Skip to main content
Pokonaj łysienie dzięki Smart Graft!

Pokonaj łysienie dzięki Smart Graft!

Opis dla: Pokonaj łysienie dzięki Smart Graft!

Łysienie to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a najbardziej popularną formą łysienia jest łysienie androgenowe, które dotyczy głównie mężczyzn. Człowiekowi codziennie wypada od 50 do 100 włosów, ale gdy ich wypadanie przekracza 100 dziennie, to może to oznaczać, że mamy problem, jakim jest łysienie. Zjawisko to przeważnie dotyczy owłosionej skóry głowy, ale może również okolic pachowych, narządów płciowych, a nawet brwi i rzęs. Poza łysieniem androgenowym wyróżnia się jeszcze łysienie bliznowaciejące, plackowate, anagenowe i hormonalne. Osoba, która zajmuje się chorobami włosów, to trycholog. Jak można walczyć z łysieniem? Na pewno stosować metody zachowawcze, które polegają na używaniu specjalistycznych szamponów i leków. Jednak jest jeszcze jedna skuteczna metoda – zabieg Smart Graft.

Jakie są objawy i przyczyny łysienia?

Ważne znaczenie ma to, że łysienie może się objawiać na różne sposoby. Może to być intensywne wypadanie garści włosów podczas mycia lub stylizacji, lecz także systematyczne osłabienie, co związane jest z wyrastaniem coraz cieńszych włosów. Poza tym włos jest jedną z najbardziej aktywnych metabolicznie tkanek organizmu, a to oznacza, że może wskazywać na pierwsze oznaki jakichś wewnętrznych zaburzeń. Przyczyny łysienia mogą być różnorodne: zarówno genetyczne, jak i środowiskowe. Do najważniejszych przyczyn łysienia zalicza się:

 • stres;
 • choroby tarczycy;
 • nieodpowiednią dietę, np. z powodu niedoboru witamin i minerałów;
 • stosowane leki;
 • anemię;
 • działanie hormonów;
 • niewłaściwą pielęgnację, np. częste farbowanie;
 • choroby skóry, np. grzybicę, łuszczycę, łupież czy łojotokowe zapalenie skóry;
 • porę roku, gdyż jesienią i wiosną włosy mogą wypadać bardziej ze względu na przesilenie organizmu.

Sposób na łysienie – Smart Graft!

Przeszczep włosów metodą Smart Graft to zabieg, który może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, którzy mają problemy z wypadaniem dużej ilości włosów. Na przykład takimi wskazaniami do zabiegu jest łysienie androgenowe, pourazowe, po oparzeniach, a także łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry. Zabieg można podzielić na dwa etapy:

 • etap I – przy użyciu urządzenia Smart Graft delikatnie pobiera się mikroprzeszczepy włosów z tylnej części głowy;
 • etap II – polega na reimplantacji pobranych włosów w obszary, które są dotknięte łysieniem.

Warto również zwrócić uwagę na korzyści, jakie wynikają z tego zabiegu. Włosy są pobierane bez skalpela, a do tego nie trzeba używać żadnych szwów. Metoda jest bardzo efektowna, ponieważ pobrane cebulki włosów przeżywają nawet w 98%, a wszystko to dzięki temu, że w urządzeniu działa zaawansowany, zamknięty system pobierania oraz nawilżania włosów, które zostały pobrane do przeszczepu. Ponadto, okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, nie ma widocznych blizn pozabiegowych, ale też Smart Graft daje naturalne rezultaty. Efektem zabiegu są wyraźnie zagęszczone włosy skóry głowy, dochodzi do likwidacji zakoli, a także przywrócenia owłosienia na obszarach, które są pokryte bliznami.

Przeszczep włosów z wykorzystaniem urządzenia Smart Graft to doskonały sposób na odzyskanie bujnego owłosienia. Jednak trzeba pamiętać o tym, że na pierwsze efekty zabiegu trzeba poczekać nawet do dwóch miesięcy, a w tym czasie można także zauważyć u siebie wypadanie włosów. Dzieje się tak, ponieważ mieszki pozbywają się starszych i martwych struktur.

Nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic mają ogromną wiedzę i doświadczenie. Zapraszamy do wizyty w naszej klinice w Bydgoszczy lub Częstochowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-