Skip to main content
Ile kosztuje odsysanie tłuszczu w Częstochowie?

Ile kosztuje odsysanie tłuszczu w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje odsysanie tłuszczu w Częstochowie?

Medycyna estetyczna stale ewoluuje, dając pacjentom dostęp do coraz mniej inwazyjnych, a zarazem efektywnych metod kształtowania sylwetki oraz poprawy wyglądu. Jednym z takich innowacyjnych zabiegów jest liposukcja N.I.L., czyli technika wibracyjna, umożliwiająca odessanie nadmiaru tłuszczu z dowolnej partii ciała. Jak wygląda i ile kosztuje taki zabieg w Częstochowie?

Czym jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L.?

Zabieg liposukcji z wykorzystaniem wibracji i unikalnego ruchu nutacyjnego, wykonywany w klinice Bieńkowscy Clinic cieszy się sporym zainteresowaniem wśród pacjentów zmagających się z nagromadzeniem opornej tkanki tłuszczowej. Choć nie jest to alternatywa dla odchudzania, ruchu i przestrzegania zasad zdrowego odżywiania, stanowi pomocne uzupełnienie całego procesu, pozwalające na pozbycie się resztek komórek tłuszczowych z problematycznych miejsc, końcowe „dopieszczenie” sylwetki oraz wygładzenie skóry.

Decydując się na zabieg odsysania tłuszczu, pacjent ma do wyboru trzy metody – klasyczną, z wykorzystaniem specjalnych kaniul wprowadzanych podskórnie, liposukcję laserową, w której zastosowanie kaniul poprzedza rozbijanie komórek tłuszczowych poprzez wiązki światła laserowego oraz, najmniej inwazyjną, liposukcję infradźwiękową N.I.L.

Zastosowane podczas zabiegu drgające w trzech kierunkach kaniule, znacznie zmniejszają nacisk na tkankę tłuszczową oraz struktury ja otaczające, minimalizując ryzyko uszkodzeń i zanieczyszczenia. Pobrany tłuszcz przybiera formę emulsji, którą można wykorzystać np. do zabiegu lipotransferu. Metoda infradźwiękowa jest bardzo precyzyjna, dzięki czemu pozwala na modelowanie nawet trudno dostępnych części ciała. Ponadto cała procedura jest dużo bardziej komfortowa i wiąże się z dużo mniejszym ryzykiem powikłań, w porównaniu do klasycznej liposukcji.

Jak wygląda zabieg liposukcji infradźwiękowej N.I.IL.?

Przed przystąpieniem do zabiegu w Bieńkowscy Clinic, pacjent musi odbyć konsultację wstępną, kwalifikującą do liposukcji. W jej trakcie omówi z lekarzem swój stan zdrowia, oczekiwania oraz ewentualne przeciwwskazania. Przed zabiegiem, w celu minimalizacji ryzyka powikłań, wprowadzana jest profilaktyka antybiotykowa i przeciwzakrzepowa.

Liposukcję infradźwiękową, w zależności od głębokości i objętości usuwanej tkanki tłuszczowej, przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, pod stałą kontrolą anestezjologa. Zabieg trwa około 2 godzin. Po około 30 minutach od fazy infiltracji, czyli znieczulenia obszaru zabiegowego oraz przygotowaniu tkanki tłuszczowej do odessania, lekarz wykonuje 3 mm nacięcia w skórze i wprowadza przez nie cienkie metalowe kaniule. Ich końcówki za pomocą sprężonego powietrza są wprawiane w tzw. nutacyjny ruch 3D – do przodu, do tyłu, rotacje i drgania, rozbijając komórki tłuszczowe. Dodatkowo emitowane w trakcie zabiegu infradźwięki wpływają na receptory odpowiedzialne za przewodnictwo bólu, stymulując wydzielanie endorfin, co zwiększa komfort pacjenta.

W zależności od obszaru jednorazowo możliwe jest usunięcie od 1000 do 4000 ml tkanki tłuszczowej.

Na zakończenie, lekarz zszywa skórę nićmi chirurgicznymi i zabezpiecza opatrunkiem. Na obszar poddany liposukcji nakładane jest specjalne ubranie uciskowe lub pas elastyczny. Pacjent zostaje na obserwacji w klinice od 8 do 24 godzin.

Zalety liposukcji infradźwiękowej N.I.L. – dlaczego warto?

Główną zaletą tej metody liposukcji jest wysoka precyzja i delikatność działania. Innowacyjna technika wibracyjna minimalizuje ryzyko uszkodzeń tkanek otaczających oraz gwarantuje naturalny wygląd skóry po zabiegu – stanie się ona gładka i pozbawiona nierówności.

Dzięki ruchom nutacyjnym komórki tłuszczowe są rozbijane łagodnie, a odessany materiał ma postać emulsji, którą można wykorzystać ponownie do zabiegu lipotransferu.

Finalny efekt zabiegu jest w pełni widoczny po zagojeniu rany, czyli po upływie 4-6 tygodni. Rezultaty są trwałe, pod warunkiem prowadzenia zdrowego stylu życia.

Koszt liposukcji N.I.L. w Częstochowie

Wykonując zabieg w naszej częstochowskiej klinice Bieńkowscy Clinic, gdzie oddajemy się w ręce najlepszych specjalistów medycyny estetycznej, za zabieg liposukcji infradźwiękowej zapłacimy około 5500 zł. Cena może się nieco różnić w każdym przypadku, ponieważ zależy od wielu zmiennych.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-