Skip to main content
Zamykanie naczynek – która metoda jest najlepsza?

Zamykanie naczynek – która metoda jest najlepsza?

Opis dla: Zamykanie naczynek – która metoda jest najlepsza?

Uszkodzone lub poszerzone naczynka krwionośne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Gdy jednak pojawiają się na skórze, wywołują niekorzystny efekt estetyczny. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ich usunięcie w gabinecie medycyny estetycznej. Jaka metoda zamykania naczynek jest najbardziej skuteczna? Czy zabieg jest bolesny? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym charakteryzują się zmiany naczyniowe?

Zmiany naczyniowe nie pojawiają się wyłącznie u osób z cerą wrażliwą lub naczynkową, choć niewątpliwie posiadacze takiej skóry znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka. Przyczyny tego zjawiska dermatologicznego mogą być różne. Należą do nich m.in. niewłaściwa pielęgnacja, ekspozycja na niekorzystne warunki atmosferyczne czy też promienie UV. Częstym powodem wystąpienia zmian naczyniowych są również problemy hormonalne.

Zamykanie naczynek w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się w celu usunięcia takich zmian skórnych, jak:

 • rumień,
 • tzw. pajączki na twarzy,
 • naczyniaki,
 • zmiany rubinowe,
 • malformacje naczyniowe,
 • tzw. plamy winne,
 • żylaki.

Niektóre zmiany naczyniowe powstają u noworodka już przy narodzinach. W takich wypadkach mówimy o występowaniu znamion

Jaka metoda zamykania naczynek jest najlepsza?

Najskuteczniejszym sposobem zamykania naczynek jest laseroterapia. Metoda jest nieinwazyjna – przebiega bez naruszania ciągłości naskórka. Jest również niemal bezbolesna. W czasie zabiegu stosuje się innowacyjny system chłodzenia, który jest wbudowany w głowicę specjalistycznego urządzenia. Podmuchy chłodnego powietrza koją skórę pacjenta, która jest podrażniana przez „strzały” wiązek laserowych.

W naszych gabinetach zamykanie naczynek na twarzy odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego lasera Laser Nd:YAG. Został wyposażony w innowacyjną głowicę Dermastat, która emituje wiązki laserowe o długościach 1064 nm i 532 nm. Dzięki temu neutralizowanie zmian naczyniowych przebiega w bardzo precyzyjny sposób, niezależnie od tego, w jakich warstwach skóry są zlokalizowane.

Każda długość wiązki laserowej ma inne zastosowanie. Promienie o długości 1064 nm zamykają pojedyncze naczynka i wyrównują koloryt skóry. Są również stosowane do usuwania żylaków i naczyniaków, a także redukowania blizn oraz rozstępów. Wiązki o długości 532 nm wykorzystuje się do neutralizowania rozległych zmian skórnych. Należą do nich m.in. wrodzona malformacja naczyniowa czy tzw. plamy winne. Laser emitujący fale o tej długości może być także stosowany do usuwania efektów fotostarzenia się skóry.

Obszary zabiegowe, które mogą zostać poddane laseroterapii w celu usunięcia zmian naczyniowych, to:

 • skrzydełka nosa,
 • policzki,
 • czoło,
 • szyja,
 • dekolt,
 • dłonie,
 • kończyny dolne.

W sensie technicznym zamykanie naczynka na twarzy nie różni się znacząco od usuwania podobnej zmiany na innej części ciała. Warto również zauważyć, że zabieg laserem Laser Nd:YAG nie wymaga powtarzania, a całość procedury trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut.

Zamykanie naczynek przed i po

Laserowe zamykanie naczynek rozpoczyna się od wstępnej konsultacji ze specjalistą. Celem jest omówienie zakresu i przebiegu pracy, ustalenie oczekiwanych efektów oraz wykluczenie przeciwwskazań. Do tych ostatnich należą przede wszystkim:

 • nadmiernie opalona skóra,
 • choroby i infekcje skórne w miejscu zabiegowym,
 • przyjmowanie leków i ziół o właściwościach fotouczulających.

Zabieg przeprowadzony przy użyciu profesjonalnego lasera Laser Nd:YAG jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Twarz po zamykaniu naczynek może być delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona. Efekt ten ustępuje jednak samoistnie po upływie kilku godzin od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Po zabiegu pacjent powinien stosować się do określonych przez specjalistę zaleceń. Główne wskazania dotyczą wzmożonej ochrony przed promieniowaniem UV, czyli stosowania kremów z filtrem SPF o wysokim stężeniu. Należy również unikać agresywnych metod pielęgnacji skóry, takich jak peelingi mechaniczne czy maseczki kwasowe.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZAMYKANIA NACZYNEK? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU:

Problem z pękającymi naczynkami na twarzy? Mamy na to skuteczny sposób!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-