Skip to main content
Co to jest chirurgia małoinwazyjna? TOP 5 zabiegów

Co to jest chirurgia małoinwazyjna? TOP 5 zabiegów

Opis dla: Co to jest chirurgia małoinwazyjna? TOP 5 zabiegów

Chirurgia małoinwazyjna to prężnie rozwijająca się gałąź chirurgii, która wykorzystuje zdobycze współczesnej techniki. Dzięki minimalnym cięciom powłok i nowoczesnym narzędziom zabiegi nie pozostawiają dużych blizn i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Oto 5 najpopularniejszych zabiegów chirurgii małoinwazyjnej, na które decydują się pacjenci odwiedzający Bieńkowscy Clinic.

Kilka słów o chirurgii małoinwazyjnej. Mikrocięcia – maksymalne korzyści

Zanim przedstawimy najpopularniejsze procedury chirurgii małoinwazyjnej, warto wspomnieć, jaki cel przyświeca tej metodzie przeprowadzania operacji. Jak podkreślają nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic, chirurgia małoinwazyjna pozwala lekarzom wykonać szereg zabiegów bez tradycyjnego cięcia powłok. Dzięki rozwojowi nowych technik operacyjnych uraz operacyjny jest znacznie mniejszy, niż lata temu, co przekłada się m.in. na krótszą rekonwalescencję pacjenta, który spędza pod opieką personelu medycznego np. kilka godzin, a nie kilka tygodni. Podsumowując, chirurgia małego dostępu sprawia, że pacjent:

  • może wrócić szybciej do normalności,
  • dolegliwości bólowe po zabiegu są mniejsze,
  • nie ma rozległych i szpecących blizn na ciele,
  • zmniejsza się ryzyko zakażeń i utraty znacznej ilości krwi.

Laserowa termoablacja guzów tarczycy Echo laser

Laserowa ablacja guzów tarczycy Echo laser pozwala zniwelować łagodne zmiany w małoinwazyjny i bezpieczny sposób (pod kontrolą USG). Nie ma potrzeby zastosowania znieczulenia ogólnego, zabieg nie pozostawia też szpecących blizn na szyi. Energia lasera niszczy guzki precyzyjnie i bezboleśnie, nie uszkadzając okolicznych obszarów. W przeciwieństwie do znacznie bardziej radykalnej terapii, jaką jest klasyczny zabieg chirurgiczny, Echo laser ma oszczędzający charakter, nie dochodzi tu do usunięcia całego gruczołu, a jedynie problematycznych zmian (guzów litych lub lito-płynnych).

Lifting wargi górnej lip lift

Kolejnym małoinwazyjnym zabiegiem chirurgicznym jest lifting wargi górnej lip lift. Dzięki odsłonięciu większego fragmentu czerwieni wargowej usta wyglądają na pełniejsze i atrakcyjniejsze. Procedura trwa 40-60 minut i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Osiągnięte efekty są zarazem bardzo naturalne i dyskretne. Nie musisz obawiać się tzw. kaczych ust. Zabieg lip lift jest niezwykle precyzyjny i daje trwałe rezultaty. Dzięki liftingowi wargi górnej twarz odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Laserowe usuwanie żylaków evlt

EVLT to małoinwazyjna metoda leczenia niewydolności żylnej, która pozwala pozbyć się żylaków w szybki i bezbolesny sposób. Laserowe zamknięcie żył pozwala wyeliminować niewydolne żyły odpiszczelowe i odstrzałkowe bez skazywania pacjenta na długą rekonwalescencję. Osoba poddająca się terapii może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Dzięki miejscowemu znieczuleniu zabieg evlt nie jest bolesny ani dyskomforty. Podczas procedury chirurg wykonuje dwa malutkie nacięcia (2 mm), dzięki czemu nie musisz obawiać się nieestetycznych blizn na nogach. Zabieg trwa do 60 minut i daje świetne rezultaty.

Liposukcja nutacyjna N.I.L.

Kolejnym popularnym zabiegiem o niskim poziomie inwazyjności jest liposukcja N.I.L., dzięki której możesz odessać tkankę tłuszczową i wykorzystać ją do nadania objętości innym rejonom ciała. Unikalny ruch nutacyjny 3D rozbija złogi tkanki tłuszczowej, nadając jej postać delikatnej emulsji. Użycie mikrokaniul i mała traumatyczność tej metody wyraźnie skraca okres rekonwalescencji (technika N.I.L. redukuje zasinienia, krwiaki i obrzęki). Średni czas trwania liposukcji nutacyjnej wraz ze znieczuleniem to 120 minut.

LIPOSUKCJA – EFEKTY:

Zdjęcia przed i po zabiegu odsysania <a href=tkanki tłuszczowej liposukcji w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa ” width=”400″ height=”244″ />

Małoinwazyjne leczenie ginekomastii

Ostatnią małoinwazyjną procedurą jest leczenie ginekomastii u mężczyzn. Podczas zabiegu wykorzystujemy sprzęt do liposukcji N.I.L., który pozwala usunąć z każdej piersi jednorazowo do 400 ml tkanki tłuszczowej. Mikrokaniule o różnym kształcie i grubości pozwalają osiągnąć spektakularne efekty w postaci męskiej klatki piersiowej. Czas trwania zabiegu to około 60 minut.

Chcesz zlikwidować ginekomastię, żylaki, guzy tarczycy lub inne zmiany za pomocą technik chirurgii małoinwazyjnej? Skontaktuj się z naszymi wykwalifikowanymi ekspertami z klinik w Bydgoszczy i Częstochowie poprzez formularz: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-