Skip to main content

Nanolipotransfer – rewitalizacja własnymi komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej (ADSC)

Opis dla Nanolipotransfer – rewitalizacja własnymi komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej (ADSC)

Nanolipotransfer – nanoFAT – to nowatorska metoda, którą zastosowaliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce – wprowadzona na stałe do oferty Bieńkowscy Clinic® od 2013 roku. NanoFAT to zabieg polegający na implantacji w skórę i/ lub inne tkanki – upłynnionej, zemulsyfikowanej i odpowiednio przefiltrowanej żywej tkanki tłuszczowej, bogatej w komórki macierzyste – ang. Adipose Derived Stem Cells (ADSC). 

Zabieg wykonujemy metodą:

  • iniekcji podskórnej – mikrokaniulą 
  • śródskórnie – cienką, ostrą igłą (SNIF – z ang. Sharp Needle Intradermal Fat Grafting)

wskazania

Wskazaniami do nanoFAT są naprawa, regeneracja, profilaktyka i leczenie zwłóknień i bliznowacenia.

efekty

NanoFAT to terapia zapewniająca dwa rodzaje efektu – przemijający oraz trwały. 

Przemijający efekt to szybkie „odświeżenie”, poprawa wyglądu,  jakości i odżywienia skóry – jest wynikiem absorpcji części przeszczepionej tkanki tłuszczowej. Utrzymuje się w zależności od charakteru skóry pacjenta i innych uwarunkowań od 3-6 m-cy. 

Efekt trwały zależny jest od „wgojenia” się części komórek tłuszczowych i przede wszystkim działania komórek zrębu naczyniowego – macierzystych. Jest to poprawa ukrwienia skóry, jej struktury i grubości. Dzieje się tak za sprawą wzrostu indeksu biologicznego, a więc ilości komórek dzielących się i aktywnych w populacji tkankowej.

W zależności od wieku pacjenta i charakteru problemu efekty utrzymują się różnie. Odmłodzenie skóry przy zachowaniu zaleceń – stosowaniu fotoprotekcji, preparatów z antyoksydantami oraz odpowiedniej diety utrzymują się wiele lat.

Redukcja blizn i rozstępów jest efektem trwałym.

 

opis metody

Dla optymalnego wyniku odmłodzenia i rewitalizacji, zabieg należy wykonać dwukrotnie w odstępach 6-12 miesięcy. Zapewnia to spektakularną, postępującą i trwałą naturalną poprawę jakości skóry i włosów, redukcję wiotkości, blizn, rozstępów i fotouszkodzeń leczonego obszaru ciała.

W terapii blizn, rozstępów i innych schorzeń schemat terapii jest ustalany bardzo indywidualnie i opiera się na kombinacji zabiegów z użyciem komórek macierzystych, osocza bogatopłytkowego, laserów oraz odpowiednich preparatów farmakologicznych.

NanoFAT nie jest zabiegiem stosowanym przez nas w monoterapii – każdorazowo jest poprzedzany którąś z laseroterapii czy innych metod leczenia, dobieraną indywidualnie przez lekarzy ekspertów naszych klinik. 

 

bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic

 

Terapia podtrzymująca zależna jest od wieku, rodzaju skóry i trybu życia oraz nawyków pacjenta, takich jak przede wszystkim opalanie się, używki, dieta itd. Można przyjąć, iż nanolipotransfer, którego charakter dla pacjenta nie różni się zasadniczo od mezoterapii – czyli popularnych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego – powinien być wykonywany co 2-4 lata, aby utrzymać efekty biorewitalizacji.

czytaj więcej


ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-