Skip to main content

Fotomodulacja LED na włosy

Opis dla Fotomodulacja LED na włosy

OPIS METODY

Światło emitowane przez diody LED oddziałuje na powierzchnię skóry, przenikając na głębokość około 8mm. Energia dostarczana do komórek przyspiesza ich metabolizm, optymalizuje procesy biochemiczne oraz redukuje ilość wolnych rodników tlenowych, znacznie spowalniając proces degradacji komórek.

System emituje promieniowanie w zakresie od 380 do 850nm, w związku z czym znajduje szereg różnorodnych zastosowań. Począwszy od redukcji stresu i terapii bólu, poprzez leczenie problemów skórnych (trądzik, łuszczyca, bielactwo nabyte, ostuda), odmładzanie, stymulację gojenia ran, wzmocnienie efektów terapii blizn i rozstępów oraz stymulację skóry głowy i mieszków włosowych, a co za tym idzie wzmocnienie wzrostu włosów oraz poprawę ich struktury.

WSKAZANIA

 • zahamowanie nadmiernego wypadania włosów
 • stymulacja wzrostu włosów, poprawa ich gęstości i struktury
 • pielęgnacja po przeszczepie

OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU

 • skóra owłosiona głowy i/lub inny obszar objęty redukcją owłosienia, np. brwi

 

EFEKTY

 • wzmocnienie włosów, poprawa ich gęstości
 • zmniejszenie ilości wypadających włosów
 • zwiększenie przeżywalności przeszczepianych włosów
 • redukcja stanu zapalnego, przyspieszenie gojenia w obrębie miejsc dawczych do przeszczepu włosów

 

Optymalny efekt uzyskiwany jest po wykonaniu serii kilkunastu zabiegów.

 

ZALETY ZABIEGU

 • bezpieczeństwo – lampa nie emituje szkodliwego promieniowania UVA, UVB oraz szkodliwego promieniowania podczerwonego, w związku z czym ryzyko poparzenia jest całkowicie wykluczone
 • zabieg bezbolesny
 • komfort – właściwości relaksujące

 

PRZEBIEG ZABIEGU

W zależności od rodzaju wskazania stosowana jest odpowiednia długość fali światła oraz właściwy czas naświetlania.

W przypadku leczenia skóry owłosionej – przed rozpoczęciem fotomodulacji – w obszar objęty zabiegiem wmasowywany jest preparat, który aktywowany energią LED stymuluje oraz intensyfikuje efekty terapii, mającej na celu wzmocnienie oraz poprawę struktury włosów, poprzez odżywienie ich cebulek.

Fotomodulacja LED stanowi doskonałe uzupełnienie zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, osocza bogatopłytkowego HD oraz przeszczepu włosów. Przyspiesza regenerację komórek, podnosi ich metabolizm oraz poprawia ukrwienie skóry głowy.

Zabieg odbywa się w pozycji siedzącej lub leżącej na komfortowym fotelu zabiegowym. Ze względu na intensywne światło oczy pacjenta zabezpieczane są za pomoca okularów ochronnych.

Czas trwania pojedynczej sesji zabiegowej wynosi ok. 20-30 min.

Częstotliwość fotomodulacji wynosi najczęściej 1 do 2 sesji tygodniowo. Fototerapia zalecana jest zazwyczaj przez okres od 5 do 10 tygodni, a następnie podtrzymująco 1 x na 2 do 4 tygodni.

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Wskazane jest, aby na skórę owłosioną w dniu zabiegu nie stosować środków stylizujących, które mogą utrudniać wchłanianie preparatu.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Brak jest jakichkolwiek ograniczeń po wykonaniu zabiegu. Bezpośrednio po jego zakończeniu można wrócić do normalnej aktywności.

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

 • delikatne zaróżowienie skóry, trwające maksymalnie kilka minut po zabiegu (w przypadku skóry owłosionej głowy nie jest ono praktycznie zauważalne)
 • przy fotomodulacji połączonej z aplikacją preparatu stymulującego – obecność pozostałości kremu na włosach

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • choroby nowotworowe w obrębie naświetlanego obszaru
 • claustrophobia (ze względu na konieczność zastosowania okularów ochronnych)
 • padaczka

 

ZALECANE PREPARATY

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane preparaty. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-