Skip to main content

Laser Alma Harmony Dye-VL i leczenie trądziku różowatego

Opis dla: Laser Alma Harmony Dye-VL i leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty – objawy i przyczyny

Początki występowania trądziku różowatego na skórze są zazwyczaj łagodne i wiążą się ze skłonnościami do częstego pojawiania się rumienia na twarzy. Jeśli jednak w porę nie rozpoczniemy właściwego leczenia, ta sytuacja szybko może przemienić się w trwałe zaczerwienienie, któremu towarzyszyć będzie również rozszerzanie się naczyń krwionośnych, pojawienie się nieestetycznych grudek i krostek na twarzy, a także niekomfortowe uczucie pieczenia. Bardzo często odpowiadają za to nasze skłonności genetyczne, jednak na rozwój trądziku różowatego mogą mieć również wpływ różnorodne czynniki zewnętrzne, takie jak: niekorzystne promieniowanie UV, zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej, zakażenia bakteryjne czy nietolerancja skóry na wybrane składniki kosmetyków.

Jak leczyć trądzik różowaty?

W przypadku cery dotkniętej trądzikiem różowatym bardzo ważna jest właściwa codzienna pielęgnacja twarzy oraz ochrona skóry przed szkodliwym działaniem bodźców zewnętrznych. Z trądzikiem różowatym warto jednak przede wszystkim wybrać się do odpowiedniego specjalisty – radzą lekarze z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Leczenie trądziku różowatego na własną rękę, a co za tym idzie niewłaściwy dobór kosmetyków, czy zabiegów pielęgnacyjnych, może tylko spowodować nasilenie tego problemu. Ponadto, ten rodzaj choroby skóry może przechodzić przez różne stadia rozwoju, które będą wymagały innego sposobu leczenia – czasami wystarczy odpowiednia pielęgnacja przy użyciu dermokosmetyków, podczas gdy w innym przypadku, trzeba będzie sięgnąć po bardziej specjalistyczne metody leczenia, w tym laseroterapię.

Leczenie laserowe – czy jest bezpieczne dla cery wrażliwej i trądzikowej?

Skóra twarzy, która zmaga się z trądzikiem różowatym, bardzo często wykazuje nadwrażliwość na działanie różnorodnych zabiegów kosmetycznych. Nic więc dziwnego w tym, że wiele osób obawia się tego, że zabieg przy użyciu lasera, może tylko dodatkowo podrażnić ich skórę. Jednak nowoczesne urządzenia laserowe, takie jak Laser Dye VL, zostały stworzone właśnie po to, by zwalczać problem trądziku różowatego w bezpieczny, a zarazem skuteczny sposób – uspokajają eksperci z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie. Jest to sprzęt, który został doceniony nie tylko przez lekarzy medycyny estetycznej, ale też pacjentów na całym świecie.

Jak działa laser z serii Alma Harmony?

Laser alma harmony Dye-VL to narzędzie, które wykorzystuje siłę trzech filtrów, koncentrując światło tylko w jednym zakresie. Dzięki najnowocześniejszej technologii pozwala on efektywnie leczyć naczyniowe zaburzenia skóry, zachowując bezpieczeństwo i minimalizując ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku innych metod leczenia. Zabieg może być przeprowadzany w trybie dynamicznym lub klasycznym – wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb i wrażliwości pacjenta. Ogromną zaletą Alma Harmony Dye-VL jest też to, że posiada unikalną końcówkę chłodzącą, która zdecydowanie podnosi komfort w czasie zabiegu, czyniąc go praktycznie bezbolesnym. Co więcej, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

 

Więcej informacji na temat usuwania trądziku różowatego przy pomocy lasera Dye-VL znajdziesz na stronie:


 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-