Skip to main content

30 lat i zmarszczki mimiczne – jak się ich pozbyć?

Opis dla: 30 lat i zmarszczki mimiczne – jak się ich pozbyć?

Elastyczność i sprężystość naszej skóry jest zapewniana przez obecne w niej włókna kolagenowe. Niestety po przekroczeniu 25. roku życia zaczynają one stopniowo zanikać, co wiąże się ze zwiększoną podatnością na pojawianie się zmarszczek. Niepożądane zmiany skórne pojawiają się najszybciej na tych obszarach twarzy, które najczęściej „pracują” – np. podczas mówienia czy uśmiechania się. Na szczęście istnieją zabiegi, które mogą odwrócić lub tymczasowo powstrzymać proces powstawania zmarszczek mimicznych.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjna metoda wprowadzania pod skórę substancji aktywnych, które pomagają odżywić i zrewitalizować komórki. W toku zabiegu najczęściej wykorzystuje się preparaty medyczne z zawartością takich substancji, jak:

 • kwas hialuronowy;
 • kompleks witamin;
 • aminokwasy;
 • kwasy nukleinowe;
 • składniki mineralne;
 • koenzymy;
 • kofeina.

Procedura polega na ostrzykiwaniu wybranego obszaru twarzy preparatem, którego wybór jest uzależniony od preferencji pacjenta oraz potrzeb jego skóry. Oprócz wprowadzenia pod skórę dobroczynnych substancji, mezoterapia igłowa działa na tkanki również mechanicznie. Pobudza organizm do wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu, a także poprawia mikrokrążenie skóry, co przekłada się na poprawę jej napięcia, likwidację przebarwień oraz usuwanie zmarszczek.

Dużą popularnością cieszy się mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym (PRP), czyli tzw. wampirzy lifting. Osocze stanowi bogate źródło czynników wzrostu, które przyspieszają wymianę komórkową i wspomagają regenerację skóry. Uzyskuje się je z własnej krwi obwodowej pacjenta.

Laseroterapia anti-aging

Laseroterapia polega na biostymulacji tkanek miękkich poprzez wystawienie ich na działanie skupionych wiązek światła. Celem jest wywołanie przyspieszonej wymiany komórkowej, a w konsekwencji rewitalizacja tkanek i likwidacja zmian skórnych.

Zabiegi anti-aging z wykorzystaniem lasera pozwalają nie tylko wygładzić zmarszczki mimiczne (np. zmarszczki pod oczami, kurze łapki czy bruzdy nosowo-wargowe). Mają szersze spektrum działania, dzięki czemu są skuteczne również w usuwaniu przebarwień i fotouszkodzeń skóry, a także w likwidowaniu rumienia, blizn potrądzikowych oraz rozszerzonych porów.

Laseroterapia jest procedurą wyjątkowo uniwersalną. Może być wykonywana zarówno na skórze twarzy, jak i szyi, dekoltu oraz innych części ciała. Procedura jest bezpieczna i nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji.

Lifting twarzy metodą HIFU

Jedną ze skutecznych, nieinwazyjnych metod odmładzania skóry twarzy są również zabiegi HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound), które opierają się na wykorzystaniu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Celem procedury jest kontrolowane podgrzewanie tkanek, które prowadzi do miejscowej koagulacji białka. To z kolei przekłada się na rozpoczęcie resyntezy kolagenu.

Zabieg jest bezbolesny i w pełni bezpieczny. W jego trakcie specjalista przesuwa po skórze pacjenta głowicę specjalistycznego urządzenia medycznego, które emituje ultradźwięki. Rezultaty, które można osiągnąć po przeprowadzeniu pełnej terapii na twarzy to:

 • redukcja zmarszczek,
 • efekt liftingu bez skalpela,
 • poprawa napięcia i jędrności cery,
 • usunięcie „podwójnego podbródka”,
 • uniesienie opadającej powieki.

Na poziomie komórkowym odbywa się trwałe wzmocnienie, zagęszczenie oraz obkurczenie skóry i powięzi. W efekcie następuje poprawa owalu twarzy oraz ogólne odmłodzenie wizerunku pacjenta.

nieinwazyjny lifting twarzy METODĄ HIFU – efekty zabiegu:

Zdjęcia przed i po zabiegu redukcji utraty elastyczności podczas niechirurgicznego liftingu HIFU w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

efekty nieinwazyyjnego liftingu HIFU Bydgoszcz, Częstochowa

Modelowanie twarzy nićmi liftingującymi

Skuteczną metodą odmładzania wyglądu twarzy są również zabiegi z wykorzystaniem tzw. nici liftingujących. Polegają one na wprowadzeniu pod skórę pacjenta elastycznych, silikonowych nici medycznych, których zadaniem jest ukształtowanie tkanek twarzy (lub innych części ciała) w pożądany przez pacjenta sposób.

Nici liftingujące mają niewielkie haczyki, które umożliwiają precyzyjne umieszczenie ich pod skórą. Celem procedury jest nie tylko wymodelowanie kształtu twarzy, ale również pobudzenie komórek do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Końcowe rezultaty zabiegu to:

 • wygładzenie zmarszczek,
 • zwężenie rozszerzonych porów,
 • zniwelowanie zasinień i obrzęków (worków) pod oczami,
 • rozjaśnienie cery,
 • korekta owalu twarzy.

Zabieg jest małoinwazyjny i bezbolesny (wykonywany w znieczuleniu miejscowym). Nie wymaga też rekonwalescencji.

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-