Skip to main content

Ile kosztuje zabieg na nadpotliwość w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg na nadpotliwość w Częstochowie?

Nadpotliwość to powszechny problem natury medycznej, który znacząco obniża jakość życia. Nadmierne, niekontrolowane wydzielanie potu prowadzi nie tylko do uczucia dyskomfortu i wstydu, lecz także spadku samooceny oraz potencjalnych problemów społecznych. W walce z nadpotliwością pomocne są zabiegi medycyny estetycznej – jaki jest ich koszt w Częstochowie?

Czym jest nadmierne wydzielanie potu?

Człowiek ma około 300 gruczołów potowych na 1 cm2 ciała. Są one niezbędne do regulowania i utrzymywania optymalnej temperatury ciała oraz usuwania toksyn z organizmu. Pracują poprzez kontrolowane wydzielanie płynu, który następnie paruje i chłodzi skórę. U zdrowej osoby produkują około 800 ml potu na dobę.

Nadpotliwość to stan charakteryzujący się nieproporcjonalnie dużą ilością potu wydzielanego przez gruczoły, nawet w stanie spoczynku. Z problemem mierzy się nawet 3% społeczeństwa, częściej mężczyźni niż kobiety. Nadmierne pocenie się może dotyczyć określonego obszaru lub całego ciała. Zaburzona praca gruczołów potowych wpływa negatywnie na komfort życia i pewność siebie, powoduje izolację, a czasami jest przyczyną wykluczeń społecznych.

Przyczyny nadmiernej potliwości

Wydzielanie większych ilości potu to w niektórych sytuacjach zjawisko fizjologiczne. Gruczoły potowe pracują intensywniej m.in. podczas wysiłku fizycznego, w sytuacjach stresowych, wysokich temperaturach, przebiegu choroby z wysoką gorączką lub po zjedzeniu pikantnej bądź rozgrzewającej potrawy.

Wyróżniamy jednak pewne czynniki prowadzące do patologicznej nadprodukcji potu, nawet w spoczynku. To m.in.:

  • zaburzenia hormonalne występujące w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy lub niektórych chorób,
  • choroby neurologiczne,
  • otyłość, cukrzyca, nadciśnienie,
  • predyspozycje genetyczne,
  • niezdrowy styl życia,
  • przyjmowanie niektórych leków.

U ponad połowy pacjentów diagnozuje się nadpotliwość samoistną, czyli idiopatyczną.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc w walce z nadpotliwością?

Pacjentom szukającym rozwiązania wstydliwego problemu, jakim jest nadprodukcja potu, klinika Bieńkowscy Clinic w Częstochowie proponuje dwie metody leczenia.

Pierwszą z nich jest zabieg toksyną botulinową. Terapia toksyną botulinową, znana przede wszystkim ze swoich właściwości antystarzeniowych, jest z powodzeniem stosowana do leczenia nadpotliwości – jej skuteczność to około 80-90%. Mechanizm zabiegu polega na tymczasowym, kontrolowanym blokowaniu działania acetylocholiny — neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie sygnałów między nerwami a mięśniami. Już niewielkie dawki botuliny, wstrzyknięte w wybrany obszar skóry, przerywają czynność nerwów odpowiedzialnych za zaopatrywanie gruczołów potowych.

Efekty można zauważyć już po pierwszej dobie, a końcowy rezultat zabiegu utrzymuje się do kilkunastu miesięcy. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową, o ile zostało wykonane przez wykwalifikowanego lekarza, nie pociąga za sobą skutków ubocznych, a przerwanie przewodnictwa nerwowego jest całkowicie odwracalne.

Drugą metodą stosowaną do terapii nadmiernego pocenia są zabiegi laserowe. Ich działanie polega na pulsacyjnym emitowaniu wiązki światła laserowego, która docierając do głębokich warstw skóry, powoduje nieodwracalne uszkodzenie i obumarcie gruczołów potowych. Efekt terapii laserem w postaci zmniejszenia lub zatrzymania wydzielania potu jest trwały i nie powoduje żadnych uszkodzeń okolicznych tkanek czy naskórka.

Ile kosztuje leczenie nadpotliwości w Częstochowie?

W zależności od lokalizacji i renomy wybranej kliniki, doświadczenia, wykształcenia pracujących tam lekarzy, posiadanych sprzętów oraz jakości opieki, ceny zabiegów mogą się nieco różnić. Leczenie nadpotliwości najlepiej powierzyć w ręce specjalistów, kierując się opiniami i ilością zadowolonych pacjentów, a nie samą ceną.

Decydując się na terapię w klinice Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, zapewniającej profesjonalną opiekę, komfortowe warunki pobytu i najlepszych lekarzy, za zabieg laserowy zapłacimy około 3000 zł. Z kolei leczenie toksyną botulinową to wydatek rzędu 1500 zł lub więcej, w zależności od zakresu zabiegu.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-