Skip to main content

Ile kosztuje usuwanie tatuażu w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje usuwanie tatuażu w Częstochowie?

Zrobienie sobie tatuażu powinno być dobrze przemyślaną decyzją. Niestety, często kierowani chwilowym impulsem lub młodzieńczą zachcianką kończymy z „ozdobą”, której po pewnym czasie chcemy się pozbyć. Wzór rysunku może także stracić walory estetyczne wraz z procesami starzenia się skóry. Jakie zabiegi mogą pomóc w usunięciu szpecącego tatuażu? Sprawdźmy ich ceny w Częstochowie.

Jak powstaje tatuaż?

Rysunki na ciele powstają poprzez umieszczenie specjalnego pigmentu lub atramentu pod skórą za pomocą sterylnej igły lub dedykowanej w tym celu maszynki. Poprzez serię nakłuć tusz, w sposób kontrolowany, wprowadza się do warstwy skóry właściwej.

W zależności od indywidualnych preferencji tatuaż wykonuje się przy użyciu różnorodnych technik, efektów i kolorów pigmentów. Co ważne, prawidłowo wykonany i wygojony rysunek nie zniknie ani nie wyblaknie pod wpływem procesu złuszczania naskórka, ani mycia. Jedyne, co może spowodować jego stopniowe wyblaknięcie to proces starzenia skóry oraz duża ekspozycja na promieniowanie UV.

Na ten moment nie ma żadnej skutecznej metody na usunięcie niechcianego tatuażu w domu, na własną rękę. Jeśli chcemy pozbyć się tej ozdoby na ciele, konieczne jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej.

Usuwanie tatuaży za pomocą Lasera Q-Switch

Jedną z popularniejszych i dostępnych metod likwidacji tatuaży na ciele jest, oferowany w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie oraz Bydgoszczy, zabieg laserem Q-Switch. Jest to specjalny typ urządzenia, który generuje bardzo krótkie impulsy świetlne o bardzo wysokiej mocy. Taki ultrakrótki impuls, prowadzi do zniszczenia struktury chemicznej cząsteczek barwnika tatuażu i rozdrobnienia ich tak, aby były one do usunięcia przez komórki odpornościowe organizmu (efekt fotomechaniczny).

Sam proces jest dość niekomfortowy, ale specjalnie zaprojektowany system chłodzący zmniejsza uczucie szczypania, a także redukuje dolegliwości pozabiegowe i przyspiesza gojenie skóry. Jedna sesja trwa od kilku do kilkunastu minut, a pacjent musi wcześniej przejść próbna laserową kwalifikację do zabiegu.

Co ważne, mało prawdopodobne jest, żeby cały tatuaż został usunięty za jednym razem. Konieczna do przeprowadzenia ilość serii zależy m.in. od ilości i rodzaju kolorów (problematyczne są kolory jasne, takie jak odcienie pomarańczowego, żółtego, różowego czy zieleni), gęstości i głębokości barwnika, typu skóry oraz reakcji pacjenta na działanie lasera. Z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż jest coraz jaśniejszy, aż staje się całkowicie niewidoczny.

Laser pikosekundowy – innowacyjne narzędzie do usuwania tatuaży

Inną opcją na pozbycie się niechcianego rysunku z ciała jest terapia laserem pikosekundowym. Jest on uważany za łagodniejszy dla skóry, a zarazem szybszy i efektywniejszy niż tradycyjne lasery Q-Switch, szczególnie w przypadku usuwania trudnych kolorów pigmentów. Nie pozostawia także charakterystycznych strupków na skórze, związanych z efektem termicznym działania lasera.

W Bieńkowscy Clinic do usuwania tatuaży wykorzystuje się urządzenie najnowszej generacji, o szerokim wachlarzu nastawów oraz emitujące trzy długości fal świetlnych – 532 nm, 670 nm i 1064 nm. Działanie lasera opiera się na efekcie fototermolizy – impulsy, trwające zaledwie 450 miliardowych części sekundy, wprowadzają molekuły barwnika w drgania, prowadzące do ich rozpadu na mikroskopijne cząsteczki, łatwe do usunięcia przez układ limfatyczny.

Laser pikosekundowy umożliwia pozbycie się niemal wszystkich tatuaży, również kolorowych. Ilość koniecznych sesji zabiegu zależy od głębokości i intensywności pigmentu, wielkości rysunku oraz indywidualnej reakcji pacjenta.

Laserowe usuwanie tatuażu – koszt zabiegu w Częstochowie

Z jakim wydatkiem wiąże się usunięcie niechcianego rysunku na ciele w Częstochowie? Cena za jedną sesję zaczyna się od 800 zł i jest uzależniona m.in. od rodzaju tatuażu, jego koloru oraz wielkości.

Warto pamiętać, że na końcową kwotę składa się wiele czynników – lokalizacja ośrodka, jego renoma, doświadczenie pracujących tam specjalistów oraz udostępniany sprzęt.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-