Skip to main content
Plastyka warg sromowych – Twój sposób na doskonałe samopoczucie

Plastyka warg sromowych – Twój sposób na doskonałe samopoczucie

Opis dla: Plastyka warg sromowych – Twój sposób na doskonałe samopoczucie

Okolice intymne to szczególny punkt na mapie kobiecego ciała. Choć zwykle ukryte, ich nieestetyczny wygląd może być przyczyną licznych kompleksów, a przez to wyraźnego obniżenia samopoczucia. Bardzo częstym problemem jest przerost warg sromowych lub, wręcz przeciwnie, zanik tej części ciała. Co więcej, kobiety cierpiące na tę pierwszą przypadłość bardzo często odczuwają z tego powodu również dyskomfort fizyczny, a niekiedy nawet ból. Rozwiązanie tych problemów proponuje ginekologia estetyczna. Dowiedz się, czy plastyka warg sromowych to dobry sposób dla Ciebie i poznaj dostępne zabiegi w naszej klinice!

Komu pomoże plastyka warg sromowych?

Zabieg labioplastyki, bo tak medyczna nazwa plastyki warg sromowych, można podzielić na dwa podstawowe typy. Pierwszym z nich będzie labiominoroplastyka, czyli zabieg wykonywany na wargach sromowych mniejszych, natomiast drugim – labiomajoroplastyka, czyli plastyka warg sromowych większych. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na:

 • ból i dyskomfort związany z codziennymi czynnościami, przez co pacjentka nie może prowadzić normalnego trybu życia, np. jeździć na rowerze lub konno. Niekiedy wargi sromowe są przerośnięte na tyle, że ból sprawia nawet noszenie bielizny, pojawia się obrzęk i podrażnienia;
 • asymetria warg sromowych, która może wywoływać zarówno dyskomfort, w tym również podczas stosunku, jak i złe samopoczucie psychiczne pacjentki;
 • pogorszenie jakości życia seksualnego ze względu na ból i otarcia warg sromowych podczas stosunku. Niekiedy mogą one wręcz zawijać się do środka podczas penetracji;
 • kompleksy wywołane subiektywnym niezadowoleniem pacjentki z wygląd swoich narządów intymnych, w tym wywołane zarówno przerostem, jak i zanikiem warg sromowych.

Zbyt duże wargi sromowe mogą być wynikiem zarówno uwarunkowań genetycznych, jak i wydarzeń jakie nastąpiły w przeciągu życia pacjentki, w tym trudnego porodu, nadmiernego przybrania na wadze, a także niektórych praktyk seksualnych czy założenia piercingu w okolicach intymnych. Z kolei ich zanik to najczęściej wynik szybkiej utraty wagi, a także zmian hormonalnych, które następują w okresie menopauzy. Niekiedy przyczyną mogą być również niektóre schorzenia przebiegające ze stanem zapalnym lub przebyte leczenie hormonalne.

W jaki sposób wykonuje się zabieg plastyki warg sromowych?

W przypadku hipertrofii warg sromowych, podczas zabiegu najczęściej usuwa się nadmiar tkanki. W klasycznym typu tej procedury używa się skalpela, chociaż obecnie znacznie większą popularnością cieszą się te z wykorzystaniem nowoczesnych laserów. W Klinice Bieńkowscy wykonujemy plastykę warg sromowych za pomocą systemu laserowego SmartXide2 monalisa touch®. Jego wyjątkowe, nowatorskie działanie oparte jest na systemie PSD (Pulse Shape Design). Generuje on impulsy (impuls D lub impuls Deka), które pozwalają na histologiczną przebudowę śluzówki pochwy, a przy tym pomagają ujędrnić skórę narządów płciowych i wyraźnie je odmładzają. Wszystko dzięki wywoływaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń, w następstwie których dochodzi do powstawania nowych komórek tkanek i gruczołów. Sam zabieg jest małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Pacjentka zwykle może opuścić klinikę jeszcze tego samego dnia, w którym przeprowadzana była procedura.

W przypadku atrofii w okolicach intymnych, plastyka warg sromowych polegać będzie na ich wypełnieniu. W naszej klinice stosujemy 2 metody: z zastosowaniem kwasu hialuronowego oraz lipotransfer. Pierwszy z nich polega na wprowadzeniu w znieczuloną tkankę ok. 1-2 ml wypełniacza, drugi z kolei wymaga nieco bardziej rozległych działań. Konieczne jest bowiem pobranie tkanki tłuszczowej z innego miejsca na ciele, a następnie wtłoczenie jej w wargi sromowe. Plusem drugiej z metod z pewnością będzie naturalność wypełniacza oraz wyjątkowo trwały efekt. Z drugiej strony należy liczyć się z rozległością takiej procedury, co wiąże się między innymi z dłuższą listą przeciwwskazań do jej wykonania. Najlepszym wyjściem będzie poradzenie się jednego z naszych specjalistów na temat wyboru jednej z metod.

Przeciwwskazania do zabiegu plastyki warg sromowych

W przypadku zabiegu plastyki warg sromowych, tak samo, jak przy każdej procedurze z zakresu medycyny estetycznej, istnieje lista przeciwwskazań do jego wykonania. Dla wypełniania kwasem hialuronowym czy modelowania laserowego będą to:

 • ciąża;
 • menstruacja;
 • aktywne choroby nowotworowe;
 • stany zapalne w okolicach intymnych;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Dla lipotransferu wykaz ten będzie nieco dłuższy. Do powyższych przeciwwskazań dołączyć trzeba także:

 • choroby autoimmunologiczne;
 • zaburzenia pracy tarczycy;
 • zaburzenia pracy nerek i wątroby;
 • chorobę wieńcową serca i nadciśnienie tętnicze;
 • cukrzycę.

Chcesz zapomnieć o bolesnych, podrażnionych, a nawet opuchniętych wargach sromowych? A może pragniesz poprawić ich wygląd i cieszyć się udanym życiem intymnym? Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli pomóc Ci spełnić te marzenia.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-