowiednio skorygować. Wymaga to od lekarza doświadczenia, poczucia estetyki, dogłębnej wiedzy z zakresu anatomii oraz fizjologii. Lekarz powinien biegle posługiwać się różnymi metodami korekty estetycznej, także chirurgicznymi.

Wielu pacjentów wymaga zastosowania terapii łączonych tzn. najpierw operacji Lip Lift,  a następnie harmonijnej korekty objętości – np. przeszczepem tkanki tłuszczowej lub naprawy sprężystości i struktury warg zabiegami laserowymi, HIFU i innymi.

Klinika musi więc dysponować wieloma metodami i różnorodnym sprzętem, dzięki czemu doświadczony lekarz jest w stanie dobrać odpowiednie leczenie do potrzeb pacjenta, a nie odwrotnie.

 

Opis metody

Po ocenie warunków anatomicznych wykonaniu dokumentacji fotograficznej i odpowiednim oznaczeniu pola operacyjnego – zabieg wykonywany jest przez lekarza chirurga w sterylnych warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym.

Czas trwania to 40-60 minut. Po nacięciu skóry wargi górnej, chirurg wykonuje plastykę mającą na celu podniesienie wargi górnej i odwinięcie czerwieni wargowej w celu nadania wardze młodzieńczego kształtu.

Po dopasowaniu brzegów skóry zakładane są szwy, które zdejmujemy podczas kontroli w 7 dobie po zabiegu.

Blizna po operacji o długości od 3-4 cm zlokalizowana jest na granicy nosa i wargi górnej co pozwala na jej ukrycie.  Po zabiegu podczas kontroli pacjent otrzymuje od lekarza zalecenia mające na celu minimalizację widoczności blizny. Są to specjalistyczne preparaty dostępne w naszej klinice oraz w razie potrzeby zabiegi fizjoterapii i laserowe.

 

Prawidłowe proporcje objętości i wysokości warg

bienkowscyclinic

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-