Skip to main content

Technologia HIFU, czyli jak wiele w medycynie estetycznej mogą ultradźwięki

Opis dla: Technologia HIFU, czyli jak wiele w medycynie estetycznej mogą ultr…

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, których działanie opiera się na wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, to obecnie jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie odmładzania skóry czy modelowania sylwetki. Choć technologia HIFU znana jest lekarzom od ponad 20 lat, to trzeba przyznać, że dopiero od niedawna przeżywa swoiste odrodzenie. A to od momentu, gdy ultradźwięki zaczęły być wykorzystywane przy zabiegach bezinwazyjnego liftingu twarzy czy modelowania sylwetki. Technologia HIFU stanowi dziś najlepszą alternatywę dla zabiegów wykonywanych tradycyjną metodą chirurgiczną – inwazyjną, bolesną i obarczoną wysokim ryzykiem skutków ubocznych. W naszej klinice pacjenci mogą skorzystać z innowacyjnej technologii HIFU przy liftingu bez skalpela ultraformer iii, a także bezinwazyjnym zabiegu wyszczuplania ciała HIFU.

Bezoperacyjny lifting twarzy i wyszczuplanie ciała bez skalpela – w czym tkwi sekret technologii HIFU?

Tajemnicą technologii HIFU jest niezwykła i nieporównywalna do innych metod precyzja działania. Energia fali ultradźwiękowej koncentruje się docelowo na wybranej głębokości bez naruszania bariery skórnej, zapewniając pacjentowi całkowitą bezinwazyjność zabiegu, a także szybki powrót do formy po jego zakończeniu. Ponadto ujędrnianie skóry twarzy przy pomocy urządzenia ultraformer iii, a także wyszczuplanie ciała metodą HIFU można stosować u pacjentów niezależnie od grubości czy fototypu ich skóry. W odróżnieniu od równie popularnej technologii laserowej, zabiegi z wykorzystaniem HIFU można przeprowadzać bez względu na porę roku oraz ekspozycję słoneczną. W skrócie – modelowanie sylwetki i lifting metodą HIFU będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać spektakularne efekty ujędrnienia skóry czy wyszczuplenia ciała przy bezpiecznej i jak najmniej inwazyjnej procedurze zabiegowej, która umożliwi powrót do normalnej aktywności oraz codziennych obowiązków zaledwie po upływie kilku lub kilkunastu godzin po zakończeniu zabiegu.

Zabieg HIFU – sposób na miejscową otyłość i zaawansowany cellulit

Technologia HIFU w przypadku zabiegu HIFU pozwala na przeprowadzenie bardzo skutecznego, nieinwazyjnego i co ważne jednorazowego zabiegu w celu redukcji znacznych depozytów tłuszczowych oraz zaawansowanego cellulitu. Zastosowana w urządzeniu HIFU specjalna głowica działa na głębokości aż 13 mm, co umożliwia trwałą redukcję tkanki tłuszczowej poprzez szybkie i kontrolowane niszczenie komórek tłuszczowych. Przy pomocy technologii HIFU zastosowanej w urządzeniu HIFU możemy pozbyć się miejscowej otyłości w różnych okolicach ciała, np. brzucha, ramion, ud, boczków, bryczesów, a także uporczywego cellulitu od I do nawet IV stopnia zaawansowania. Terapię HIFU bardzo często łączy się z zabiegiem ultraformer iii, aby uzyskać kompleksowy efekt wyszczuplenia i ujędrnienia ciała.

Ujędrnianie skóry twarzy ultraformer iii – lifting HIFU

ultraformer iii to obecnie najchętniej wykorzystywana przez pacjentów i lekarzy medycyny estetycznej alternatywa dla tradycyjnego liftingu twarzy. Dzięki zastosowanej w urządzeniu technologii HIFU możliwe jest przeprowadzenie całkowicie nieinwazyjnego i niewymagającego okresu rekonwalescencji liftingu twarzy, który przynosi spektakularne efekty już po jednym wykonanym zabiegu. Niezwykła precyzja działania tego urządzenia pozwala bardzo skutecznie pracować nad niewielkimi i wyizolowanymi obszarami twarzy, np. kurzymi łapkami, zmarszczkami wokół ust, opadającymi powiekami czy podwójnym podbródkiem. Na efekty zabiegu trzeba poczekać około 2-3 miesięce (tak jak w przypadku większości zabiegów opartych o termiczną przebudowę tkanek), ale jednocześnie należą do kategorii długotrwałych i mogą utrzymywać się latami.  

Technologia HIFU w bienkowscy Clinic Bydgoszcz Częstochowa – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zabiegów.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-