Skip to main content
Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Opis dla: Ile kosztuje depilacja laserowa?

Idealnie gładką skórę, bez nieestetycznych odrostów i podrażnień można osiągnąć dzięki najskuteczniejszej z dostępnych metod – depilacji laserowej, a dokładniej epilacji. Od dawna jest to zabieg, na który decyduje się coraz większe grono kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Jednak wiele osób wciąż nie rozważa trwałego usuwania owłosienia. Powód zwykle jest jeden – obawa przed wysokim wydatkiem. Wyjaśniamy, ile kosztuje depilacja laserowa i od czego zależy cena zabiegów.

Od czego zależy cena depilacji laserowej? Rodzaj urządzenia

Cena depilacji laserowej znacznie różni się w poszczególnych gabinetach. Z czego to wynika? Otóż metoda trwałego usuwania owłosienia polega na niszczeniu mieszków włosowych pod wpływem energii lasera. Fale o ściśle określonej częstotliwości docierają do melaniny – barwnika znajdującego się we włosach. W wyniku ich absorpcji dochodzi do nieodwracalnego zniszczenia mieszka, dzięki czemu włosy nie odrastają.

Barwnik ten w największej ilości znajduje się we włosach ciemnych, a także w skórze. Pierwsze typy laserów umożliwiały depilację ciemnych włosów na jasnej karnacji – to daje najwyższy kontrast i ułatwia wnikanie energii lasera do włosa. Obecnie jednak najnowsze sprzęty pozwalają na precyzyjne ustawienie parametrów, dzięki czemu możliwe jest usuwanie także włosów jaśniejszych, przy każdym fototypie skóry.

W Bieńkowscy Clinic do depilacji laserowej wykorzystujemy nowatorski laser diodowy PALOMAR VECTUS™, który emituje fale o wysokim powinowactwie do melaniny. Urządzenie to posiada wbudowany, inteligentny czujnik poziomu melaniny. Dzięki temu w razie potrzeby możliwe jest zastosowanie wyższej energii, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa. Depilacja laserowa VECTUS™ jest też wysoce komfortowa dla pacjenta, co zapewnia m.in. specjalny system chłodzenia i krótszy czas zabiegu.

 

Co jeszcze wpływa na cenę depilacji laserowej? 

To, ile kosztuje depilacja laserowa zależy również od obszaru zabiegowego, czyli powierzchni skóry poddawanej trwałemu usuwaniu włosków. Zwykle koszt pojedynczego zabiegu przedstawiany jest w kategorii konkretnej części ciała, np. górna warga, broda, uda, łydki, całe nogi, czy bikini. Koszt zabiegu może być nieco wyższy u mężczyzn, co wynika z szacunkowo większej powierzchni skóry na danej partii ciała.

Nie bez znaczenia jest także standard pracy i doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Wybierając renomowany gabinet masz pewność, że plan zabiegowy zostanie opracowany indywidualnie, w zależności od Twoich potrzeb. Doświadczenie specjalistów przekłada się na sprawnie wykonaną procedurę, w sposób najbardziej dla Ciebie komfortowy i bezpieczny.

 

Orientacyjny koszt depilacji przykładowych partii ciała

Ceny zabiegów na poszczególnych partia ciała zwykle rosną wprost proporcjonalnie do powierzchni zabiegowej. Najtańsza jest depilacja niewielkich partii, takich jak np. warga górna (wąsik), broda, podbródek, pachy czy ramiona – koszt jednego zabiegu wynosi od ok. 150 do ok. 300 zł. Nieco więcej kosztuje depilacja ud (ok. 500 zł). Z kolei przykładowo depilacja bikini zależy od wybranej metody – bikini płytkie, głębokie, czy całkowite (brazylijskie).

Ważne! Podane ceny są orientacyjne i mogą ulec niewielkiej zmianie. Zapytaj o aktualny cennik podczas konsultacji.

 

Czy można obniżyć koszt depilacji laserowej? 

Zdecydowanie korzystniej cenowo przedstawiają się zabiegi wykonywane w pakietach. Jeśli np. decydujesz się na depilację łydek, a dopiero po pewnym czasie ud, zapłacisz nieco więcej. Wynika to m.in. z faktu, że każdorazowo zabieg będzie przeprowadzony w innym terminie. Z kolei wykonanie epilacji na całej powierzchni nóg pozwoli Ci na zaoszczędzenie sporej kwoty.

Pamiętaj, że jeden zabieg nie usunie całkowicie włosów z danego obszaru, ponieważ zniszczeniu może ulec tylko włos, który jest aktualnie w fazie czynnego wzrostu (anagen). Poszczególne fazy życia włosów przebiegają w różnym tempie w zależności od obszaru i cech indywidualnych.

Chcąc obniżyć koszty profesjonalnej depilacji laserowej warto wykupić od razu serię zabiegów w ilości i odstępach proponowanych przez specjalistę. Pozwoli to na przeprowadzenie efektywnej kuracji w korzystnej cenie.

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat depilacji laserowej? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat depilacji laserowej? Przeczytaj również inne artykuły na naszym blogu:

Epilacja laserowa – skuteczna depilacja

Epilacja laserowa pach – poczuj komfort i ciesz się gładką skórą pod pachami

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-