Skip to main content
Top 5 zabiegów na twarz

Top 5 zabiegów na twarz

Opis dla: Top 5 zabiegów na twarz

Tradycyjny lifting twarzy to procedura inwazyjna i obarczona ryzykiem powikłań. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje narzędziami do przeprowadzania zabiegów anti-aging użycia skalpela. Chcesz dowiedzieć się, jakie technologie Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi na twarz.

Wampirzy lifting osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym PRP to jeden z najczęściej wykonywanych w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zabiegów na twarz. Procedura jest nazywana wampirzym liftingiem, ponieważ jest przeprowadzana z wykorzystaniem niewielkiej ilości krwi pobranej od pacjenta.

Zabieg polega na pobraniu od 10 do 60 ml krwi obwodowej, przefiltrowaniu jej i wstrzyknięciu w miejsce, które ma zostać poddane rewitalizacji. Osocze bogatopłytkowe to jeden z czynników wzrostu produkowanych przez ludzki organizm – podanie go pod skórę przynosi zaskakujące efekty lecznicze i estetyczne.

W medycynie estetycznej zastosowanie osocza PRP polega przede wszystkim na redukcji niekorzystnych zmian skórnych, takich jak: przebarwienia, zmarszczki pod oczami, zmarszczki na czole, blizny, zwiotczenia tkanek. Czynniki wzrostu umożliwiają spłycenie doliny łez, przyspieszają też wymianę komórkową, działając przeciwstarzeniowo. Głębokie efekty zabiegu to m.in.:

 • poprawa ukrwienia i mikrokrążenia skóry,
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • dogłębne nawilżenie i odżywienie tkanek.

Zabieg jest mało inwazyjny i trwa od 20 do 60 minut. Iniekcja osocza bogatopłytkowego może być przeprowadzona zarówno na twarzy, jak i na innych obszarach ciała, które wymagają rewitalizacji.

Laseroterapia anti-aging

Część odmładzających zabiegów na twarz jest wykonywanych przy użyciu lasera. Procedura tego typu polega na biostymulacji tkanek miękkich w celu wywołania procesu ich regeneracji. Skupione wiązki światła wywołują przyspieszoną wymianę komórkową, a przez to likwidację takich zmian skórnych, jak:

 • przebarwienia,
 • fotouszkodzenia,
 • rumień,
 • blizny,
 • rozszerzone pory,
 • drobne zmarszczki.

W zależności od rodzaju zastosowanego urządzenia medycznego, zasięg wiązek laserowych może być różny. Warunkuje to pracę na płytszych lub głębszych warstwach skóry.

Laseroterapia może być wykonywana zarówno na skórze twarzy, jak i szyi, dekoltu oraz innych części ciała. Procedura jest bezpieczna i praktycznie bezbolesna – w czasie jej trwania skóra pacjenta jest kojona podmuchami chłodnego powietrza, a zatem nie ma konieczności zastosowania znieczulenia. Rezultaty zabiegu są natychmiastowe, a rekonwalescencja nie jest wymagana.

Lifting twarzy metodą HIFU

Zabiegi HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) opierają się na wykorzystaniu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Procedura polega na przesuwaniu po skórze specjalnej głowicy i kontrolowanym podgrzewaniu tkanek. Efektem jest wywołanie miejscowej koagulacji białka, która skutkuje uruchomieniem resyntezy kolagenu.

Jakie rezultaty możemy osiągnąć na skórze twarzy za pomocą ultradźwięków? Na poziomie komórkowym jest to trwałe wzmocnienie, zagęszczenie oraz obkurczenie skóry i powięzi. Efektem wizualnym procesu jest natomiast widoczne podniesienie jędrności i elastyczności cery, poprawa owalu twarzy, uniesienie opadających powiek oraz redukcja zmarszczek. Metoda HIFU jest innowacyjna i bezpieczna, a przy tym bezbolesna. Całość zabiegu trwa ok. 30-40 minut.

Modelowanie twarzy nićmi liftingującymi

Nieco bardziej inwazyjną, ale bardzo skuteczną metodą odmładzania wyglądu twarzy są zabiegi z wykorzystaniem tzw. nici liftingujących. Celem procedury jest pobudzenie komórek do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie uzyskiwany jest natychmiastowy efekt mechaniczny polegający na podtrzymaniu tkanek w pożądanym miejscu, co umożliwia niemal dowolne modelowanie kształtu twarzy. Wizualne rezultaty zabiegu to:

 • wygładzenie zmarszczek,
 • zwężenie rozszerzonych porów,
 • zniwelowanie zasinień i obrzęków (worków) pod oczami,
 • rozjaśnienie cery,
 • korekta owalu twarzy.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy nici liftingujące stosuje się na różnych obszarach ciała: twarzy, szyi i dekolcie, ale także piersiach, brzuchu, pośladkach, biodrach i nogach pacjentów. Procedura jest mało inwazyjna i bezbolesna (wykonywana w znieczuleniu miejscowym). Zabieg trwa od 45 do 60 minut, a jego efekty są widoczne natychmiast po zakończeniu pracy. Rekonwalescencja nie jest wymagana.

peelingi medyczne

Peelingi medyczne mają na celu złuszczenie martwego naskórka i wywołanie procesów regeneracyjnych. Są to zabiegi całkowicie nieinwazyjne, polegają one na nałożeniu na twarz odpowiednich środków chemicznych na określony przez specjalistę czas (zwykle od kilku do kilkunastu minut). Efekty peelingu są widoczne od razu. Należą do nich: wygładzenie powierzchni miejsca zabiegowego, poprawa ukrwienia, ujednolicenie kolorytu skóry, w tym usunięcie przebarwień.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-