Skip to main content
Usuwanie makijażu permanentnego laserem – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć?

Usuwanie makijażu permanentnego laserem – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć?

Opis dla: Usuwanie makijażu permanentnego laserem – wszystko, co powinnaś o n…

Jesteś zawiedziona efektami wymarzonego makijażu permanentnego? Niestety takie sytuacje zdarzają się dość często, gdy trafimy na linergistkę, której brakuje kwalifikacji, doświadczenia i umiejętności. Zamiast oczekiwanego podkreślenia urody i uwydatnienia jej atutów, możemy zyskać karykaturalny wygląd, który przysporzy nam kompleksów. Jednak nie musimy się z tym godzić! W takich sytuacjach najlepiej udać się do profesjonalnej kliniki na usuwanie makijażu permanentnego za pomocą nowoczesnego lasera. Po kilku sesjach niechciany makijaż permanentny znika.

Przed usunięciem makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. Nie zaleca się jedynie usuwania bardzo świeżego makijażu, najczęściej zaleca się odczekać kilka tygodni. Przed zabiegiem nie należy też opalać skóry czy zabarwiać jej samoopalaczem albo balsamem brązującym – zmniejsza to skuteczność laseroterapii. Trzeba także zaprzestać stosowanie leków i preparatów fotouczulających na kilka lub kilkanaście dni przed zabiegiem.

Inne przeciwwskazania do usuwania makijażu permanentnego laserem:

  • stany zapalne na skórze,
  • wirusowe i bakteryjne zmiany skórne,
  • aktywna opryszczka,
  • chemioterapia,
  • rozrusznik serca.
  • skłonność do powstawania bliznowców.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem Enlighten Triplex Pico+Nano

Usuwanie makijażu permanentnego polega na skutecznym rozbiciu cząsteczek barwnika i pobudzeniu organizmu do jego szybkiego usunięcia. W przypadku lasera Enlighten Triplex Pico+Nano zastosowano technologię pikosekundową, co oznacza, że impulsy trwają zaledwie 10-12 sekundy – dzięki temu cząsteczki barwnika rozdrobnione są na mikroskopijne elementy, a organizm jest w stanie skutecznie się ich pozbyć na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Zastosowanie technologii piko- i nanosekundowej oraz trzech długości fali lasera (532 nm, 670 nm i 1064 nm) pozwala na zróżnicowanie głębokości penetracji i skuteczne zniszczenie wszystkich kolorów pigmentów, umiejscowionych na różnych głębokościach w skórze.

Na czym polega zabieg laserem Enlighten Triplex Pico+Nano? Procedura rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry. Delikatne miejsca poddawane laseroterapii znieczulone zostają za pomocą żelu z tetrakainą. Odczucia bólowe zredukowane są również dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów pikosekundowych oraz chłodzącego systemu Zimmer®. Na zakończenie na skórę nakłada się krem łagodzący oraz ochronny. Lekarz zaleca również odpowiednie dermokosmetyki do stosowania w domu. Etapy zabiegu nie różnią się w przypadku usuwania makijażu permanentnego brwi, ust czy kreski na powiece.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Enlighten Triplex Pico+Nano pozwala na szybkie, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne usuwanie makijażu permanentnego. Zabieg wykonuje się w kilku sesjach – o ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Pierwsze efekty w postaci wyraźnego rozjaśnienia barwnika można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Wraz z upływem czasu i po kolejnych zabiegach w serii makijaż permanentny staje się coraz mniej widoczny, aż wreszcie znika całkowicie. Dodatkowo, dla wzmocnienia efektów terapii, często stosuje się zabiegi wspomagające, np. fotomodulację, czynniki wzrostu lub laser frakcyjny.

Myślisz o usunięciu szpecącego makijażu permanentnego? Przyjdź na konsultację do Bieńkowscy Clinic i dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania makijażu permanentnego.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-