Skip to main content
Wypadanie włosów jesienią – czy to naturalne zjawisko?

Wypadanie włosów jesienią – czy to naturalne zjawisko?

Opis dla: Wypadanie włosów jesienią – czy to naturalne zjawisko?

Czy wiesz, że najgorszym miesiącem dla Twoich włosów jest październik? Do tego wniosku doszli szwedzcy naukowcy, którzy badali przyczyny wypadania włosów u kobiet. Co jest zatem przyczyną nadmiernej utraty owłosienia u kobiet na jesień? Okazuje się, że w ten sposób nasz organizm przygotowuje się na zmiany zachodzące w przyrodzie i w naszych zachowaniach. W związku z tym można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że wypadanie włosów jesienią jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nim odpowiednio walczyć. Nasi specjaliści podpowiadają, co dokładnie stoi za nadmiernym wypadaniem włosów jesienią i w jaki sposób możemy skutecznie powstrzymać ten proces.

dlaczego włosy wypadają mocniej jesienią?

Bardzo często mówi się, że włosy wypadają jesienią, tak jak opadają liście z drzew. I jest w tym bardzo dużo prawdy, bo źródła tej przypadłości należy upatrywać właśnie w naturalnym cyklu naszego organizmu. Latem, gdy mamy do czynienia z nasilonym działaniem promieni słonecznych, nasz organizm produkuje znacznie większe ilości estrogenu – żeńskiego hormonu, który odpowiada m.in. za lepsze odżywienie i szybszy porost włosów. Jesienią, gdy słonecznych dni jest już zdecydowanie mniej, stężenie tego hormonu w organizmie automatycznie się obniża, co wpływa na spadek kondycji naszych włosów i ich nadmierne wypadanie. Ta sama sytuacja ma miejsce u kobiet, które zmagają się nadmiernym wypadaniem włosów po porodzie.

nadmierne wypadanie włosów jesienią wynika też z naszych złych nawyków wakacyjnych. Częste przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, zapominanie o zabezpieczaniu włosów i skóry głowy odpowiednim nakryciem oraz kosmetykami pielęgnacyjnymi z wysokimi filtrami – to czynniki, które bardzo źle wpływają na kondycję naszych włosów, prowadząc do ich osłabienia i wypadania. Warto też zaznaczyć, że jesienią, która jest bardzo kapryśnym pogodowo okresem, jesteśmy narażeni na różnego rodzaju infekcje, które mogą też niekorzystnie oddziaływać na nasze włosy. Należy w tym przypadku przyjrzeć się także naszej diecie, która jesienią jest obfitsza w tłustsze potrawy, zaś uboższa w świeże warzywa i owoce będące źródłem wielu cennych dla włosów witamin i minerałów.

Skuteczny sposób na wypadanie włosów – jak sobie radzić z tym problemem?

W przypadku nadmiernego wypadania włosów oczywistością jest zmiana swoich codziennych nawyków żywieniowych i pielęgnacyjnych, która ma na celu lepsze odżywienie i ukrwienie cebulek włosów, powstrzymanie wypadania włosów i przyspieszenie procesu ich ponownego wzrostu. Odpowiednio zbilansowana dieta i specjalistyczne preparaty do pielęgnacji włosów mogą okazać się mało wystarczającym rozwiązaniem przy nasilonym wypadaniu włosów. Wypadanie włosów jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, które jednak powinno być zachowane w pewnych normach – jeżeli fryzura znacząco się przerzedziła, a nasze włosy codziennie zapychają odpływ wody, być może należy sięgnąć po bardziej specjalistyczne metody leczenia tej przypadłości.

Nasi specjaliści polecają leczenie problemu wypadania włosów m.in. przy pomocy zabiegu ostrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, które doskonale odżywia i rewitalizuje skórę, pobudzając mieszki włosowe do produkcji nowych kosmyków. Równie spektakularne efekty jest w stanie przynieść dostępny w naszych klinikach zabieg Regenera activa, który opiera się na autologicznym mikroprzeszczepie komórek skóry pacjenta. Wyizolowane z naszej skóry komórki regeneracyjne pobudzają procesy naprawcze w okolicy mieszków włosowych, co pozwala na skuteczne zatrzymanie procesów naprawczych oraz zahamowanie procesu łysienia i odrost nowych włosów. Pacjentom, którzy mają do czynienia z zaawansowanym problemem wypadania włosów i łysieniem mamy też do zaoferowania innowacyjny system przeszczepu włosów Smart Graft.

Terapia włosów w bienkowscy Clinic – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat poszczególnych zabiegów leczenia wypadania włosów znajdziesz na stronie. Zapraszamy też do naszych gabinetów w celu doboru najlepszej metody walki z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-