Skip to main content

Co to jest wolumetria twarzy?

Opis dla: Co to jest wolumetria twarzy?

Procesy starzenia postępują niezależnie od nas. Utrata kolagenu, spadek elastyczności i nawilżenia skóry, zmarszczki, opadający kontur twarzy – to tylko część skutków upływającego czasu. Choć fizjologii nie oszukamy, medycyna estetyczna otwiera przed nami szeroką ofertę zabiegów,pozwalających dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Jednym z nich jest wolumetria twarzy.

Zabieg wolumetrii – nieinwazyjny lifting twarzy

Utrata wyraźnego owalu twarzy i zwiększenie ilości oraz głębokości zmarszczek są przede wszystkim wynikiem spadku poziomu kolagenu i elastyny w skórze, czyli białek strukturalnych, pełniących rolę naturalnego „rusztowania”, a także nawilżacza w postaci kwasu hialuronowego. Wraz z wiekiem zmniejsza się także ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, co w sumie składa się na ubytki w objętości tkanek miękkich twarzy, mniejszą elastyczność, sprężystość i gęstość skóry. Policzki zapadają się, rysy zniekształcają, a zmarszczki i bruzdy stają się coraz bardziej widoczne.

Właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzi wolumetria, czyli różnego rodzaju nieinwazyjne zabiegi wypełniaczami, skupiające się na przywracaniu lub poprawianiu objętości i kształtu różnych obszarów twarzy lub ciała. To nie wszystko – preparaty używane do wolumetrii przywracają także skórze optymalny poziom nawodnienia, wyrównują jej koloryt i teksturę, napinając tkanki, podkreślają rysy i kształt twarzy oraz dodają jej blasku.

Do zabiegu wolumetrii (miękkiego liftingu) twarzy w Bieńkowscy Clinic stosuje się różne substancje wypełniające, takie jak kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane z krwi pacjenta – tzw. wampirzy lifting.

W jakim celu wykonuje się wolumetrię twarzy?

Główne zastosowanie zabiegu miękkiego liftingu to:

  • poprawa objętości i konturów twarzy, zwłaszcza w okolicy policzków, linii żuchwy, pod oczami i wokół ust,
  • wypełnienie zmarszczek i linii mimicznych, poprawa napięcia oraz jędrności skóry,
  • odmłodzenie wyglądu, dodanie twarzy blasku, wyrównanie kolorytu i struktury cery, dogłębne nawilżenie,
  • korekta defektów lub asymetrii różnych części twarzy,
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, uzupełnienie poziomu kwasu hialuronowego.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Najczęściej wybieranym preparatem do przeprowadzenia zabiegu miękkiego liftingu twarzy przez pacjentów Bieńkowscy Clinic jest kwas hialuronowy. Ta naturalnie występująca substancja w ludzkim organizmie jest całkowicie biokompatybilna, co minimalizuje ryzyko skutków ubocznych, a jej niesamowite właściwości wiązania cząsteczek wody pozwalają przywrócić tkankom pożądaną objętość, skórze sprężystość i nawilżenie oraz wymodelować owal twarzy bez efektu maski.

Sama procedura jest minimalnie inwazyjna – wymaga wykonania mikroskopijnych nakłuć cieniutką igłą w celu aplikacji wypełniacza. Ilość zastosowanej substancji oraz wielkość obszaru zabiegowego zależą od indywidualnego przypadku i preferencji pacjenta. W przypadku niskiego progu bólu można skorzystać ze znieczulenia miejscowego w postaci kremu.

Specjalista wstrzykuje kwas hialuronowy w określone wcześniej punkty, takie jak linie marionetki, bruzdy nosowo-wargowe, policzki, okolice oczu czy linia żuchwy. Następnie dokładnie masuje cały obszar zabiegowy, tak aby dokładnie rozprowadzić substancję i odpowiednio wymodelować owal twarzy. Preparat dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu umożliwia wygładzenie nawet głębokich ubytków tkanek, odbudowując podporę dla skóry.

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie obrzęki, zaczerwienienie lub siniaki w miejscach wstrzyknięcia, jednak zazwyczaj są one łagodne i ustępują w ciągu kilku dni. Efekty wolumetrii pojawiają się już po pierwszej dobie. Ponieważ kwas hialuronowy występuje naturalnie w tkankach, jego stymulujące i nawilżające działanie utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Wolumetria twarzy – cena zabiegu w Częstochowie

Ile zapłacimy za miękki lifting? Korzystając z profesjonalnej opieki i powierzając swój wygląd specjalistom z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, za zabieg zapłacimy od 1400 zł. Cena może wzrosnąć, w zależności od ilości, rodzaju użytego kwasu oraz okolicy zabiegowej.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-