Skip to main content

Ile kosztuje blefaroplastyka w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje blefaroplastyka w Częstochowie?

Skóra wokół oczu ze względu na swoją specyficzną budowę, jest bardziej podatna na oznaki starzenia. Zmarszczki, worki pod oczami czy opadające powieki to dość uciążliwy i trudny do zatuszowania defekt estetyczny, z którym mierzy się wiele osób. Poprawie wyglądu i funkcji powiek, służy blefaroplastyka.  Na czym polega i ile kosztuje taki zabieg w Częstochowie?

Dlaczego powieki opadają?

Utrata elastyczności i napięcia w obrębie oka może być spowodowana przez różne czynniki. Pierwszy z nich to proces starzenia i związany z nim spadek poziomu kolagenu w skórze, szczególnie widoczny w tej delikatnej okolicy. Staje się ona wiotka, a tkanka tłuszczowa może ulec przemieszczeniu lub ubytkowi, tworząc fałdy i zgrubienia.

U niektórych osób opadanie powieki jest uwarunkowane genetycznie i występuje już w dzieciństwie. Obniżenie skóry i ograniczenie pola widzenia może być wynikiem osłabionych mięśni dźwigaczy, zaniku elastyczności tarczki powieki dolnej, obrzęków lub chorób neurologicznych.

Plastyka powiek – na czym polega zabieg?

Blefaroplastyka to jeden z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej w Polsce. Może być przeprowadzany zarówno na powiece górnej, jak i dolnej. Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych, ale także funkcjonalnych, takich jak korekta kształtu powiek lub usunięcie nadmiaru skóry, ograniczającej pole widzenia.

Plastyka powiek w klinice Bieńkowscy Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy często stanowi uwieńczenie procesu leczenia skóry w okolicy oka. Jest uzupełnieniem do przeprowadzonych wcześniej zabiegów naprawczych, takich jak laseroterapia, HIFU czy terapia czynnikami wzrostu.

Sama operacja wymaga zastosowania znieczulenia i poprzedzona jest postępowaniem kwalifikującym. Zabieg trwa około 1,5 godziny. Polega na precyzyjnym nacięciu, a kolejno usunięciu nadmiaru skóry z powiek, laserowemu obkurczeniu zwiotczałych struktur i przeprowadzeniu plastyki mięśnia okrężnego oka. Wszystkie etapy są szczegółowo omawiane z pacjentem na konsultacji wstępnej.

Blefaroplastyka – wskazania do zabiegu

  • nadmiar skóry na powiekach prowadzącej do ich opadania i zmniejszenia pola widzenia,
  • worki i obwisła skóra pod oczami,
  • niewydolność dźwigacza powieki górnej,
  • asymetria oczu,
  • zaburzenia związane z opadaniem powieki górnej,
  • chęć przywrócenia młodszego, bardziej świeżego wyglądu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Operacja plastyczna powiek nie wymaga hospitalizacji. Zaraz po zakończonym zabiegu, założeniu szwów i nałożeniu specjalnej maści z antybiotykiem, a czasami również opatrunku, pacjent może udać się do domu.

W pierwszych dniach można odczuwać ból o niewielkim nasileniu oraz zaobserwować obrzęki lub sińce w okolicy powiek, które znikną samoistnie po kilku dniach. Skóra może być zaczerwieniona, podrażniona i sprawiać ogólny dyskomfort. Można stosować zimne kompresy i dedykowane krople do oczu zmniejszające uczucie pieczenia.

Powrót do pełnej sprawności po blefaroplastyce zajmuje zwykle od 7 do 14 dni. W pierwszej dobie nie zaleca się prowadzenia samochodu, dlatego do ośrodka warto zabrać się z zaufaną osobą. W czasie rekonwalescencji i gojenia ran należy unikać zakładania soczewek, chodzenia do sauny, solarium i na basen oraz spożywania alkoholu. Niewskazany jest także intensywny wysiłek fizyczny, a przez pierwszy tydzień nakładanie makijażu na powieki. Szwy zdejmowane są po około 5-7 dniach, w zależności od indywidualnych zaleceń chirurga. Ostateczny efekt można ocenić po 3-6 miesiącach od zabiegu.

Blefaroplastyka – cena zabiegu w Częstochowie

Plastyka powiek to operacja chirurgiczna, wymagająca podania znieczulenia i przeprowadzenia konsultacji z chirurgiem. Jest to zabieg inwazyjny, dlatego bardzo ważne jest wybranie ośrodka, zapewniającego najwyższe standardy opieki, wykwalifikowanych specjalistów oraz sprzęt najwyższej jakości.

Do takich miejsc w Częstochowie należy m.in. klinika Bieńkowscy Clinic, gdzie cena blefaroplastyki powieki górnej zaczyna się do 4000 zł. Jeśli operacji planujemy poddać obie powieki lub tylko dolną, ze względu na skomplikowanie procedury koszty będą rosły.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-