Skip to main content
Smart Graft na łysienie androgenowe

Smart Graft na łysienie androgenowe

Opis dla: Smart Graft na łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe to typowo męski problem. Choć występować może u obydwóch płci, to znacznie częściej diagnozuje się go u panów. Jego przyczyną jest genetyka. Pierwsze objawy łysienia typu androgenowego najczęściej pojawiają się w okolicach 30 roku życia. Jakie są przyczyny tego typu łysienia i czy poradzi sobie z nim metoda Smart Graft?

Co warto wiedzieć o łysieniu androgenowym?

Łysienie androgenowe to jedna z najczęstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn. Podaje się, że odpowiada ona za łysienie mężczyzn aż w 95%. Pierwsze objawy tego typu łysienia mogą pojawić się już po 20 roku życia. Jeśli wystąpią tak wcześnie, to znak, że schorzenie będzie miało ciężką postać. W przypadku łagodnej odmiany zazwyczaj z nadmiernym wypadaniem włosów panowie spotkają się po 40 roku życia.

Przyczyny łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe, choć powszechne nadal jest chorobą o słabo rozpoznanych przyczynach. Najczęściej jako jego podłoże podaje się dziedziczenie genetyczne oraz przyczyny warunkowane czynnikami zewnętrznymi. Nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn warunkuje też działalność androgenów (głównie testosteronu), czyli męskich hormonów odpowiadających za rozwój cech płciowych i funkcje seksualne panów. To właśnie androgeny regulują porost włosów i stymulują ich rośnięcie na głowie i twarzy, a także odpowiadają za ich zanik na skroniach i czubku głowy.

Jako pozostałe – zewnętrzne – przyczyny łysienia androgenowego wymienia się: stres i złe warunki życia, palenie papierosów oraz przyjmowanie suplementów zwiększających masę mięśniową, które rozregulowują gospodarkę hormonalną.

Łysienie androgenowe: objawy

Łysienie androgenowe męskie objawia się tym, że włosy stają się cieńsze i wypadają w rejonie skroni i czoła. Powoduje to stopniowe cofanie się linii włosów na czole. W kolejnych fazach choroby zanikają one również w centralnej części głowy i pozostają tylko w okolicach potylicy. Właściwie jedynym rozwiązaniem w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn, a także łysienia u kobiet jest przeszczep włosów. Metod jego wykonania jest kilka, jednak za pierwsze miejsce pod względem skuteczności zajmuje nowatorski zabieg Smart Graft.

Smart Graft na łysienie androgenowe

Smart Graft jest najnowszą metodą przeszczepu włosów, którą można stosować i u mężczyzn, i u kobiet cierpiących na łysienie androgenowe. Jest ona małoinwazyjna i pozwala na szybkie odbudowanie owłosienia na twarzy i głowie. Co ważne, Smart Graft przynosi długotrwałe efekty pod postacią gęstych i równomiernie rozmieszczonych włosów.

Jak przebiega zabieg Smart Graft?

Smart Graft jest zabiegiem bezbolesnym. Dla zwiększenia komfortu pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. W Bieńkowscy Clinic wykonuje się go za pomocą precyzyjnej głowicy, której zadaniem jest delikatne pobieranie mikroprzeszczepów z miejsc, gdzie włosy rosną prawidłowo. Pobrane grafty są przesyłane do specjalnych, sterylnych komór, gdzie są przechowane, nawilżane i przygotowane do wszczepiania. Grafty implementuje się w obszary objęte łysieniem. Specjaliści są w stanie wszczepić od 750 do 2000 graftów w czasie jednego zabiegu. Czas trwania całej procedury wynosi do 6 godzin i uzależniony jest od tego, ile przeszczepionych włosów się implementuje. Dla pacjenta ważną informacją będzie to, że zaraz po przeszczepie włosów może on wrócić do domu. Rekonwalescencja nie jest trudna. Podrażnioną skórę w obszarze zabiegowym należy chronić oraz stosować na nią antybiotyk w maści/kremie oraz chłodne okłady. Bezpośrednio po zabiegu Smart Graf unikać należy też czynności, które podwyższają ciśnienie krwi np. wzmożonego wysiłku fizycznego czy współżycia seksualnego (przez 1 tydzień). Konieczne jest też chronienie skóry przed promieniowaniem słonecznym.

Przeciwwskazania do Smart Graft

Zabieg Smart Graft to idealne rozwiązanie w przypadku łysienia androgenowego. Nie można go jednak przeprowadzić u wszystkich. Przeciwwskazaniami do przeszczepu włosów tą metodą są:

  • łuszczyca,
  • łysienie plackowate,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • alergia na środki stosowane do znieczulenia miejscowego,
  • ciężkie choroby nerek, wątroby i układu krążenia.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-