Skip to main content

Jak usunąć makijaż permanentny?

Opis dla: Jak usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest coraz chętniej i częściej wybierany przez kobiety. W swoim założeniu ma on poprawić urodę oraz zminimalizować czas, jaki poświęca się na wykonywanie tradycyjnego make-up. Niestety nie zawsze efekty permanentnego makijażu nas zadowalają. Wykonany niedbale, na złym sprzęcie i przez osobę niemającą doświadczenia, zamiast poprawiać i podkreślać naturalną urodę, tylko jej szkodzi. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak usunąć makijaż permanentny. Nie jest to jednak takie proste. Przede wszystkim nie można tego zrobić samodzielnie, w domu. Konieczne jest więc odwiedzenie gabinetu profesjonalisty. Jak usunąć makijaż permanentny na stałe?

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny inaczej nazywany makijażem korygującym jest jedną z form upiększania ciała. Jego wykonanie polega na wprowadzaniu pod naskórek specjalnego barwnika. Sposób jego nakładania przypomina nieco tatuowanie. Efekty dobrze przeprowadzonego zabiegu, który opiera się na wysokiej jakości barwników, utrzymują się od 2 do 5 lat. Makijaż korygujący wykonuje się głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Z założenia ma niwelować niedoskonałości urody i podkreślać naturalne piękno. Nie zawsze jednak tak jest. W przypadku nieudanego makijażu trwałego czy szybkiego wypłukiwania się barwnika, warto rozważyć jego usunięcie. W tym pomocne są zabiegi laserowe. Z laserowego usuwania makijażu permanentnego skorzystać można w bydgoskiej Bieńkowscy Clinic. Proponuje ona zabieg laserem nowszej generacji, czyli Cutera Enlighten. W medycynie estetycznej znajduje on wiele zastosowań, m.in. usuwa rozstępy i blizny, głęboko odmładza skórę, niweluje rozszerzone pory i przebarwienia, a także pomaga walczyć z trądzikiem.

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego z pomocą Cutera Enlighten odbywa się w kilku krokach. Pierwszy polega na dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry. Następnie podawane jest znieczulenie w postaci żelu z tetrakainą, co ma zredukować dyskomfort przy stosowania ultrakrótkich impulsów laserowych wytwarzanych przez Cutera Enlighten. O komfort w czasie laserowego usuwania makijażu permanentnego dba też wykorzystywany w Bieńkowscy Clinic system chłodzący Zimmer. Sesja kończy się nałożeniem na obszar zabiegowy kremu łagodzącego i ochronnego.

Usuwanie makijażu korygującego – wystarczy jeden zabieg?

Laser pikosekundowy to skuteczna metoda usuwania makijażu korygującego. Jednak to czy wystarczy jeden zabieg, czy też będzie trzeba przeprowadzić całą serię, zależy od głębokości oraz rodzaju tuszu zastosowanego przy wykonywaniu makijażu permanentnego. W wielu przypadkach terapia wiążę się z co najmniej kilkoma sesjami zabiegowymi i jest to efektem stopniowego schodzenia barwnika.

Zalecenie po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego

Zarówno przygotowania do usunięcia makijażu permanentnego laserem Cutera Enlighten, jak i zalecenia po samym zabiegu nie są skomplikowane. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy rekomendują zrezygnowanie z opalania się i używania samoopalaczy czy balsamów brązujących, a także stosowanie łagodnych środków do mycia i pielęgnacji skóry. Obowiązkowo powinna ona być też chroniona przed promieniowaniem UV, czyli powinno się stosować kremy z wysokim filtrem SPF.

OBJAWY TOWARZYSZĄCE laseroweMU usuWANIU makijażu korygującego?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym. Bezpośrednio po nim mogą wystąpić niewielkie i mało dotkliwe objawy, takie jak obrzęk czy zaczerwienienie skóry, rzadziej strupki, pęcherzyki czy małe krwawienie. Objawy te mijają po 2-10 dniach.

Przeciwwskazania do laseroterapii Cutera Enlighten

Terapii z wykorzystaniem lasera Cutera Enlighten zarówno do usuwania makijażu permanentnego, jak i innych zabiegów medycyny estetycznej nie można stosować w przypadku:

  • Stanów zapalnych na skórze, które znajdują się w miejscu objętym terapią;
  • Aktywnej opryszczki;
  • Opalenizny lub przy używaniu samoopalaczy;
  • Stosowaniu leków i preparatów światłouczulających;

O tym, czy zabieg można przeprowadzić bezpiecznie, zawsze decyduje specjalista na pierwszej wizycie, w której czasie przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-