Skip to main content

Kwas hialuronowy – lifting wolumetryczny

Opis dla Kwas hialuronowy – lifting wolumetryczny

OPIS METODY

Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu zarysu twarzy.
Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych obszarach, w których następuje zmniejszenie ilości m.in. tkanki tłuszczowej.
Większość stosowanych wypełniaczy umożliwia skuteczne usuwanie zmarszczek i drobnych linii, lecz produkty te nie pozwalają na poprawę i przywrócenie utraconej objętości odpowiednich regionów twarzy.
W tym zakresie preferuje się zatem stosowanie takich preparatów, które ulegają rozkładowi biologicznemu, są bezpieczne i pozwalają uniknąć wystąpienia skutków ubocznych.

Najnowsze techniki wypełniania zmarszczek przy użyciu własnego tłuszczu (lipofilling), w sposób „ekologiczny” powiększają objętość skóry, lecz wymagają wykonania zabiegu chirurgicznego. A to wiąże się z dużym kosztem oraz wyłączeniem pacjenta z normalnego życia na okres rekonwalescencji.

Światowy rynek preparatów do wypełnień wzbogacił się o nowe produkty „zwiększające objętość tkanek”, możliwe do stosowania w przypadku wskazań do wypełniania własną tkanką tłuszczową.

Są to doskonałe produkty oparte na kwasie hialuronowym. Dzięki nowej technologii usieciowania powstał żel na bazie kwasu hialuronowego o jednorodnej konsystencji. Charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników.

Jest to zabieg stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny w rękach doświadczonego lekarza.

Zabieg gwarantuje spektakularny natychmiastowy efekt.

Preparat jest wstrzykiwany za pomocą specjalnej tępo zakończonej igły wprowadzanej przez nacięcie skóry w obrębie owłosionej skóry głowy. Nacięcie ma długość około 1,5 mm i jest niewidoczne 24h po zabiegu. Iniekcje mogą być również wykonywane tradycyjną igłą głęboko ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach, takich jak żuchwa lub podbródek, muszą sięgać kości. W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie rozpierania w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

 

WSKAZANIA

Zabieg można wykonywać u pacjentów z następującymi wskazaniami:

  • uwydatnienie kości policzkowych,
  • modelowanie policzków,
  • wypełnienie zagłębień w okolicach skroni,
  • modelowanie podbródka.

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.

 

 

 

 

 

 

 

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-