Skip to main content
Jak leczyć łysienie?

Jak leczyć łysienie?

Opis dla: Jak leczyć łysienie?

Dane statystyczne pokazują, że łysienie staje się coraz większym problemem. Z nadmierną utratą włosów boryka się co drugi dorosły mężczyzna i około 6% kobiet przed 30 rokiem życia. Przyczyn łysienia jest bardzo dużo. Nadmierna utrata włosów może być spowodowana zła dieta, kłopoty hormonalne, choroby autoimmunologiczne czy też nowotworowe. Wypadanie włosów stanowi duży problem – jest powodem kompleksów i obniżenia pewności siebie. Nic więc dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie, jak leczyć łysienie.

Czy da się wyleczyć łysienie?

Dermatologia i medycyna estetyczna w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy w leczeniu wypadania włosów. Jak zaznaczają eksperci, zgłoszenie do specjalisty jest warunkiem skutecznego leczenia łysienia. Obecnie z problemami z czupryną można zgłosić się do trychologa, dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Na pewno pomocy nie należy szukać u fryzjera. Wynika to z tego, że łysienie jest objawem medycznym, a jego przyczyny zawsze trzeba szukać w genetyce, hormonach, stanach zapalnych, chorobach nowotworowych. nadmierne wypadanie włosów może być też reakcją polekową. Najczęściej pojawia się u dorosłych mężczyzn powyżej 50 roku życia, rzadziej dotyka kobiet. Pierwszym krokiem do wyleczenia łysienia jest odkrycie przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Tą można określić za pomocą badań trychologicznych.

Kiedy warto rozpocząć leczenie łysienia?

Wypadanie włosów jest naturalne. Tracimy je podczas czesania czy zabiegów pielęgnacyjno-stylizacyjnych. Przy normalnej utracie włosów dziennie tracimy ich ok. 50-100. Niepokoić należy się, jeśli włosów wypada więcej, po przebudzeniu poduszka jest pokryta kosmykami, a po czesaniu cała szczotka jest w nich. W takich sytuacjach warto udać się na konsultacje. Najlepiej od razu skorzystać z metody nazywanej trichoskopią. Jest to badanie struktury włosa za pomocą specjalnego programu komputerowego. Program ten określa istotne cechy budowy włosa oraz otaczającej go skóry. Dzięki temu precyzyjnie można określić przyczynę łysienia, jego typ, a dzięki temu dobrać kurację. Trichoskopia jest badaniem bezbolesnym – polega na wykonaniu kilku zdjęć w okolicy czołowej, skroniowej i potylicznej skóry głowy. Aby wykonać zdjęcia, na głowę nakłada się specjalną nakładkę obiektywu kamery.

Jak leczyć łysienie?

Leczenie łysienia może przyjmować różne formy. Na początku wiele osób próbuje ograniczyć wypadanie włosów poprzez zmianę diety, a także wdrożenie specjalistycznej pielęgnacji. W drogeriach i aptekach można znaleźć bogaty wybór szamponów, odżywek czy masek na wypadające włosy. W niektórych przypadkach domowe metody działają i porost włosów wraca do normalności. Coraz częściej jednak domowe sposoby na wypadanie włosów zawodzą. W takiej sytuacji warto zainteresować się zabiegami, które pozwolą ograniczyć utratę kosmyków. Za najskuteczniejszą metodę uważa się przeszczep włosów metodą FUE, czyli Smart Graft. Zabieg ten można wykonać w przypadku łysienia androgenowego, utraty i osłabienia w wyniku blizn pozabiegowych i pourazowych, zaburzeń owłosienia w zakresie brwi i brody. Zabieg Smart Graft wyróżnia się niezwykłą skutecznością – przeżywalność przeszczepów włosów wynosi 98%. Procedura jest mało inwazyjna, nie pozostawia blizn, a jej pierwsze efekty widoczne są po 2-3 miesiącach po przeszczepie włosów.

Polecane zabiegi na wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów można leczyć nie tylko poprzez przeszczep. Dużą skutecznością wykonuje się też osocze bogatopłytkowe, czyli terapię stymulacji regeneracji komórek skóry z użyciem własnego osocza. Jest to nowatorska i bardzo skuteczna kuracja. Stosuje się ją u osób borykających się z wypadaniem włosów i zaburzeniach ich wzrostu. Zabieg polega na wstrzykiwaniu osocza w wybrany obszar ciała -przy leczeniu łysienia, w głowę. Osocze PRP pozyskuje się z krwi pacjenta.

Polecanym zabiegiem na wypadanie włosów jest również metoda dr cyj hair filler. Powstrzymuje ona wypadanie i utratę włosów oraz przyspiesza ich porost, poprzez pobudzanie krążenia i odnowę mieszków włosowych. W czasie kuracji pacjentowi podaje się preparat złożony z 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Efekty leczenia łysienia tą metodą widoczne są już po 2 miesiącach.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-