Skip to main content

Lipofilling – kompleksowe poprawianie urody

Opis dla: Lipofilling – kompleksowe poprawianie urody

 Lipofilling – na czym to polega?

Lipofilling, czy inaczej lipotransfer, to nowoczesny zabieg, łączący w sobie liposukcję z procedurami z użyciem wypełniacza. Jednak tutaj, zamiast implantów czy preparatów na bazie kwasu hialuronowego, wybrany obszar wypełnia się tłuszczem pobranym od pacjenta. Taki wypełniacz jest w pełni biokompatybilny, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenia substancji właściwie do zera. Dzięki temu możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar (zwykle brzucha, pośladków lub bioder), a następnie wykorzystanie go do:

  • wymodelowania danej partii ciała – szczególnie popularny jest lipofilling biustu, który umożliwia powiększenie go,
  • najczęściej o jeden rozmiar, z zachowaniem niezwykle naturalnego efektu,
  • poprawy napięcia i ujędrnienia tkanki – tutaj prym wiedzie lipofilling twarzy, w szczególności wypełnianie policzków,
  • wypełniania zmarszczek i bruzd – w tym zmarszczek marionetki, kurzych łapek czy bruzd nosowo-wargowych,
  • modelowanie rysów twarzy – najczęściej zastosowanie znajduje tu wykonanie lipofillingu pod oczy, co pozwala na wypełnienie tzw. doliny łez,
  • zmniejszenie widoczności blizn – zarówno tych pooperacyjnych, jak i zanikowych, np. blizn potrądzikowych
    Podczas pobierania tkanki tłuszczowej pozbawia się komórki unaczynienia, aby w miejscu wszczepu mogły ponownie się przyjąć. Celem procedury jest ponowne unaczynienie i przetrwanie jak największej ilości. W niektórych przypadkach, np. u palaczy, nasi specjaliści zalecają łączenie techniki lipotransferu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego PRP, co poprawia proces wgojenia przeszczepionych tkanek.

Lipofilling – wady i zalety

Zabieg lipofillingu przynosi wiele korzyści, nie tylko w postaci naturalnego wypełnienia ubytków tkanki czy jej większego napięcia, lecz także lepszego odżywienia – efekt widoczny jest bardzo szybko po przeprowadzeniu procedury, stopniowo zanika jednak po częściowej absorpcji przeszczepionych komórek. Warto natomiast pamiętać, że choć wykorzystywany tu wypełniacz jest w pełni biokompatybilny, co bez wątpienia jest ogromnym plusem, wiąże się to z pewną wadą – zabieg wymaga aż dwóch etapów, czyli pobrania i wszczepienia tłuszczu.

Do zalet procedury można też zaliczyć czas jej przeprowadzania. Choć taki ,,dwuczęściowy” zabieg wydaje się długi i skomplikowany, w rzeczywistości trwa ok. 1-1,5 h. Mimo to nie można go nazwać ,,lunchowym”, który pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków. Lipofilling wymaga ok. 1-2 tygodni rekonwalescencji, podczas których mogą występować opuchlizna i bolesność miejsc okołozabiegowych. Dlatego przez pierwsze 3 dni zaleca się zimne okłady w obszarze wszczepienia tłuszczu oraz opatrunki uciskowe w miejscu jego pobrania.

Lipotransfer to zabieg o niewielkim ryzyku powikłań, jednak w dalszym ciągu należy do procedur operacyjnych. Dlatego decyzja o jego przeprowadzeniu powinna być nie tylko przemyślana przez pacjenta, lecz także skonsultowana ze specjalistą. Chcesz poznać więcej szczegółów? Umów się na lipofilling w Bieńkowscy Clinic i sprawdź, czy to najlepsza opcja dla Ciebie!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-