Skip to main content

Medycyna regeneracyjna – zabiegi

Opis dla Medycyna regeneracyjna – zabiegi

MEDYCYNA REGENERACYJNA

jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki,  poświęconą poznawaniu mechanizmów i rozwijaniu metod pozyskiwania, hodowli komórek macierzystych w celu użycia ich do naprawy lub zastąpienia uszkodzonych lub zużytych komórek, tkanek czy organów. Procedury medycyny regeneracyjnej obejmują więc użycie terapeutycznych komórek macierzystych, inżynierię tkankową – hodowle komórkowe oraz tworzenie zastępczych – sztucznych narządów.

Nauka ta w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeżywa intensywny rozwój. Mechanizmy i procesy biologiczne determinujące zachowanie, interakcje a tym samym możliwości terapeutycznego wykorzystania komórek macierzystych ewoluują nieustannie, wymagając od lekarzy czynnego udziału w wydarzeniach naukowych i dydaktycznych oraz intensywnego śledzenia postępów w tej zmieniającej się z dnia na dzień dziedzinie.

Wykorzystanie własnych komórek macierzystych oraz czynników wzrostu pozwala na rozwiązywanie wielu zróżnicowanych problemów terapeutycznych o podłożu zmian degeneracyjnych – zwyrodnieniowych i pourazowych.

Najbardziej znanymi i spektakularnymi przykładami zastosowań technik medycyny regeneracyjnej w praktyce klinicznej są zabiegi:

  • regeneracji chrząstek stawowych, więzadeł, np. w stawach kolanowych po urazach
  • leczenia zmian zwyrodnieniowych więzadeł i tkanek okołostawowych kończyn i kręgosłupa
  • leczenia bólu i stanu zapalnego stawów i tkanek miękkich
  • leczenia blizn i uszkodzeń pourazowych lub pooperacyjnych skóry (owrzodzenia)
  • wspomagające regenerację skóry i tkanki łącznej po zabiegach np. laserowych, mających na celu poprzez zaprogramowany precyzyjnie uraz wytworzenie populacji nowych komórek, które podejmą swoją funkcję (synteza kolagenu) znacznie intensywniej niż chore i stare komórki, które zastąpiły: rozstępy, zwiotczenie i zwyrodnienie sprężyste skóry (elastoza) po przebytych ciążach, operacjach, znacznych wahaniach wagi, itd.

ZABIEGI MEDYCYNY REGENERACYJNEJ TO

1) CZYNNIKI WZROSTU (Growth Factors) – osocze bogatopłytkowe PRP/ PRP HD

2) PRZESZCZEP AUTOLOGICZNEJ tkanki tłuszczowej – lipotransfer

3) KOMÓRKI MACIERZYSTE z tkanki tłuszczowej (AdSC)

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-