Skip to main content

Obkurczanie pochwy – zabiegi, które przywracają satysfakcję z bliskości

Opis dla: Obkurczanie pochwy – zabiegi, które przywracają satysfakcję z…

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej jeszcze do niedawna były tematem wstydliwym i niewiele kobie się na nie decydowało. Obecnie coraz więcej świeżo upieczonych mam i pań po czterdziestce zgłasza się do klinik medycyny estetycznej w celu poprawienia wyglądu miejsc intymnych. Kiedy warto zdecydować się na zmniejszanie pochwy? Czy wszystkie metody są równie skuteczne? Jakich efektów można się spodziewać?

Kiedy warto zdecydować się na waginoplastykę?

Zespół rozluźnienia pochwy, objawiający się zwiotczeniem jej tkanek oraz utratą optymalnej struktury, dotyka bardzo wielu kobiet, zwłaszcza w dojrzałym wieku. Najpoważniejsze zmiany w drogach rodnych kobiety powstają po porodzie, zwłaszcza gdy odbywa się siłami natury. Ryzyko nadmiernego rozciągnięcia ścianek pochwy zwiększają: wysoka masa urodzeniowa dziecka (ponad 4000 g), podatność ścianek pochwy i krocza na rozciąganie, wiek kobiety rodzącej, więcej niż jeden poród, częste infekcje pochwy, nieprawidłowe gojenie, rozejście się krocza po pierwotnym zszyciu, pęknięcie krocza, uwarunkowania genetyczne.

Na zmianę wyglądu dróg rodnych wpływ ma także okres okołomenopauzalny i zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie. Obniża się poziom estrogenów, co przyczynia się do takich problemów, jak suchość pochwy czy rozluźnienie mięśni.

Rozciągnięcie pochwy powoduje brak satysfakcji z seksu, gromadzenie się powietrza w drogach rodnych, częstsze infekcje i podrażnienia miejsc intymnych.

Zmniejszanie pochwy – zabieg chirurgiczny

Pomniejszanie pochwy wykonuje się przede wszystkim chirurgicznie – to tzw. plastyka pochwy, czyli waginoplastyka. Zabieg polega na precyzyjnej, mikrochirurgicznej korekcji kanału pochwy oraz tkanek krocza. Plastyka pochwy jest wykonywana w sali operacyjnej. Poprzedza ją podanie krótkotrwałego znieczulenia ogólnego. Lekarz nacina tylną ścianę pochwy, usuwa nadmiar tkanek, po czym nićmi rozpuszczalnymi zszywa mięśnie i śluzówkę. Konieczny jest krótki, kilkugodzinny pobyt w klinice (4-8 h). Po tym czasie pacjentka zazwyczaj może wrócić do domu. Badania kontrolne odbywają się po tygodniu, 28 dniach i 3 miesiącach po zabiegu. Efektem jest zmniejszenie uczucia relaksacji pochwy oraz widoczna poprawa estetyki narządów płciowych.

Laserowe obkurczanie pochwy

Mniej inwazyjną metodą zmniejszania rozmiarów pochwy jest zabieg laserem MonaLisa Touch. Wykonuje się go, gdy zmiany w obrębie narządów rodnych nie są jeszcze bardzo zaawansowane. Laserowe zmniejszanie pochwy polega na skierowaniu na powierzchnię ścianek wiązki lasera, w wyniku czego następuje fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie. Laser pobudza produkcję kolagenu w śluzówce. W efekcie dochodzi do napięcia tkanek i odczuwalnego obkurczenia pochwy. Laseroterapia wpływa też na zwiększenie nawilżenia śluzówki. Dzięki unikalnym właściwościom impulsów zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, jest komfortowy, krótkotrwały i nie towarzyszy mu krwawienie. Powrót do aktywności seksualnej po laserowym obkurczaniu pochwy może nastąpić już po 3-4 dniach.

Dlaczego warto zdecydować się na zmniejszanie pochwy?

Która z metod obkurczania pochwy jest najlepsza? Powinien to ocenić specjalista, podczas badań i wywiadu z pacjentką. Wszystko zależy od wielkości problemu, z jakim się zmagamy. Ostateczną decyzję powinien podjąć lekarz. Dobrze dobrana terapia obkurczania pochwy:

  • przywraca właściwy kształt i napięcie ścian pochwy,
  • zmniejsza uczucie wiotkości,
  • eliminuje lub zmniejsza problem wysiłkowego nietrzymania moczu dzięki wzmocnieniu ścian pochwy i mięśni okalających cewkę moczową,
  • minimalizuje ryzyko nawracających infekcji,
  • zwiększa doznania seksualne,
  • przywraca pewność siebie,
  • podnosi jakość życia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-