Skip to main content

Niechciany tatuaż? Teraz to już nie problem! Wypróbuj skuteczne laserowe usuwanie tatuażu!

Opis dla: Niechciany tatuaż? Teraz to już nie problem! Wypróbuj skuteczne las…

Niezależnie od tego czy Twój tatuaż jest wynikiem młodzieńczego buntu, czy spontanicznej decyzji podjętej w dorosłym życiu, nie warto zwlekać z jego usunięciem, jeśli już Ci się nie podoba. Laserowe usuwanie tatuażu nie jest tak bolesne, jak jego powstawanie i chociaż potrzebnych jest kilka sesji, by pozbyć się go skutecznie, to na pewno lepiej to zrobić niż żyć z niechcianą “ozdobą”! 

Jak usunąć tatuaż? Jakie sposoby są skuteczne?

Po pierwsze, nie próbujmy usuwać tatuażu domowymi metodami. Najlepiej udać się w tym celu do kliniki medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach tatuaż usuwa się intensywnie ścierając naskórek za pomocą dermabrazji lub peelingu chemicznego, ale metody te wiążą się z ryzykiem powstawania blizn. Niekiedy wykonuje się chirurgiczne usuwanie tatuażu polegające na wycięciu i przeszczepieniu fragmentu skóry. Obecnie najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą jest laserowe usuwanie tatuażu. Jednak nie każdy laser daje pożądane rezultaty w przypadku wszystkich rodzajów tatuażu. Najtrudniejsze do usunięcia są tatuaże kolorowe, dlatego należy zwrócić uwagę czy laser do usuwania tatuażu oferowany przez daną klinikę, wykazuje skuteczne działanie w przypadku kolorowego barwnika. W Bieńkowscy Clinic skorzystasz z zabiegu najnowocześniejszym laserem pikosekundowym Cutera Enlighten, który ma udowodnioną skuteczność zarówno w przypadku czarnych, jak i kolorowych tatuaży.

Usuwanie tatuażu laserem – czy to rzeczywiście działa?

Laser Cutera Enlighten wytwarza impulsy o trzech długościach: 532 nm, 670 nm i 1064 nm. Może pracować w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym. Możliwość działania w różnych trybach oraz dopasowania każdego parametru do indywidualnych potrzeb pacjenta pozwala na przeprowadzenie efektywnego zabiegu usuwania tatuażu. Laserowe usuwanie tatuażu za pomocą urządzenia Cutera Enlighten umożliwia szybkie, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne likwidowanie każdego typu i koloru tatuażu, bez śladu blizn czy przebarwień.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu? Wiąże się to z rozbijaniem dużych cząstek barwnika na coraz mniejsze. Skuteczne przeprowadzenie tego procesu możliwe jest wyłącznie za pomocą lasera pikosekundowego. Wytwarza on impulsy trwające 10-12 sekundy, czyli jedną miliardową część sekundy, dlatego jest dużo skuteczniejszy od technologii nanosekundowej. Aplikacja energii laserowej w tak krótkim czasie powoduje wystąpienie zjawiska fotomechanicznego niszczącego barwnik. 

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego lasera do usuwania tatuażu? W przypadku każdej laseroterapii 2-3 pierwsze sesje przynoszą wizualny efekt, jednak zabieg przeprowadzony za pomocą nieprofesjonalnego urządzenia lub przez niewykwalifikowaną osobę, może spowodować włóknienie skóry wokół cząstek tatuażu, powstawanie efektu blizny wymieszanej z tatuażem, co jest niezwykle trudne, a często wręcz niemożliwe, do usunięcia.

Laserowe usuwanie tatuażu – ile zabiegów jest potrzebnych?

O liczbie zabiegów oraz częstotliwości ich wykonywania decyduje specjalista zajmujący się laserowym usuwaniem tatuażu. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu zależy od intensywności tatuażu, jego głębokości oraz rodzaju i koloru tuszu. Zwłaszcza tatuaże kolorowe i mające wiele lat, wymagają większej liczby sesji zabiegowych. Redukcja barwnika po zabiegu zachodzi stopniowo, a kolejne sesje odbywają się co około 6-8 tygodni. Aby przyspieszyć efekty, często zaleca się połączenie procedury z zastosowaniem fotomodulacji lub czynników wzrostu – pobudza to skórę do regeneracji. 

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne?

Dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów pikosekundowych w laserze Cutera Enlighten, odczucia bólowe podczas zabiegu są zdecydowanie mniejsze niż przy zabiegach przeprowadzanych z użyciem innych laserów. Dodatkowo podczas zabiegu skóra łagodzona jest za pomocą systemu chłodzącego Zimmer®, co znacznie podnosi komfort pacjenta.

Zaliczyłeś wpadkę z tatuażem? Nie załamuj się! Wybierz się na zabieg laserowego usuwania tatuażu do naszej kliniki Bieńkowsy Clinic, a z pomocą nowoczesnego sprzętu sprawimy, że niechciany rysunek zniknie z Twojej skóry już po kilku spotkaniach!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-