Skip to main content

Liposukcja N.I.L. – nowoczesna i bezpieczna metoda odsysania tkanki tłuszczowej

Opis dla: Liposukcja N.I.L. – nowoczesna i bezpieczna metoda odsysania …

Tkanka tłuszczowa w ludzkim organizmie odgrywa bardzo ważną rolę i nie powinno jej zabraknąć, jednak zdecydowanie częściej cierpimy na jej nadmiary niż niedobory. Nadprogramowy tłuszczyk szczególnie upodobał sobie okolice brzucha, pośladki i nogi. Najbardziej problematyczne są sytuacje, gdy tkanka tłuszczowa rozłożona jest nierównomiernie, zaburzając proporcje ciała. Taki typ otłuszczenia jest też zwykle oporny na dietę i ćwiczenia fizyczne. Marzysz o zgrabnej figurze? Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej dzięki liposukcji N.I.L. – innowacyjnej metodzie odsysania tłuszczu w mało inwazyjny, ale wyjątkowo skuteczny sposób.

Liposukcja N.I.L. – jak to działa?

Liposukcja N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture) to innowacyjna technika liposukcji wibracyjnej od wielu lat uważana przez chirurgów plastycznych za najbardziej bezpieczną, precyzyjną i skuteczną metodę odsysania tłuszczu. Co wyróżnia liposukcję N.I.L. na tle innych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej? Pneumatyczna głowica Lipomatic wprowadza końcówkę kaniuli odsysającej w unikalny ruch 3D, nazywany nutacyjnym, dzięki czemu znieczulanie tkanki tłuszczowej oraz jej odsysanie przebiegają niezwykle precyzyjnie, szybko i bezpiecznie. Ze względu na bardzo niską częstotliwość drgań głowicy (<20Hz), zabieg ten nazywany jest również liposukcją infradźwiękową. Grudki tłuszczu rozbijane są w trzech kierunkach, a odessana tkanka tłuszczowa przybiera konsystencję delikatnej emulsji. Obszary objęte zabiegiem są w konsekwencji gładkie i pozbawione nierówności. Wysokiej jakości tkanka tłuszczowa pobrana podczas liposukcji N.I.L. nie musi się zmarnować – można wykorzystać ją do zabiegu lipotransferu, czyli przeszczepu własnego tłuszczu w inny obszar ciała, który wymaga wypełnienia, np. piersi lub pośladki.

Liposukcja infradźwiękowa – bezpieczna procedura

W zależności od rozległości zabiegu, wykonuje się go z zastosowaniem znieczulenia miejscowego lub ogólnego (pod okiem anestezjologa). W dobrze znieczulonej skórze wykonywane są małe otwory o długości 3 mm. Następnie za pomocą cienkiej kaniuli znieczulana jest tkanka tłuszczowa. Właściwy zabieg rozpoczyna się mniej więcej pół godziny od podania znieczulenia. Wprawiona w drgania kaniula pobiera odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej rozbijając ją na drobne cząsteczki. Po zabiegu w miejsca nacięć zakładane są szwy i opatrunki. Aby proces gojenia przebiegał sprawnie, na obszar poddany liposukcji zakładane są również specjalne ubrania uciskowe lub pasy elastyczne – nosi się je przez zalecony przez lekarza czas, który wynosi około 10-14 dni.

Spektakularne efekty

Liposukcja N.I.L. przynosi niewiarygodne efekty w postaci wyraźnego zmniejszenia obwodów ciała i modelowania sylwetki. Co najważniejsze, efekty te są trwałe. Fizycznie zredukowana tkanka tłuszczowa nie zregeneruje się ani nie odłoży ponownie w miejscu, z którego została usunięta. Należy jednak pamiętać, że wykonanie liposukcji nie chroni przed ponownym przybieraniem na wadze (w tym celu należy stosować zdrową dietę i być aktywnym fizycznie), ale gwarantuje utrzymanie osiągniętych proporcji.

Zalety liposukcji N.I.L.:

  • umożliwia usunięcie od 1000 do 1500 ml tkanki tłuszczowej,
  • nie pozostawia nierówności na powierzchni skóry,
  • może zostać przeprowadzona na bardzo delikatnych i niewielkich obszarach, np. na szyi, podbródku czy okolicach kolan,
  • precyzyjne i delikatne usuwanie tkanki tłuszczowej z tzw. trudnych stref (okolice pośladków, krocza, łydki).

Pragniesz pozbyć się nadprogramowego tłuszczyku? Zainteresowała Cię liposukcja N.I.L. i chcesz dowiedzieć się, czy jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie? Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-