Skip to main content
Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Opis dla: Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Drugi podbródek nie zdarza się wyłącznie u osób otyłych. Może wystąpić u każdego, kto ma ku temu skłonności, niezależnie od typu sylwetki czy wskaźnika BMI. Istnieją domowe sposoby na pozbycie się tego efektu, jednak nie zawsze są skuteczne. Kiedy ćwiczenia na podwójny podbródek nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Skąd się bierze podwójny podbródek?

Drugi podbródek nie jest oznaką choroby ani innego stanu zagrażającego zdrowiu. Stanowi natomiast defekt estetyczny, najczęściej wywołany nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej w tym konkretnym miejscu. Inną przyczyną występowania podwójnego podbródka jest zwiotczenie skóry oraz utrata jej elastyczności. Ten efekt może wystąpić jako oznaka starzenia, ale również być wynikiem np. utraty dużej liczby kilogramów w relatywnie krótkim czasie.

Podwójny podbródek częściej występuje u osób, które mają ku temu skłonności genetyczne. Innym czynnikiem ryzyka są nadwaga oraz otyłość, choć ten defekt można zaobserwować również u osób szczupłych. Drugi podbródek często pojawia się także w wyniku utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała.

Jak pozbyć się podwójnego podbródka? Jeżeli borykasz się z tym problemem, istnieje kilka skutecznych zabiegów, których przeprowadzenie możesz rozważyć.

Jakie zabiegi na podbródek są skuteczne?

Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się drugiego podbródka, przyjdź na wizytę wstępną do gabinetu medycyny estetycznej. Zespół specjalistów przedstawi Ci szereg metod, które są wykorzystywane do usuwania tego typu problemów. Większość z nich przebiega bez użycia skalpela. Ostateczna decyzja o rodzaju zastosowanej terapii będzie uzależniona od Twoich potrzeb i preferencji.

Jakie zabiegi na podbródek są najbardziej popularne i skuteczne? Poniżej przedstawiamy krótki opis kilku z nich.

Lifting ultradźwiękowy

Jeżeli zależy Ci na nieinwazyjnym usunięciu drugiego podbródka, zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W naszych gabinetach lifting ultradźwiękowy wykonuje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia HIFU, który charakteryzuje się szerokim zastosowaniem.

Zabieg polega na ,,bombardowaniu’’ skóry falami ultradźwiękowymi o wysokiej częstotliwości. Docierają one na głębokość 1,5-9 mm. Procedura jest bezbolesna i odbywa się bez naruszenia ciągłości naskórka. Nie wiąże się z trwałymi skutkami ubocznymi i nie wymaga rekonwalescencji.

Nici liftingujące

Zabieg na podbródek z wykorzystaniem nici liftingujących Spring Thread® jest mało inwazyjny, a jego efekty są natychmiastowe. Procedura polega na wszczepieniu pod skórę pacjenta cienkich, elastycznych nici z haczykami, których zadaniem jest podtrzymywanie tkanek w pozycji wybranej przez lekarza medycyny estetycznej. Dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że nici liftingujące pobudzają organizm do wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu wpływają na rewitalizację tkanek oraz wywołują efekt anti-aging.

Procedura wymaga przerwania ciągłości naskórka w celu wprowadzenia pod skórę mikrokaniuli, przez którą aplikowana jest nić. Zabieg nie pozostawia jednak blizn, a okres rekonwalescencji trwa nie dłużej niż 2 dni.

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg jest przeznaczony dla osób, które borykają się z wyraźnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, jednak nie chcą lub nie mogą zdecydować się na operację chirurgiczną w celu jej usunięcia. Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu problematycznych miejsc na ciele specjalistycznym preparatem, który rozbija tłuszcz i pobudza organizm do jego zmetabolizowania.

Procedura wiąże się z nieznacznym dyskomfortem, jednak nie wymaga rekonwalescencji. Możliwe efekty uboczne, w postaci obrzęku czy zasinienia, ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu. Pierwsze rezultaty są widoczne po ok. 3 tygodniach od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej, lipoliza iniekcyjna może być wykonana raz lub powtarzana we wskazanych przez specjalistę odstępach czasowych.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT TEGO JAK USUNĄĆ PODWÓJNY PODBRÓDEK? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU:

Podwójny podbródek – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Poznaj skuteczne sposoby na usuwanie podwójnego podbródka


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-