Skip to main content

Laserowe leczenie żylaków EVLT – najlepszy sposób na zdrowe i piękne nogi!

Opis dla: Laserowe leczenie żylaków EVLT – najlepszy sposób na zdrowe i piękn…

Żylaki nóg to coraz bardziej powszechny problem, który dotyka nie tylko kobiety, ale też mężczyzn. Najczęściej cierpią na nie osoby, które prowadzą siedzący lub stojący tryb życia. W niektórych przypadkach o pojawieniu się żylaków decydują predyspozycje genetyczne. Jak pozbyć się tych niekorzystnych dla zdrowia i szpecących zmian żylnych? Jest wiele metod usuwania żylaków – zarówno chirurgicznych, jak i nieinwazyjnych – lecz od wielu lat za złoty standard uznaje się laserowe leczenie żylaków EVLT. Zabieg jest mało bolesny, przynosi znakomite efekty, okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum. Przeczytaj, na czym polega usuwanie żylaków laserem!

Żylaki – niewydolność żylna

Żylaki to nic innego, jak niewydolność żylna, która objawia się widocznymi przez skórę wypukłościami, zgrubieniami i przebarwieniami żył. Jakie są przyczyny powstawania żylaków? Tworzą się one na skutek upośledzenia drożności naczyń krwionośnych i wzrostu ciśnienia hydrostatycznego w ich świetle. Żylaki na nogach to przede wszystkim problem zdrowotny, który należy objąć odpowiednim leczeniem. Zaawansowane żylaki mogą doprowadzić do przykrych powikłań, np. do zapalenia żył powierzchownych. Powodują ogromny dyskomfort oraz defekt estetyczny.

Zalety laseroterapii EVLT

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT to najskuteczniejsza i jednocześnie mało inwazyjna metoda leczenia niewydolności żylnej. Jest alternatywą dla inwazyjnego strippingu żył odpiszczelowych i odstrzałkowych. Zapewnia niemal 100% skuteczność oraz skrócony do minimum czas rekonwalescencji. Często łączy się ją z miniflebektomią, czyli usuwaniem żylaków spod skóry, co zapewnia największą efektywność terapii.

Zalety zabiegu EVLT:

  • wyraźna poprawa funkcjonowania kończyn, w wielu przypadkach zauważalna od razu po zabiegu,
  • krótki okres rekonwalescencji – około 7 dni,
  • ponad dwukrotnie szybsza rekonwalescencja w porównaniu do klasycznych metod leczenia żylaków,
  • stosunkowo komfortowy i mało bolesny zabieg.

Jak przebiega laserowe leczenie żylaków?

Laserowe leczenie żylaków  EVLT poprzedzone jest badaniem dopplerowskim (USG Doppler), czyli nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym pozwalającym ocenić stan tętnic i żył. Na podstawie badania USG lekarz oznacza na skórze przebieg naczyń. Zabieg odbywa się na sali operacyjnej. Po dokładnej dezynfekcji skóry do światła żyły wprowadzany jest światłowód na jej niewydolnym odcinku. Następnie żyła znieczulana jest miejscowo – środek znieczulający otacza żyłę i pełni również formę ochronną, nie dopuszczając do przegrzania nerwów, mięśni i skóry ją otaczających. Laserowe zamknięcie żył wykonuje się za pomocą lasera diodowego, który emituje światło o długości fali 1470 nm z wykorzystaniem światłowodu radialnego. Laser diodowy wysyła światło przez włókno radialne wprowadzone do żyły, co powoduje precyzyjne obkurczenie naczynia, a z czasem jej zarośnięcie. Jeżeli jest to konieczne, żylaki usuwane są spod skóry za pomocą małych 2 mm nacięć specjalnymi mikroskrzydełkami. Precyzyjnie wykonane laserowe usuwanie żylaków EVLT szybko się goi i nie pozostawia po sobie blizn. Aby przyspieszyć i wzmocnić laserowe leczenie żylaków łączy się je również z kompresjoterapią stosowaną przez tydzień lub dwa po zabiegu. 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-