Skip to main content

Żylaki w ciąży – co zrobić, gdy się pojawią?

Opis dla: Żylaki w ciąży – co zrobić, gdy się pojawią?

Żylaki w ciąży to powszechny problem, który dotyka przyszłe mamy. Objawiają się obrzękiem nóg i stóp, swędzeniem, mrowieniem i bólem o różnym nasileniu. Dowiedz się, jak walczyć z żylakami w ciąży oraz jakie możliwości rozwiązania tego problemu czekają na Ciebie po porodzie.

Żylaki w ciąży – jak sobie pomóc?

Jak podkreślają nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic usuwanie żylaków w ciąży (bez względu na metodę) nie jest rekomendowanym rozwiązaniem, ze względu na dobro płodu i matki, lepiej podjęć tego typu kroki po porodzie. Co więc robić, gdy żylaki w ciąży utrudniają codzienne funkcjonowanie? By nieco sobie ulżyć i złagodzić ból nóg, warto przynajmniej pół godziny dziennie spacerować, unikać wielogodzinnego stania i siedzenia.

Dobrą praktyką są również regularne masaże stóp i łydek, wykonywane zawsze w kierunku serca. Jeśli cierpisz z powodu żylaków w ciąży, pamiętaj, że nasilenie dyskomfortu może spowodować chodzenie w butach na obcasie, w trosce o zdrowie noś obuwie na płaskim obcasie. Unikaj zakładania nogi na nogę i nie dźwigaj ciężkich przedmiotów. Aby poprawić krążenie, warto brać naprzemienny ciepło-zimny prysznic i korzystać z basenu

Leczenie żylaków po ciąży laser Cutera Excel V+

Jeśli chodzi o możliwości leczenia żylaków po ciąży, znakomite efekty dają zabiegi urządzeniem Cutera Excel V+ o dwóch długościach fali 532 + 1604 nm. To najnowocześniejszy laser naczyniowy, który pozwala usunąć żylaki kończyn dolnych (III CEAP) w bezpieczny i niemal bezbolesny sposób. Specjalny system chłodzenia sprawia, że kuracja jest komfortowa dla pacjentki i nie ma konieczności zastosowania znieczulenia. Laseroterapia Excel V+ nie wymaga długiej rekonwalescencji, nie pozostawia blizn i jest krótkotrwałą procedurą. Zabieg laserowego leczenia żylaków trwa do 20 minut.

Jeśli chodzi o czynniki wykluczające możliwość poddania się laseroterapii Excel V+ jest to:

 • ciąża,
 • aktywna opryszczka,
 • stany zapalne w obszarze zabiegowym,
 • świeża opalenizna,
 • stosowanie samoopalaczy,
 • korzystanie z solarium,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • picie alkoholu w dniu poprzedzającym zabieg,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających.

zmiany naczyniowe – efekty laseroterapii:

Zdjęcia przed i po zabiegu usuwania żylaków w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

Małoinwazyjne laserowe leczenie żylaków EVLT

EVLT to małoinwazyjny zabieg laserowego zamknięcia żył pod kontrolą aparatu USG. Daje fantastyczne efekty terapeutyczne bez rozległych blizn, wyrzeczeń i bólu. Wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie żylaków EVLT nie wymaga hospitalizacji w porównaniu do metod tradycyjnych, nie wyłącza pacjentki z normalnego funkcjonowania na wiele dni. Możesz wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Sesja zabiegowa trwa około 30 minut. Metoda EVLT może być przeprowadzona o dowolnej porze roku. Jakie są przeciwwskazania do laserowego leczenia żylaków nóg? Główne czynniki wykluczające to:

 • aktywna choroba nowotworowa,
 • niewydolność ogólnoustrojowa,
 • zaburzenia układu krzepnięcia.

Jak zapobiec żylakom w ciąży? Praktyczne wskazówki dla kobiet

Mimo że problem żylaków w ciąży dotyka średnio 4 na 10 kobiet, nie oznacza to, że nie można próbować przeciwdziałać tym dolegliwościom. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko rozwoju zmian żylnych w ciąży? Wybieraj wygodne, nieuciskające ubrania i unikaj przegrzewania nóg. Zminimalizuj spożycie soli w codziennej diecie, dbaj o nawodnienie organizmu i zdrowo się odżywiaj (kontrola wagi odgrywa ważną rolę w profilaktyce żylaków kończyn dolnych). W porozumieniu z lekarzem przyjmuj leki z rutyną w składzie, która wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

W ramach działań profilaktycznych należy unikać długotrwałego opalania, zrezygnować z sauny i solarium.

Chcesz usunąć żylaki kończy dolnych za pomocą lasera Cutera Excel V+ lub EVLT? Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi ekspertami z klinik w Bydgoszczy i Częstochowie za pomocą formularza: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-