Skip to main content
Ile kosztuje zabieg usunięcia naczyniaka w Częstochowie?

Ile kosztuje zabieg usunięcia naczyniaka w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg usunięcia naczyniaka w Częstochowie?

Na naszej skórze może pojawić się w ciągu życia wiele różnych znamion. To często zmiany wrodzone, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Niejednokrotnie jednak są zlokalizowane w miejscach dość widocznych, co może wpływać na estetykę i samopoczucie Pacjenta. Wśród zmian skórnych można wyróżnić m.in. naczyniaki, które da się obecnie usunąć w sposób nieinwazyjny. Sprawdź, co trzeba zrobić w tym celu.

Czym jest naczyniak?

Naczyniaki są anomaliami występującymi w obrębie naczyń krwionośnych o charakterze wrodzonym. Występują głównie na powierzchni skóry oraz w obrębie tkanek miękkich, w związku z czym są widoczne. To jedne z najczęstszych odstępstw od prawidłowej budowy strukturalnej tkanek, jakie występują w naszym organizmie od urodzenia.

Zmiany o charakterze naczyniowym pojawiają się średnio u 5-10% niemowląt i mogą wystąpić na różnych obszarach ciała, w tym także twarzy. U osób dorosłych naczyniaki występują najczęściej pomiędzy 30. a 40. rokiem życia.

Wśród najczęściej występujących rodzajów naczyniaków można wyróżnić zmiany płaskie, rubinowe i jamiste. Ich charakterystyczne objawy to czerwony lub ciemnoczerwony kolor i nieregularny kształt. Często taka zmiana może jednak zmieniać swój kolor, np. na skutek wysiłku fizycznego. U dzieci pojawiają się także naczyniaki włośniczkowate, które najczęściej samoistnie zanikają. Na szyi i tułowiu natomiast może występować naczyniak gwiaździsty z licznymi naczyniami włosowatymi i promienistymi guzkami.

Skąd biorą się naczyniaki?

Naczyniaki są nowotworami o charakterze niezłośliwym i powstają z tzw. włośniczek, czyli bardzo drobnych naczyń krwionośnych. Pojawiają się najczęściej w okresie wczesnego dzieciństwa na powierzchni skóry lub tuż pod nią. Istnieją również zmiany naczyniowe, tworzące się w tkankach współtworzących wątrobę, płuca czy mózg.

Za powstawanie naczyniaków odpowiedzialne są geny, a dokładnie ich różne mutacje somatyczne. Niekiedy też te charakterystyczne zmiany tworzą się na skutek zaburzeń w angiogenezie, przemieszczania się śródbłonka należącego do łożyska jeszcze w okresie płodowym czy nieprawidłowości podczas powstawania naczyń włosowatych. Naczyniak bywa też skutkiem nieprawidłowego gojenia się urazu lub rezultatem przebytego zakażenia i wystąpienia chorób. Czasem też naczyniaki powstają w wyniku zamknięcia dopływu krwi do danego obszaru, w którym znajdują się naczynia.

Czy naczyniaki trzeba usuwać? Jak to zrobić?

Zmiany naczyniowe mogą mieć wielkość do 3 mm, ale też stanowić rozległe i nieestetyczne, ciemnoczerwone obszary, zajmujące niekiedy nawet pół twarzy czy przedramię. Może to znacznie wpływać na komfort życia pacjentów, choć samo w sobie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Naczyniaków nie trzeba więc usuwać ze względów zdrowotnych, ale warto to zrobić, przez wzgląd na estetykę.

Nieestetycznych zmian naczyniowych można obecnie pozbyć się w sposób nieinwazyjny, korzystając z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W tym celu stosowana jest najczęściej laseroterapia, choć niekiedy też zastosowanie znajduje krioterapia. Metoda zabiegowa jest dobierana w zależności od zaawansowania i rozległości problemu u poszczególnych Pacjentów. Trzeba też pamiętać, że zazwyczaj całkowite usunięcie naczyniaka wymaga wykonania serii zabiegów.

Usunięcie naczyniaka w Częstochowie – ile kosztuje?

Bieńkowscy Clinic to specjalistyczna placówka medyczna, w której możliwe jest pozbycie się naczyniaków i innych zmian naczyniowych z wykorzystaniem najbardziej skoncentrowanych, innowacyjnych technologii laserowych. Całkowity koszt zabiegu laserowego usunięcia naczyniaka zależy w tym przypadku od rozległości zmiany naczyniowej, a także jej specyfiki i rodzaju naczyniaka.

Pozbycie się malformacji kapilarnych i usuwanie naczyniaków w Częstochowie to koszt od 850 zł. Za pomocą laseroterapii zajmujemy się również likwidacją popękanych pojedynczych naczynek, tzw. pajączków. Zlikwidowanie jednego z nich to cena od 500 zł. Nasi specjaliści zajmują się też rozległymi zmianami związanymi z popękanymi naczynkami. Wówczas leczenie tego typu na obszarze policzków, twarzy czy nóg to kwota od 750 zł. Jej wysokość również zależy od rozległości problemu i intensywności zmian naczyniowych.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-