Skip to main content

Przebarwienia na twarzy – czy trzeba się z nimi pogodzić?

Opis dla: Przebarwienia na twarzy – czy trzeba się z nimi pogodzić?

Przebarwienia na twarzy – skąd się biorą?

Przebarwienia na twarzy i innych partiach ciała mogą być wywołane nierównomiernym rozłożeniem melanocytów, czyli komórek produkujących barwnik (melaninę) bądź jego nadprodukcją. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być wiele, w tym:

  • oddziaływanie promieni słonecznych,
  • zmiany zapalne na skórze – należą do nich, np. przebarwienia po trądziku,
  • wpływ hormonów – szczególnie często objawia się to u kobiet w okresie ciąży,
  • niektóre choroby, w tym wątroby, tarczycy czy nadnerczy,
  • naturalne procesy starzenia skóry,
  • zażywanie niektórych leków.
  • Czasami występują również typy przebarwień, których przyczyny nie są do końca znane, np. melasma (inaczej ostuda), która pojawia się zwykle u kobiet po 30. r.ż., przybierając formę maskowatych, brązowych plam.

Usuwanie przebarwień – poznaj nowoczesne metody!

Przebarwienia na twarzy to problem przede wszystkim natury estetycznej, jednak często jest on na tyle dokuczliwy, że stanowi dla pacjenta duży problem i jest przyczyną kompleksów. Warto zatem przede wszystkim zadbać o profilaktykę. Niezwykle ważne jest stosowanie preparatów z filtrem przez cały rok, nie tylko latem. W najbardziej nasłonecznionych miesiącach najlepiej wybrać te z SPF 50 – zimą możemy zdecydować się na niższe, w zależności od naszego fototypu. Nie zaleca się również korzystania z solarium oraz zbyt długiego przebywania na słońcu. Szczególną ostrożność warto zachować podczas terapii lekami fotouczulającymi, a także przy kuracji niektórymi ziołami, jak dziurawiec czy nagietek.

Nie udało Ci się uniknąć przebarwień na twarzy? Wciąż możesz je usunąć! Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań tego problemu. W Bieńkowscy Clinic dostępnych jest kilka rozwiązań, np. profesjonalne peelingi chemiczne czy preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Jednak największą popularnością cieszy się laserowe usuwanie przebarwień. Metoda ta jest niezwykle skuteczna w przypadku różnych typów przebarwień, także tych głębszych i trudnych do usunięcia.

Który laser wybrać?

W naszej klinice medycyny estetycznej szczególnie polecamy Cutera® EnlightenTM triplex – jedno z najnowszych osiągnięć technologicznych! To całkowicie nowa jakość zabiegów – dzięki możliwości ustawienia osobno idealnie dobranych do danego przypadku parametrów, w rękach prawdziwego profesjonalisty laser potrafi zdziałać znacznie więcej niż jego poprzednicy. A wszystko to bez bólu i okresu rekonwalescencji – pozbądź się przebarwień na twarzy w bezpieczny i komfortowy sposób!

Marzysz o gładkiej skórze bez szpecących plam? Chcesz cieszyć się piękną cerą nawet bez makijażu? Skorzystaj z zabiegu rewolucyjnym urządzeniem Cutera® EnlightenTM triplex! Umów się na konsultację w klinice Bieńkowscy Clinic i pożegnaj problem przebarwień na twarzy!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-