Skip to main content
Jak podnieść opadające powieki?

Jak podnieść opadające powieki?

Opis dla: Jak podnieść opadające powieki?

Napięta skóra wokół oczu sprawia, że spojrzenie jest wyraźne i młode. Niestety wraz z upływem czasu, w wyniku rozluźnienia struktur włókien kolagenowych, powieki stają się wiotkie i mogą opadać, przez co oko wygląda na smutne i zmęczone, a to wizualnie dodaje wielu lat. Drobne defekty można ukryć pod makijażem, ale co zrobić przy pogłębionym problemie? Dowiedz się, jak podnieść opadające powieki za pomocą metod zarówno chirurgicznych, jak i tych nieinwazyjnych!

Jakie są najczęstsze przyczyny opadających powiek? 

Opadające powieki to częsty problem osób starszych. Wiotczenie skóry wokół oczu wynika głównie z naturalnego spadku poziomu składników skóry, takich jak kolagen i elastyna. Z czasem ich komórki nie regenerują się tak efektywnie, jak w młodości. Rozciągnięte włókna kolagenowe, z poszerzonymi przestrzeniami międzykomórkowymi sprawiają, że skóra traci jędrność, wiotczeje i opada pod wpływem grawitacji. Wytworzony fałd skóry o różnej wielkości określa się właśnie jako opadające powieki.

Problem może jednak pojawić się także u ludzi młodych. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, znacznie cieńsza niż na innych obszarach twarzy, a także pozbawiona naturalnej ochrony w postaci sebum. To sprawia, że jest podatna na wysuszenie i negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, zanieczyszczenia, substancje chemiczne czy promieniowanie UV.

Pod cienką warstwą skóry znajdują się mięśnie i tkanka tłuszczowa. Tej ostatniej jest na powiekach niewiele, ale wystarczająco, aby mogła stanowić podporę dla skóry. Zarówno w wyniku procesów starzenia, jak i pod wpływem szybkiej redukcji masy ciała dochodzi do spadku ilości tkanki tłuszczowej. Przyczyną opadających powiek może więc być również gwałtowne odchudzanie.

Opadające powieki nie są tylko defektem estetycznym. Mięśnie w okolicy oczu nie mają możliwości uniesienia zbyt dużej ilości nadmiaru skóry, przez co w wielu przypadkach przysłania pole widzenia, znacznie utrudniając codzienne funkcjonowanie.

Blefaroplastyka – chirurgiczne podniesienie powieki górnej 

Przy znacznie opadających powiekach zabiegi kosmetyczne czy specjalne techniki nakładania makijażu nie pozwalają na zamaskowanie problemu. Rozwiązaniem jest natomiast plastyka powiek, którą określa się jako blefaroplastyka.

Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z górnych powiek. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Blefaroplastykę wykonuje się zarówno ze względów estetycznych, jak i w celu poszerzenia pola widzenia, gdy powieki nachodzą na oko. W trakcie korekty nacięcie wykonuje się wzdłuż naturalnego fałdu skórnego, dzięki czemu drobne blizny nie są widoczne.

Nieinwazyjne metody podniesienia opadających powiek 

Aby podnieść opadające powieki, nie zawsze konieczne jest poddanie się zabiegowi chirurgicznemu. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje nieinwazyjnymi technikami, za pomocą których można wyraźnie poprawić wygląd. Jedną z nich jest zabieg urządzeniem HIFU, którego działanie opiera się o technologię HIFU (skoncentrowanych fal ultradźwiękowych).

Bezinwazyjny lifting powiek polega na wybiórczym, termicznym obkurczeniu tkanek na drodze koagulacji białek i pobudzenia produkcji kolagenu. W efekcie już po ok. 2–3 miesiącach tkanki ulegają znacznej poprawie pod względem jędrności i napięcia. Uzyskiwane efekty są naturalne i oparte na stymulacji fizjologicznych procesów zachodzących w skórze i warstwie podskórnej.

Jak jeszcze podnieść opadające powieki? Kolejną, nieinwazyjną metodą jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Koncentrat wytworzony z krwi własnej pacjenta zawiera zwiększoną ilość czynników wzrostu, które stymulują tkanki do przebudowy. Efektem jest poprawa gęstości i jędrności skóry, a także wygładzenie jej powierzchni.

Jaką metodę podniesienia powiek wybrać? 

To, jak podnieść opadające powieki, zależy głównie od stopnia zwiotczenia skóry, a także oczekiwań co do uzyskanych efektów. W przypadku blefaroplastyki można w krótkim czasie usunąć znaczny nadmiar luźnej skóry i wyraźnie poprawić wygląd. Z kolei zabiegi nieinwazyjne pozwalają na zminimalizowanie lub wykluczenie okresu rekonwalescencji. Nie dają aż tak spektakularnych rezultatów, jednak w wielu przypadkach są wystarczające.

Jeśli opadające powieki są Twoim problemem, najlepiej umów się na konsultację w Bieńkowski Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy. Już podczas pierwszej wizyty lekarz oceni stan Twoich powiek i przedstawi rekomendowany zabieg.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT Blefaroplastyki? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU:

Plastyka powiek – fakty i mity o blefaroplastyce

Blefaroplastyka, czyli jak czarować młodym spojrzeniem przez długi czas

Opadające powieki? Pozbądź się problemu dzięki blefaroplastyce


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-