Skip to main content
Lipofilling – wykorzystaj odmładzający potencjał swojego organizmu

Lipofilling – wykorzystaj odmładzający potencjał swojego organizmu

Opis dla: Lipofilling – wykorzystaj odmładzający potencjał swojego orga…

Lipofilling lub lipotransfer to określenia dla przeszczepu tkanki tłuszczowej – zabiegu, który polega na pobraniu pewnej ilości tłuszczu od pacjenta, a następnie wszczepieniu go w miejsca wymagające wypełnienia. To świetna alternatywa dla kwasu hialuronowego, wybierana szczególnie przez osoby, które cenią sobie naturalne zabiegi, wykorzystujące własny potencjał organizmu.

Czym jest lipofilling?

Lipofilling staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w klinikach medycyny estetycznej, również wśród pacjentów Bieńkowscy Clinic. To zabieg wszechstronny, dzięki któremu można skorygować wiele różnych niedoskonałości urody – zarówno związanych z wyglądem sylwetki, jak i objawami starzenia się skóry twarzy. W dzisiejszym artykule skupimy się na zastosowaniu lipofillingu do odmładzania twarzy.

Tkanka tłuszczowa jest bogata w komórki macierzyste, dlatego lipofilling pozwala nie tylko na wypełnienie ubytków, podniesienie opadających struktur, lecz także odmłodzenie skóry – wygładzenie, ujędrnienie i nadanie blasku. Można powiedzieć, że komórki macierzyste mają możliwość cofnięcia czasu, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd naszej skóry.

Lipofilling to przełomowe osiągnięcie medycyny estetycznej i znakomita alternatywa dla zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Na czym polega lipofilling?

Przeszczep tkanki tłuszczowej w Bieńkowscy Clinic wykonujemy między innymi nowoczesną metodą MicroFAT, w której wykorzystujemy nowego typu kaniule harvestujące, specjalne iniektory i precyzyjne pistolety oraz ultracienkie mikrokaniule implantacyjne.

Lipofilling rozpoczyna się od pobrania odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, czyli liposukcji. Najczęściej pobieramy materiał z miejsc, gdzie znajduje się go najwięcej i jest on najbardziej obfitujący w komórki macierzyste – z okolicy lędźwiowej, okołokrętarzowej, z brzucha, pośladków lub bioder.

Pobrana tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przygotowywana. Materiał jest wirowany i oczyszczany ze zbędnych płynów, aby pozostały w nim tylko zdrowe i najbardziej wartościowe komórki. Tak spreparowaną tkankę tłuszczową następnie wykorzystuje się do przeszczepu. Lekarz za pomocą cienkiej kaniuli wstrzykuje ją w miejsca zmarszczek lub inne obszary wymagające wypełnienia, np. obszar pod oczami, policzki czy usta.

Przez około dwa tygodnie po zabiegu powinno się unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie i na basenie. W pierwszym tygodniu należy także zrezygnować z dużego wysiłku. Wspomagająco podczas rekonwalescencji proponujemy zabiegi fizjoterapii, np. fotomodulację LED oraz specjalistyczne preparaty łagodzące oraz ułatwiające gojenie.

Należy pamiętać, że na skuteczność zabiegu wpływa nie tylko jego profesjonalne wykonanie i przestrzeganie zaleceń lekarskich tuż po nim. Ważny jest również późniejszy tryb życia pacjenta. Palenie tytoniu czy zbyt intensywne opalanie się mogą zmniejszyć efektywność lipofillingu.

Jakie są zalety lipofillingu?

  • Lipofilling to w pełni autologiczny proces przeszczepu tkanki tłuszczowej bogatej w komórki macierzyste.
  • Zabieg jest bezpieczny dla alergików, gdyż do przeszczepu używana jest wyłącznie własna tkanka tłuszczowa, bez jakichkolwiek obcych substancji (np. kwasu hialuronowego) czy materiałów (np. nici liftingujących, implantów).
  • Niskie ryzyko powikłań – dzięki użyciu precyzyjnych i bardzo delikatnych narzędzi możliwe jest przeprowadzenie liposukcji, a następnie przeszczepu tkanki tłuszczowej bez uszkadzania sąsiadujących struktur.
  • Wszechstronne działanie: wypełnienie zmarszczek, poprawa jakości i elastyczności skóry, modelowanie ust, podniesienie policzków, leczenie blizn potrądzikowych, uzupełnienie ubytków pourazowych.
  • Krótki okres rekonwalescencji – już po 3-6 dniach można wrócić do normalnej aktywności.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z naszymi specjalistami.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-