Skip to main content
Liposukcja brzucha – kiedy efekt?

Liposukcja brzucha – kiedy efekt?

Opis dla: Liposukcja brzucha – kiedy efekt?

Oporna tkanka tłuszczowa często gromadzi się punktowo, głównie wokół talii, nawet pomimo ogólnie szczupłej sylwetki. Rozwiązaniem takiego problemu jest liposukcja brzucha, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez jej odessanie. Zabieg pozwala na szybką redukcję tłuszczu i poprawę wyglądu sylwetki, jednak osiągane efekty zależą od wielu czynników i nie pojawiają się od razu. Dowiedz się więcej o liposukcji N.I.L. w naszej klinice.

Efekty po liposukcji brzucha, a zastosowana technika  

Liposukcja polega na mechanicznym rozbiciu i usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pierwsze zabiegi tego typu wiązały się z bólem i długim okresem rekonwalescencji. Obecnie liposukcja brzucha wykonana przy użyciu najnowszego sprzętu jest zaliczana do zabiegów o średnim stopniu inwazyjności, często wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. To właśnie rodzaj zastosowanego sprzętu ma istotne znaczenie pod względem uzyskiwanych efektów.

Do najnowszych metod zalicza się nutacyjną liposukcję infradźwiękową N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture). W odróżnieniu od innych technik taki zabieg odznacza się:

  • wyższym bezpieczeństwem,
  • skróceniem okresu rekonwalescencji do minimum,
  • zmniejszonym ryzykiem powstawania nierówności na powierzchni skóry,
  • mniejszą inwazyjnością i brakiem bólu,
  • mniejszym ryzykiem występowania skutków ubocznych.

Liposukcja brzucha N.I.L. zwiększa skuteczność zabiegu, pozwalając na usunięcie nawet dwukrotnie więcej tkanki tłuszczowej w porównaniu do starszych metod. Dzięki takiemu zabiegowi szybciej uzyskasz widoczne i zadowalające efekty, jednocześnie zachowując możliwie najwyższy komfort.

Od czego jeszcze zależy efekt liposukcji brzucha? 

Poza zastosowanym sprzętem na drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki bardzo ważne jest doświadczenie osoby wykonującej liposukcję brzucha. Profesjonalizm lekarzy w połączeniu z nowatorskim sprzętem zwiększa efektywność i bezpieczeństwo zabiegu.

Liposukcja nutacyjna wiąże się ze skróceniem okresu rekonwalescencji do minimum, ale absolutnie go nie wyklucza. Odpowiednie postępowanie po zabiegu jest niezbędne do regeneracji organizmu i powrotu do pełni zdrowia. Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych ma też ogromny wpływ na szybkość uzyskania efektów.

Jak przyspieszyć efekty po liposukcji? Zalecenia po zabiegu

W czasie rekonwalescencji po liposukcji ważne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza. O sposobie postępowania pacjent jest szczegółowo instruowany. Zwykle zaleca się przyjmowanie odpowiednich leków, odpoczynek, ograniczenie aktywności i dbałość o higienę, zwłaszcza w miejscu wykonanych nacięć. Zalecenia zmniejszają ryzyko skutków ubocznych, przyspieszają gojenie i powrót do zdrowia.

Na ostateczny wygląd brzucha po liposukcji wpływa także noszenie odzieży kompresyjnej. Specjalny pas uciskowy zapobiega nierównomiernemu rozkładaniu się tkanki tłuszczowej, dzięki czemu powierzchnia skóry po zabiegu jest gładsza i równa. Odzież uciskowa zmniejsza też ryzyko zasinień i krwiaków.

Kiedy najczęściej pojawiają się efekty liposukcji brzucha? 

Przestrzegając zaleceń po zabiegu, pierwsze efekty liposukcji zwykle są widoczne już po kilku dniach, maksymalnie po tygodniu – wstępnie można ocenić je na pierwszej wizycie kontrolnej w tym okresie. Jednak przez kilka dni brzuch może być jeszcze opuchnięty, dlatego wyraźniejszą poprawę wyglądu zauważa się zwykle po ok. 30 dniach.

Finalne efekty liposukcji brzucha można ocenić dopiero po całkowitym ustąpieniu obrzęków, co zależy od indywidualnej zdolności organizmu do regeneracji. Znaczenie dla uzyskanych efektów ma też ilość odessanej tkanki tłuszczowej – jednorazowo najczęściej usuwa się 1000–1500 ml, maksymalnie 4000 ml.

Jak długo utrzymują się efekty liposukcji? 

Odessana tkanka tłuszczowa na obszarze zabiegowym nie regeneruje się, co oznacza, że uzyskane efekty liposukcji są trwałe. Po zabiegu uzyskuje się proporcjonalną sylwetkę, bez nadmiernie wystających fałdów tkanki tłuszczowej. Liposukcja nie chroni jednak przed przybraniem masy ciała. Dla utrzymania efektów ważne jest więc przestrzeganie zdrowej diety i odpowiednia doza aktywności fizycznej po okresie rekonwalescencji.

Marzysz o proporcjonalnej sylwetce i chcesz wyszczuplić brzuch? Umów się na konsultację w Bieńkowscy Clinic. Specjalista wybierze najlepszą dla Ciebie metodę i opracuje indywidualny plan postępowania.

Chcesz wiedzieć więcej na temat liposukcji? Przeczytaj również inne artykuły na naszym blogu:

Liposukcja brzucha – szybko usuwa oporny tłuszcz i cellulit

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Liposukcja N.I.L. – rewolucyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-