Skip to main content
Ile kosztuje zabieg labioplastyki i co wpływa na cenę?

Ile kosztuje zabieg labioplastyki i co wpływa na cenę?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg labioplastyki i co wpływa na cenę?

Wygląd sfer intymnych jest ważnym aspektem wpływającym na samozadowolenie kobiet. Jeśli wargi sromowe nie prezentują się tak, jakbyśmy tego chciały lub ze względu na swoją wielkość i kształt są przyczyną dyskomfortu, rozwiązaniem jest labioplastyka. Co to za zabieg oraz ile kosztuje? Dowiedz się więcej na ten temat!

Na czym polega zabieg labioplastyki z użyciem lasera? 

Labioplastyka, inaczej plastyka warg sromowych, jest zabiegiem chirurgicznym z zakresu ginekologii estetycznej, którego celem jest zmiana kształtu i wielkości warg sromowych, a tym samym poprawa wyglądu i funkcjonalności sfer intymnych.

Obecnie do jego przeprowadzenia wykorzystuje się nowoczesne urządzenia laserowe, dzięki którym można znacznie zredukować inwazyjność procedury i skrócić okres rekonwalescencji. Zabieg taki zwykle wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, ale Pacjentka ma takie życzenie lub istnieją wskazania, można zastosować znieczulenie ogólne.

Jakie są wskazania i jakie efekty można osiągnąć dzięki labioplastyce?

Kobiety decydują się na labioplastykę w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie z różnych przyczyn. Niezwykle ważne są względy estetyczne – niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych bywa niepodważalnym źródłem kompleksów, na co nie musimy się godzić. Zdarza się też, że deformacja, asymetria lub przerost warg sromowych odpowiadają za dyskomfort fizyczny.

Wargi sromowe pełnią funkcje ochronne. Są też silnie unerwione, dlatego odgrywają istotną rolę w intymnej sferze życia. Wszelkie nieprawidłowości w ich budowie mogą odpowiadać m.in. za:

  • dyskomfort, a nawet ból w trakcie zbliżeń intymnych;
  • zwiększone ryzyko podrażnień i infekcji;
  • utrudnione zachowanie higieny;
  • dyskomfort utrudniający uprawianie sportu;
  • problemy emocjonalne.

Efekty, jakie można uzyskać dzięki labioplastyce pozwalają na wyeliminowanie wszystkich wymienionych problemów. Kobiety decydują się na taki zabieg zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych oraz dla poprawy samopoczucia.

Defektami najczęściej redukowanymi w trakcie labioplastyki są m.in. asymetria, przerost lub zniekształcenia warg sromowych mniejszych i/lub większych. W trakcie zabiegu lub po nim można też poprawić gęstość tkanek okolic intymnych. Jednorazowo można nadać okolicom intymnych pożądany, wcześniej ustalony kształt, odzyskać komfort fizyczny i pewność siebie.

Od czego zależy cena labioplastyki? 

Labioplastyka warg sromowych mniejszych i/lub większych przy użyciu lasera zwykle nie wymaga pobytu w klinice – Pacjenta wraca do domu już tego samego dnia. Wciąż jednak jest to inwazyjny zabieg chirurgiczny, który wymaga wielu procedur okołozabiegowych – m.in. udziału lekarza, anestezjologa, podania znieczulenia, użycia profesjonalnego sprzętu i sali zabiegowej, czy zużycie wszystkich materiałów potrzebnych do przeprowadzenia zabiegu.

Cena labioplastyki może więc być inna w zależności od wybranej kliniki. Im więcej nakładu pracy profesjonaliści wkładają w jakość oferowanych usług, tym wyższe są koszty, ale tym samym możemy liczyć na lepszą opiekę. Nie bez znaczenia pozostaje również doświadczenie lekarzy

Ile kosztuje labioplastyka i czy można płacić na raty? 

Orientacyjna cena labioplastyki w naszej klinice rozpoczyna się od 8 tys. zł. Ostatecznie wysokość kwoty zawsze ustalana jest indywidualnie. To, ile kosztuje zabieg labioplastyki zależy od wielu czynników, m.in. zakresu zabiegu, ilości koniecznych konsultacji, rodzaju zastosowanego znieczulenia itd.

Pacjentki, które nie chcą jednorazowo wydać określonej sumy, mają do dyspozycji płatność na raty. O szczegóły dotyczące aktualnych cen oraz możliwych sposobów płatności w danym przypadku warto zapytać podczas konsultacji wstępnej w Bieńkowscy Clinik w Bydgoszczy lub Częstochowie. Lekarz po badaniu i zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami wyjaśni dalszy plan postępowania.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-