Skip to main content

Jak wygrać walkę z łysieniem? Przeszczep włosów Smart Graft

Opis dla: Jak wygrać walkę z łysieniem? Przeszczep włosów Smart Graft

Włosy to nasz atut. Tracąc je, często czujemy się niepełnowartościowi. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą jak najdłużej cieszyć się bujną fryzurą, lśniącymi i gęstymi włosami. Tak w zasadzie można rozpocząć każdy wpis na temat terapii łysienia. I tak często się dzieje. Tym razem zacznijmy jednak nieco inaczej. Wyobraźm sobie, że mamy kłopot z wypadającymi włosami, to znaczy tracimy ich coraz więcej. Widzimy to podczas pielęgnacji włosów, gdy je myjemy wychodzą całymi kępkami. Gdy rano podnosimy głowę z poduszki, widzimy, że nasze włosy leżą na niej. Nie jeden, dwa, ale znacznie więcej niż dotychczas. Czeszemy się, a włosy zostają na szczotce, grzebieniu. To wzbudza nasz niepokój. I słusznie. Włosy wypadają? Trzeba reagować! Powodów osłabienia ich kondycji może być mnóstwo, od całkiem błahych do bardziej poważnych. Jeśli jednak problem jest trwały, trzeba działać, bo są metody, dzięki którym włosy można wzmocnić, a nawet odzyskać. I dziś właśnie o ich odzyskiwaniu. O nadziei na dalsze życie z bujną fryzurą.

Smart Graft, przeszczep włosów

Przeszczep włosów to zabieg, z którego mogą korzystać mężczyźni i kobiety zmagający się z poważną utratą włosów. To propozycja nie tylko dla osób, które tracą włosy na głowie, lecz także w obrębie brwi czy brody. Odbudować można owłosienie w każdym obszarze ciała. Procedura zabiegowa jest mało inwazyjna, nie pozostawia blizn, a czas trwania zabiegu to około 6 godzin. Pierwsze efekty można zaobserwować po 2–3 miesiącach, ale te, o które chodzi naszym pacjentom, pojawiają się dopiero po roku. Bezpośrednio po zabiegu pacjent opuszcza naszą klinikę i wraca do swoich codziennych zajęć. Należy jednak pamiętać o zaleceniach pozabiegowych, ponieważ skóra jest przez jakiś czas podrażniona. W miejscach, gdzie został dokonany przeszczep, należy zastosować antybiotyk w maści. Warto pamiętać też o zimnych okładach, delikatnym dziecięcym szamponie, unikać zaś wzmożonego wysiłku fizycznego i ekspozycji na słońce. O wszystkich zaleceniach pacjent zostaje poinformowany podczas konsultacji z naszymi specjalistami. Konsultacja jest także momentem, kiedy następuje zakwalifikowanie pacjenta do terapii Smart Graft. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że nie każdy może poddać się zabiegowi. Przeciwwskazaniami są np.: łuszczyca, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi czy ciężkie choroby nerek, wątroby i inne. Nie wykonuje się przeszczepu u osób z łysieniem plackowatym. Jeśli pacjent pozytywnie przejdzie etap kwalifikacji, już wkrótce będzie miał problem łysienia… z głowy.

Jak wygląda procedura przeszczepu?

Odbudowa owłosienia, czyli przeszczep Smart Graft, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu dyskomfort pacjenta zostaje zminimalizowany. Wykonują go wykwalifikowani lekarze chirurdzy, co sprawia, że zabieg jest bezpieczny i przeprowadzony profesjonalnie z dbałością o efekt końcowy. W pierwszym etapie pobierane są mikroprzeszczepy z miejsc, gdzie włosy rosną prawidłowo. Mikroprzeszczepy to tzw. grafty (struktury, które zawierają po kilka włosów), które najpierw przesyłane są do specjalnych komór. W jednej z nich są przechowywane, a w drugiej nawilżane. Kolejnym etapem jest wszczepienie graftów w miejsca, w których brak owłosienia. Jeden zabieg to przeszczep około 750–2000 graftów. W zależności od ilości mikroprzeszczepów zabieg może trwać 4, a nawet 6 godzin. Skuteczność zabiegu polega na tym, że przeżywa aż 98% przeszczepionych graftów.

Na efekty trzeba czekać

Przeszczep włosów pozwala osiągnąć trwałe efekty. Co ważniejsze, odrastające włosy są naturalne, mocne i gęste. Włosy po przeszczepie są produkowane ciągle, aż do zakończenie ich naturalnego cyklu życia, po czym odrastają ponownie. Jednym słowem, mikroprzeszczepy zaczynają zachowywać się jak naturalne włosy, żyjąc tym samym rytmem. Decydując się na przeszczep włosów, trzeba pamiętać, że efekty nie będą widoczne od razu, a dopiero po dłuższym czasie. Biorąc jednak pod uwagę skuteczność terapii, warto się poświęcić i uzbroić w cierpliwość, aby potem cieszyć się gęstą fryzura.

Po więcej informacji wejdź na stronę https://bienkowscyclinic.pl. Umów się na konsultację i pozbądź się kłopotu z wypadającymi włosami.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-