Skip to main content

Głębokie, laserowe odmładzanie twarzy laserem Laser pikosekundowy – zabieg, który nie ma sobie równych!

Opis dla: Głębokie, laserowe odmładzanie twarzy laserem Laser pikosekundowy –…

Laser Cutera Enlighten to wszechstronne urządzenie: wykorzystywany jest do usuwania tatuaży, dobrze radzi sobie w redukcji przebarwień, świetnie likwiduje blizny i rozstępy. Zabieg laserem Cutera Enlighten to również idealny sposób na głębokie odmłodzenie twarzy. Dzięki zastosowaniu technologii pikosekundowej efekty tego zabiegu są wyjątkowo oszałamiające.

W czym laser Cutera Enlighten jest lepszy od innych?

Laser Cutera Enlighten to tak naprawdę 3 lasery w jednym urządzeniu. Jak to możliwe? Laser generuje aż trzy długości fali: 532 nm, 670 nm i 1064 nm. Dzięki temu lekarz wykonujący zabieg może dobrać odpowiednie parametry urządzenia do leczonego problemu skórnego. Laser Cutera Enlighten jest nawet doskonalszy od zwykłych laserów pikosekundowych. Może pracować zarówno w technologii pikosekundowej, jak i nanosekundowej, a także w trybie klasycznym i frakcyjnym.

laserowe odmładzanie twarzy – jak działa laser pikosekundowy?

Jedną z funkcji lasera Cutera Enlighten jest terapia Pico MLA, która umożliwia głęboką przebudowę skóry, odmłodzenie i usuwanie zmarszczek. Głowica lasera wykorzystywana do tego zabiegu posiada soczewkę frakcyjną, która umożliwia wniknięcie w głębokie warstwy skóry i pobudzenie ich zdolności regeneracyjnych.

Sam zabieg jest mało bolesny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Składa się z następujących etapów:

 1. Dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry.
 2. Znieczulenie skóry żelem z tetrakainą.
 3. Wykonanie serii impulsów w miejscach, gdzie widoczne są oznaki starzenia skóry, np. zmarszczki, przebarwienia i zwiotczenia.
 4. Aplikacja kremu ochronnego i łagodzącego.

Aby uzyskać optymalne efekty, zazwyczaj koniecznych jest kilka zabiegów w serii – o ich liczbie i częstotliwości zawsze decyduje lekarz. Przeważnie kolejne zabiegi odbywają się co około 4 tygodnie, ponieważ skóra potrzebuje czasu na regenerację. Specjaliści z naszej kliniki zalecają łączenie tego zabiegu z innymi terapiami regeneracyjnymi i fotomodulującymi. Pozwala to na zwiększenie biologicznej aktywności skóry, a jej procesy regeneracyjne są szybsze i bardziej efektywne.

Zalety i efekty laserowego odmładzania skóry:

 • praktycznie bezbolesny i mało inwazyjny zabieg,
 • krótka rekonwalescencja w domowym zaciszu (1-2 dni),
 • głęboka, a jednocześnie bardzo bezpieczna przebudowa skóry,
 • pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od zabiegu, a wyraźnie pogłębiają się po każdym kolejnym zabiegu,
 • głębokie odmłodzenie i ujędrnienie skóry,
 • likwidacja zwiotczeń, takich jak opadające policzki,
 • usuwanie przebarwień i efektów fotostarzenia,
 • pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze.

Dbanie o skórę po zabiegu laserem Cutera Enlighten

Mimo że to zabieg bez użycia skalpela, to nie jest zupełnie pozbawiony skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia oraz punktowe wybroczyny – ich gojenie przebiega sprawnie i trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni. Rzadziej pojawiają się grudkowe zmiany, którym może towarzyszyć delikatne swędzenie skóry. Objaw ten utrzymuje się przez maksymalnie 3 dni. W celu jego złagodzenia stosuje się fotomodulację LED, a także powszechnie dostępne środki przeciwalergiczne.

Jak zadbać o skórę po zabiegu, aby uniknąć efektów ubocznych i pogłębić odmłodzenie? Podstawą jest używanie ochrony UV na skórę. Bardzo ważne jest też stosowanie odpowiedniej terapii domowej, której szczegóły są dokładnie omawiane podczas konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodnych kosmetyków do mycia i pielęgnacji skóry. Lekarz zaleca również używanie specjalnych, aktywnych kosmetyków wspomagających przebudowę skóry.

Chcesz poddać się zabiegowi głębokiego odmładzania twarzy? Zapisz się na konsultację ze specjalistą Bieńkowscy Clinic w jednej z naszych klinik.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-