Spis treści:
Zabiegi dla 30-latka
Zabiegi dla 30-latka
Ludzkie ciało zmienia się wraz z wiekiem. po przekroczeniu bariery 30. roku życia kontrola nad własnym wyglądem staje się trudniejsza niż dotychczas. Na twarzy pojawiają się niekorzystne zmiany skórne, takie jak przebarwienia czy zmarszczki. Cera wiotczeje, a metabolizm spowalnia, czego konsekwencją mogą być problemy z utrzymywaniem pożądanej masy ciała. Jak zatrzymać ten proces lub przynajmniej go spowolnić? Z pomocą przychodzi tu medycyna estetyczna.
peelingi medyczne
Złuszczanie martwego naskórka to niezwykle istotny element pielęgnacji. Warto wykonywać zabiegi tego typu regularnie, aby zapewnić cerze świeżość i przygotować ją na przyjęcie substancji odżywczych, które są obecne m.in. w kremach i serach do twarzy.
Oprócz peelingów domowego użytku dostępne są także peelingi medyczne, wykonywane przez specjalistów w gabinetach kosmetologii i medycyny estetycznej. Zabiegi tego typu polegają na rozprowadzeniu po skórze substancji chemicznej o odpowiednim dla potrzeb danego pacjenta składzie. Maseczka tego typu pozostaje na twarzy od kilku do kilkunastu minut, po czym jest usuwana. Zabieg jest szybki i nieinwazyjny, a jego efekty to m.in. wygładzenie powierzchni miejsca zabiegowego, poprawa ukrwienia oraz ujednolicenie kolorytu skóry (w tym usunięcie przebarwień).
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to mało inwazyjna metoda odżywiania i rewitalizacji skóry, przeprowadzana metodą iniekcji. Zabieg polega na ostrzykiwaniu danego obszaru ciała preparatem z zawartością substancji aktywnych, takich jak:
- kwas hialuronowy;
- kompleks witamin;
- aminokwasy;
- kwasy nukleinowe;
- składniki mineralne;
- koenzymy;
- kofeina.
Wybór wstrzykiwanego preparatu jest uzależniony od potrzeb i wymagań pacjenta. W gabinetach medycyny estetycznej Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jednym z najpopularniejszych zabiegów na twarz jest mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP), czyli tzw. wampirzy lifting. Zabieg opiera się na wykorzystaniu czynników wzrostu, które przyspieszają wymianę komórkową i wspomagają rewitalizację tkanek. Materiał do iniekcji uzyskiwany jest z własnej krwi obwodowej pacjenta.
Mezoterapia pobudza komórki do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. W jej wyniku następuje również poprawa ukrwienia i mikrokrążenia tkanek, a także ich głębokie nawilżenie i odżywienie. Wizualnym efektem zabiegu jest widoczne ujędrnienie i napięcie skóry, likwidacja przebarwień i wygładzenie drobnych zmarszczek.
Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy to substancja, która jest naturalnie produkowana przez ludzki organizm. W postaci przezroczystego żelu występuje m.in. w stawach i w ciele szklistym oka; jest także obecny w każdej poszczególnej komórce ciała. Rolą kwasu hialuronowego jest m.in. utrzymywanie właściwego nawilżenia tkanek – substancja ta charakteryzuje się zdolnością wiązania wody.
Na poziomie skóry kwas hialuronowy wspomaga jej uelastycznianie i ujędrnianie. W medycynie estetycznej jest często stosowany jako preparat anti-aging, m.in. wypełniający drobne zmarszczki.
Jednym z zabiegów estetycznych z zakresu modelowania twarzy jest plastyka nosa kwasem hialuronowym. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla inwazyjnych operacji plastycznych, a przy tym jest bezpieczna i nie wymaga rekonwalescencji. Efekty pracy są natychmiastowe i utrzymują się ok. 6 miesięcy. Inne popularne zabiegi tego typu to modelowanie kości policzkowych i powiększanie ust kwasem hialuronowym.
lifting ust metodą lip lift
Współczesna medycyna estetyczna umożliwia również modelowanie ust bez użycia wypełniaczy. Metoda lip lift polega na optycznym powiększeniu górnej wargi poprzez wywinięcie czerwieni wargowej z wnętrza ust na zewnątrz. Skóra odzyskuje właściwe napięcie i sprężystość, a objętość i kształt ust zostają skorygowane.
Lifting wargi górnej to zabieg bardziej inwazyjny niż modelowanie ust kwasem hialuronowym. Klasyfikuje się do mikrochirurgii estetycznej i wymaga założenia szwów, jednak nie pozostawia widocznych blizn. Miejsce szycia jest zlokalizowane na granicy nosa i górnej wargi.